Προς το περιεχόμενο

Από τη Δόξα στη Λήθη. Ξεχασμένοι Έλληνες Guitar Heroes


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αληθεια τον Θεολογο Στρατηγο τον θυμαται κανεις?

 

 

Μεγαλη κιθαρα τον ειχα δει ζωντανα στο ΚΥΤΤΑΡΟ  με Δινυση Σαββοπουλο &Λερναια Υδρα

Μπασο : Γιωργος Γαβαλας+τρομπετα ,κιθαρα ο ΘεολογοςΣτρατηγος,τυμπανα ο Καραμητροςο Κωστας ,φλαουτο η Στελλα Γαδεδη πληκτρα νομιζω ο Γανωσελης (δεν ειμαι σιγουρος) ο Νιονιος φωνες καθως και καποιοι αλλοι μουσικοι που δεν θυμαμαι .Πολυ καλη μπαντα η συγκεκριμενη .

Α και ο Βαγγελης Γερμανος κιθαρα +φωνες .Και μαμω τις παραστασεις μεχρι Καραγκιοζη ειχε.

Ο θεολογος ομως μετα δεν ακουστηκε ψιλοχαθηκε ,ποιος ξερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πω πω μου θυμησες το ονομα, πεμπτη εποχη! ετσι ακριβως ητανε οπως το περιγραφεις!

Παω youtube να ψαξω και να θυμηθω πραγματα, καταστασεις και κυριως ωραιες εποχες.

Θα περιμενω να μαθω νεα αν καταφερεις και βρεις για τον Δουκακη.

Να εισαι καλα, καλημερα.

 

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε τα βρηκες συναδελφε ,μηπως ειδες και την αφεντια σου; εγω εψαξα αλλα δεν με ειδα ισως γιατι ημουν απο την μερια του ΣΠΑΘΑ και o cameraman δεν τραβαγε απο εκει .Τα παιδια τοτε ηταν 19-22 χρονων (οι socrates) ολο ενεργεια ,πισω απο τον Αντωνη ειναι ο Τονυ Περις ο διοργανωτης τετοιου ειδους συναυλιων και τα μηχανηματα ειναι ΑCOUSTA προσφορα του Ανδρεαδη ,και μαμω τις εποχες (και μετα ηρθαν οι καταθλες + επαναστατες του κ...υ μετα το 1974 και τα μαμησαν ολα ).Τι να λεμε τωρα φιλε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έχει καταστενοχωρήσει αυτό το thread.

Δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα προτιμούσα να μην είχε ανοιχτεί, ή αν πρέπει να γίνει υποχρεωτική η ανάγνωσή του στη πρώτη λυκείου από το υπουργείο παιδείας.

Κι εμένα...

Μάλλον η καρδιά σου το πρώτο και το μυαλό σου το δεύτερο...

+1000

Δεν ξερω παιδια αν κολλαει εδω αλλα μου ηρθε στο μυαλο ο Μανος Μανουσελης....απο την εποχη με τον Ρακιντζη τον θυμαμαι αλλα μετα δεν εχω μαθει τιποτα....ωραιος παιχτης....αν ξερετε τιποτα περισσοτερο πειτε να ενημερωθουμε.

 

Αν δεν ειναι στο θεμα μας sorry :D

Ο Μανος ειναι πιτσιρικος ακομα και ενεργος.

Δεν ειναι νωρις για τετοιο αφιερωμα?  :)

Μιλαμε για ξεχασμενους guitar heroes.

 

Πεστε για τον Ψαροκολα τιποτα.

Νο1 κατα την αποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000Ο Μανος ειναι πιτσιρικος ακομα και ενεργος.

Δεν ειναι νωρις για τετοιο αφιερωμα?  :)

Μιλαμε για ξεχασμενους guitar heroes.

 

Δεν του εκανα αφιερωμα του ανθρωπου βρε και να τον στειλω πριν την ωρα του ;D...Το ειπα οτι μπορει να ειναι εκτος θεματος...απλα δεν εχω μαθει τιποτα σχετικα με αυτον και ειπα αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο...δεν ειπα οτι ειναι ξεχασμενος ο ανθρωπος....απλα για ολους ολο και κατι ακουμε αλλα γι'αυτον οχι πολλα πραγματα....τουλαχιστον εμεις που δεν ειμαστε στην πιατσα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε τα βρηκες συναδελφε ,μηπως ειδες και την αφεντια σου; εγω εψαξα αλλα δεν με ειδα ισως γιατι ημουν απο την μερια του ΣΠΑΘΑ και o cameraman δεν τραβαγε απο εκει .Τα παιδια τοτε ηταν 19-22 χρονων (οι socrates) ολο ενεργεια ,πισω απο τον Αντωνη ειναι ο Τονυ Περις ο διοργανωτης τετοιου ειδους συναυλιων και τα μηχανηματα ειναι ΑCOUSTA προσφορα του Ανδρεαδη ,και μαμω τις εποχες (και μετα ηρθαν οι καταθλες + επαναστατες του κ...υ μετα το 1974 και τα μαμησαν ολα ).Τι να λεμε τωρα φιλε .

 

Ε λοιπον κοιτα τι μπορει να σου κανει ενα βιντεακι απο τα παλια....

Οχι, δεν με ειδα, σιγουρα ομως ειμαι στο πλανο του φιναλε που ανοιγει η καμερα, μας δειχνει απο πισω βεβαια... εκει κοντα στον Γιαννη ειμουν και εγω, παντα κοντα του καθομουνα μηπως και κλεψω καναν δακτυλισμο, καμια φραση.... ηταν ο μονος τροπος να "κλεψεις' κατι, που τα βιντεο, το σλοου μοσιον, τα μαθηματα στο νετ, τα mp3.... ενα πικαπ με αποσπωμενα ηχεια ηταν το μοναδικο σχολειο μας με δισκους που καναμε αλλαξοκ*λια, ηταν ακριβοι και αυτοι.

Πισω απο τον Αντωνη ειδα φιλαρακι μου απο την παρεα που προτιμησε να κατσει εκει και τον χασαμε μετα απο λιγα χρονια, επαθα!

Ο πρωτος μου σοβαρος ενισχυτης ηταν ενας acousta, ο μικρος.

 

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν του εκανα αφιερωμα του ανθρωπου βρε και να τον στειλω πριν την ωρα του ;D...Το ειπα οτι μπορει να ειναι εκτος θεματος...απλα δεν εχω μαθει τιποτα σχετικα με αυτον και ειπα αν ξερει καποιος κατι περισσοτερο...δεν ειπα οτι ειναι ξεχασμενος ο ανθρωπος....απλα για ολους ολο και κατι ακουμε αλλα γι'αυτον οχι πολλα πραγματα....τουλαχιστον εμεις που δεν ειμαστε στην πιατσα ;)

Eχθες σε ενα live ειδα και ακουσα την παλια μπαντα του Μανου τους Jocker με μονο εναπομειναντα τον μπασιστα τον Κυπριανο .Ο  Μανος πρεπει να ειναι καλα καπου παιζει αλλα δεν ξερω ακριβως .Οι Jocker στο γνωστο ποζεραδικο στυλακι (καλοι σε αυτο το ειδος )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείς αυτόν που ήταν με τον Παπακων/νου προ Κροκίδη εποχής?

 

Εννοω αυτον που επαιζε ηλεκτρικη κιθαρα στην Ρεζερβα του Νιονιου.Τον ειχα πετυχει τυχαια να παιζει στο Καφεθεατρο στην Κυψελη με την Αρλετα στα μεσα της δεκαετιας του 80...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εννοω αυτον που επαιζε ηλεκτρικη κιθαρα στην Ρεζερβα του Νιονιου.Τον ειχα πετυχει τυχαια να παιζει στο Καφεθεατρο στην Κυψελη με την Αρλετα στα μεσα της δεκαετιας του 80...

 

 

δικό μου λάθος! τον μπέρδεψα με τον κωστα στρατηγοπουλο sessionas στα χαιρετισματα.

Επίσης ο Στρατηγός έπαιξε κιθάρες και στο δίσκον του ηρακλή τριανταφυλλίδη "Σ' άλλους κόσμους" και αν δεν κάνω λάθος και στο soundtrack του Made in greece του χαρρυ κλυυν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου