Προς το περιεχόμενο

At the movies


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ζητήθηκε να γράψω μουσική για ένα 10 (περίπου) ντοκυμανταίρ. Για την ακρίβεια μία εναλλαγή εικόνων (slideshow) και τίτλων, ιστορικού-αθλητικού περιεχομένου. Ο "πελάτης" είναι δημόσια υπηρεσία και η χρήση του είναι διαφημιστική (θα παίζει σε εκθέσεις-πλοία κλπ...όπου συνήθως η μουσική, δεν χρειάζεται ;D).

Γιατί το ζήτησαν σε εμένα...Γιατί οι αρμόδιοι του project είναι φίλοι, γιατί ένα μέρος ευθύνης έχει και η γυναίκα μου και δεν άντεχα τη κρεβατομουρμούρα και γιατί...θα σας πώ κάτι που δεν ξέρετε...το δημόσιο ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΜΙΑ!!!! ;D

Έτσι κι αλλιώς, ήδη δουλεύω ένα χρόνο χωρίς μία γι αυτό το project ::)

Αποφάσισα να τo κάνω..

1) Γιατί κανείς δεν μου βάζει χρονικά περιθώρια και δεν θα μου ζητήσει ευθύνες

2) Γιατί έχει πλάκα να το κάνει κάποιος σαν εμένα που δεν ξέρει να γράφει μουσική και δή θα το κάνει στο Garageband

3) Γιατί πραγματικά...10 λεπτά μουσική δεν είναι εύκολο

4) Γιατί μπαίνω στα χωράφια του Νικόλα και μιμούμαι (καλά λέμε τώρα...) το στύλ του ;D ;D

Τώρα, προφανώς, δεν θα γράψω εννιαία 10 λεπτά. Θα κάνω μικρά, ευέλικτα θέματα που θα τα κολλήσω μετά, χρησιμοποιώντας γέφυρες, με τη βοήθεια του video.

Χρησιμοποιώ αρκετά samples και φυσικά σαχλόφωνα...τα δείγματα που θα ακούσετε είναι ακόμα στα πρώτα στάδια, πιθανά κάποιες κιθάρες θα ξαναπαιχτούν ή θα αντικατασταθούν με βιολοντσελοσαχλόφωνο...

Τώρα για τη τελική μίξη...ίσως κλαφτώ στο γερο Yameth να μου δώσει κανένα χεράκι ;D ;D

εεε φανταστικέ Αdmin? και θα τον πληρώσω με επιταγή δημοσίου ;)

Std1.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να απαιτήσεις  στο slide show να  περνάει η  res-o-glass ,θα  τους φύγουν τα τσαούλια  ;D

Ότι ακούγεται μέχρι τώρα, είναι Tele...αλλά δεν έχεις άδικο...μία πλαστική κιθάρα, δένει περισσότερο με το όλο consept ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιοπρεπέστατη δουλειά, στο πρώτο μέρος κατι περιμένεις να σου πεταχτεί και να σε τρομάξει...but this is me  ;D... τα συνδυάζω ολα με τρόμου γιατι ειμαι BIG fun~!

 

Εξίσου καλό και το δεύτερο μέρος και εφόσον λες ότι θέλουν δουλεία ακόμα και διορθώσεις, είμαι σίγουρος πως θα βγει ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα.

 

Εύγε  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως κλαφτώ στο γερο Yameth να μου δώσει κανένα χεράκι...

...ξύλο?

Το 2ο μου άρεσε... πολύ. (Αλήθεια λέω).

Ίσως και να μην χρειαζότανε καθόλου κιθάρα.

Ευγε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ξύλο?

Το 2ο μου άρεσε... πολύ. (Αλήθεια λέω).

Ίσως και να μην χρειαζότανε καθόλου κιθάρα.

Ευγε.

Μα μάλλον θα βγάλω τη κιθάρα και θα βάλω βιολοντσέλλο...Το θέμα είναι ότι αναγκαστικά σας έχω ανεβάσει 2 κομμάτια και τα αντιμετωπίζετε σαν 2 κομμάτια....Θέλω να πιστεύω ότι αλλιώς θα είναι ένα εννιαίο σε συνδιασμό με την εικόνα..

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα μάλλον θα βγάλω τη κιθάρα και θα βάλω βιολοντσέλλο...Το θέμα είναι ότι αναγκαστικά σας έχω ανεβάσει 2 κομμάτια και τα αντιμετωπίζετε σαν 2 κομμάτια....Θέλω να πιστεύω ότι αλλιώς θα είναι ένα εννιαίο σε συνδιασμό με την εικόνα..

συνδυασμό. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου