Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με γραμμή ΟΤΕ adsl


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η γραμμή pstn που έρχεται στο διαμέρισμά μου, είναι μοιρασμένη και σε δυο - τρία άλλα διαμερίσματα. Για αυτον τον λόγο οι τεχνικοί του ΟΤΕ ισχυρίζονται ότι δεν μπορώ να βάλω adsl.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα? Υπάρχει λύση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ενδιαφέρον!!! Κάτι τέτοιο έχω συναντήσει σε άλλη χώρα 15 με 20 χρόνια πριν!

 

Δηλαδή όταν μιλάει κάποιος, οι υπόλοιποι έχουν σήμα κατειλλημμένο;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι , το έπαθε πρόσφατα μια φίλη μου, και δεν κατάφερε να βάλει.

 

Οχι μιλάνε όλοι κανονικά , και πληρώνουν όλοι ξεχωριστά παγιο στους (δεν μπορώ να τους χαρακτηρίσω, γιατι το forum δεν αξίζει την μοναδική αθυροστομία μου,) _______ και εχουν την ίδια γραμμη.

 

Το πρόβλημα λύνεται επιθετικά και χρονοβόρα.

 

Πρέπει να πάς στα κεντρικά του ote και να κάνεις κάποιες διαδικασίες.

 

Είναι τραγικό να συμβαίνουν τέτοια πράγματα , δεν επρεπε να υπάρχει ούτε ένα παράδειγμα τέτοιο, και σε κάνουν να αισθάνεσαι οτι είσαι πολίτης τελευταίας κατηγορίας, προσπαθώντας να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα,. τι να πώ, τσαμπα βασανίζω το πληκτρολόγιο μου.

 

Πήγαινε στα κεντρικά κανε μια αίτηση να σου δώαουν ανεξάρτητη γραμμή, και αν μπορείς που δεν προκειται να γίνει ζήτα τους εγγράφως το λόγο που δεν μπορείς να εχεις dsl για κάθε μετά νομιμη χρήση, αν και μάλλον μετα απο κανα δυο μήνες απο την αίτηση σου θα στο φτιάξουμ , μπορεί να είσαι τυχερός

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπα, ένα λεπτό...
1 γραμμή pstn( 1 νούμερο) και μπορούν να μιλούν όλοι μαζί με διαφορετικά
πρόσωπα??? (όχι duplex)
Δεν παίζει τέτοιο πράγμα... 1 γραμμή pstn = 1 κανάλι = 1 τηλέφωνημα.

Μόνη εξαίρεση αν η pstn καταλήγει σε άλλο κέντρο εκτός οτε και κάνεις διάφορες μπανανιές(compression του σήματος κλπ κλπ). Δηλαδή θες 2 κέντρα ένα στο σπίτι σου και ένα από την άλλη μερια, για να περάσεις
πολλά διαφορετικά τηλεφωνήματα πάνω από ένα κανάλι. Το πάγιο όμως
του οτε είναι ένα γιατι πληρώνεις 1 κανάλι.

Η παρανόηση σου ή κάποια κομπίνα μου μυρίζει εδώ.

Ρε συ, μήπως παίζει isdn με ένα νουμερό?
έτσι μπορείς να κάνεις μεχρι 2 τηλεφωνήματα ταυτόχρονα (ή και περισσότερα ανάλογα με το isdn σου)

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει τέτοιο πράγμα... 1 γραμμή pstn = 1 κανάλι = 1 τηλέφωνημα.

 

Παίζει! Το λένε "φερέσυχνο" και είναι μία συσκευή που κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά (τη βάζει ο ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ). Χρησιμοποιήθηκε εκτενέστατα σε προβληματικές περιοχές της Αττικής πριν από 15-20 χρόνια προκειμένου να έχει ο κόσμος τηλέφωνο ΧΩΡΙΣ να χρειαστεί να αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τις υποδομές του.

 

Από τότε που υπάρχει το ίντερνετ, άρχισαν να εξαφανίζονται τα ρημάδια, αλλά ίσως υπάρχουν ακόμη περιοχές που τα έχουν.

 

Πες στη φίλη σου να τους σκίσει ανελέητα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε , έτσι όπως το είπες, 1 pstn διαμοιραζόμενη, το δικό μου παράδειγμα είναι με 2 διαφορετικούς υποτίθεται συνδρομητες. Και η επίσημη εξήγηση είναι οτι υπάρχει ένα καλώδιο. Οχι duplex, δεν είμαι τεχνικός, αλλά αυτή είναι η επίσημη απάντηση των Βλαβών του ΟΤΕ που πήρε η φίλη μου.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει τέτοιο πράγμα... 1 γραμμή pstn = 1 κανάλι = 1 τηλέφωνημα.

 

Παίζει! Το λένε "φερέσυχνο" και είναι μία συσκευή που κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά (τη βάζει ο ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ). Χρησιμοποιήθηκε εκτενέστατα σε προβληματικές περιοχές της Αττικής πριν από 15-20 χρόνια προκειμένου να έχει ο κόσμος τηλέφωνο ΧΩΡΙΣ να χρειαστεί να αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τις υποδομές του.

 

Από τότε που υπάρχει το ίντερνετ' date=' άρχισαν να εξαφανίζονται τα ρημάδια, αλλά ίσως υπάρχουν ακόμη περιοχές που τα έχουν.

 

Πες στη φίλη σου να τους σκίσει ανελέητα.[/quote']

 

Ουπς!Πολύ σωστός :) Και τώρα που το λες μου θυμίζει, την

περίπτωση ενός δικού μου, που σέρφαρε στο νετ με 14.4kbps γιατί είχαν

περάσει οοολη την πολυκατοικία του, πάνω από PCM (μετεξέλιξη του φερέσυχνου που αναφέρεις). Του κόστισε 2 μήνες ταλαιπωρία. Είχα την εντύπωση ότι με τόσες περιπτώσεις και κράξιμο είχε σταματήσει ο οτε τις

μαμακιες...

 

 

Καλά μεγάλε, χώστα άσχημα... Είναι υποχρεωμένοι να σε ξηλωσουν από το

pcm για να βάλεις adsl. Αν ήθελες μόνο φωνή ή dial-up δεν θα ήταν καθώς

ο οτε είναι υποχρεωμένος να σε πάει σε dial-up μέχρι τα 14.4Kbps 8O 8O 8O

Τσάμπα καίει η....κονσόλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση ειναι να πας στο καταστημα ΟΤΕ της περιοχής σου ή να παρεις τηλεφωνο στο καταστημα ΟΤΕ της περιοχής σου και να τους ζητησεις να το κοιταξουν το θεμα. Εκεί θα σε κατατοπισουν καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζει τέτοιο πράγμα... 1 γραμμή pstn = 1 κανάλι = 1 τηλέφωνημα.

 

Παίζει! Το λένε "φερέσυχνο" και είναι μία συσκευή που κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά (τη βάζει ο ΟΤΕ στο ΚΑΦΑΟ). Χρησιμοποιήθηκε εκτενέστατα σε προβληματικές περιοχές της Αττικής πριν από 15-20 χρόνια προκειμένου να έχει ο κόσμος τηλέφωνο ΧΩΡΙΣ να χρειαστεί να αναβαθμίσει ο ΟΤΕ τις υποδομές του.

 

Από τότε που υπάρχει το ίντερνετ' date=' άρχισαν να εξαφανίζονται τα ρημάδια, αλλά ίσως υπάρχουν ακόμη περιοχές που τα έχουν.

 

Πες στη φίλη σου να τους σκίσει ανελέητα.[/quote']

 

Οντως πρόκειται για το θλιβερό,τρισκατάρατο και αξιομολοτωφόν φερέσυχνο....με κάνει να σκέφτομαι ότι κάπου στην επικράτεια ο οτε θα έχει σε ένα σάπιο δωμάτιο ξεχασμένους υπάλληλους με δύο κονσερβοκούτια και πετονιά που εκτελούν χρέη ...αναμεταδότη..μη τους λυπάσαι....αυτά τα ζώα ακούνε μόνο στον κώδικα "ξύλο"...μάζεψε τους πιο φουσκωτούς φιλαράκους και κάνε το μεγαλύτερο κομμάτι τους ίσα με ένα σουτζουκάκι...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου