Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με τις Χορδες!!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια πριν απο μια βδομαδα πηγα την κιθαρα μου για φτιαξιμο γτ ξεκουρδιζοταν η ΣΟΛ!!!και μου ειπε αυτος που την πηγα  οτι δεν εχουν περαστει οι χορδες σωστα!!τελος παντων τον ειπα να μου τις αλλαξει και αυτην την εβδομαδα μου εσπασαν με τη σειρα τρεις χορδες!!!η ΜΙ την μια μερα την οποια την αλλαξα,μετα η ΡΕ(δεν εσπασε ξεφλουδιστηκε) την αλλαξα και αυτην και σημερα η ΣΟΛ!!!πως γινεται αυτο το πραγμα, πρωτη φορα μου συμβαινει!!!Μηπως δεν μου βαλε καλες χορδες????Τι γινεται??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πληροφοριες που μας δινεις ειναι ελαχιστες και συγκεχυμενες ,δεν ξερουμε τι κιθαρα εχεις και τι χορδες σου εβαλαν και επισης δεν ξερουμε και πως τις περνας.

 

Διαβασε αυτο τουλαχιστον για να μαθεις πως περνανε οι χορδες

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

 

κατι λαθος εχεις κανει παντως για να σπας 3 χορδες σε μια εβδομαδα...εγω εχω να σπασω χορδη απο το 1990.... ;)  

 

 

μετα η ΡΕ(δεν εσπασε ξεφλουδιστηκε)

 

τι ακριβως εννοεις με αυτο ,οτι εφυγε το winding (η  περιέλιξη)?τοτε μαλλον οι χορδες ειναι της πλακας....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια Epiphone Les paul!!!!οι χορδες ειναι 10ρες!!!το θεμα ειναι οτι απο τοτε που του την πηγα επασαν!!!και αυτο μου συμβαινει πρωτη φορα!!!δεν μου εχει ξανα σπασει χορδη στο παιξιμο!!!Ναι εφυγε η περιελιξη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξακολουθεις να μη δινεις πληροφοριες και να περιμενεις απαντηση...

 

τι ΜΑΡΚΑ χορδες σου εβαλαν ανθρωπε μου?

 

 

επισης ΠΟΥ εσπασαν? (στη γεφυρα?στα κλειδια?στη...μεση?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του ειπα να με βαλει 10 ευρω χορδες και η μαλακια ειναι οτι δεν ειδα τι μαρκα ηταν λογικα ντανταριο πιστευω οτι ηταν!!!!!!Η μι δεν θυμαμαι απο που εσπασε!!!η ΡΕ εφυγε η περιελιξη απο τον καβαλαρη κοντα και η ΣΟΛ εσπασε απο τον καβαλαρη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν καλά κουρδισμένη η κιθάρα, ή ήταν 15 τόνους πάνω?  :P Μάλλον σου έβαλε ότι να 'ναι χορδές. Έπρεπε να του πεις εσύ τι να σου βάλει. Εκτός αν έτυχε(?!?) να ήταν όλες ελαττωματικές. Δοκίμασε άλλαξε τες μόνος σου. 1,2 φορές, θα μάθεις! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κιθαρα ηταν καλα κουρδισμενη :P !!!!μονος μου τις αλλαζω καθε φορα!!!αλλα οπως ειπα ειχα προβλημα με την ΣΟΛ η οποια ξεκουρδιζοταν!!!ειχα παει κανα δυο φορες στον ριχαρδο και με ειπε οτι εχει μποσικα η χορδη και δεν εχει περαστει σωστα!!!το θεμα ειναι οτι οι αλλες οι χορδες δεν εχουν κανενα απολυτως προβλημα και ετσι ειπα να την παω να μου τις αλλαξει αυτος για δω μηπως γινει τπτ!!!και το θεμα ειναι οτι δεν τις "ζορισα" καθολου τις χορδες ωστε να σπασουν!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του ειπα να με βαλει 10ρες οπως βαζω παντα!!!

 

Άντε η Θεσσαλονίκη!!! :D :D

 

Στο θέμα μας, πάρε ένα καινούργιο set d addario 10's και πέρασε τες μόνος σου σύμφωνα με τις οδηγίες που προαναφέρθηκαν.Ευκαιρία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θα κανω!!αν και οι χορδες ειναι καινουργιες!!!ηδη εχω αλλαξει την ΜΙ και την ΡΕ!!!ααααα και επιση οταν την πηρα μετα που με αλλαξε τις χορδες!!καταλαβα οτι τα κλειδια τα εχουν σφιξει(γυρνανε πιο δυσκολα)!μηπως φταιει αυτο αλλα δεν νομιζω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου