Προς το περιεχόμενο

Strat αγνώστου ταυτότητος..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Είμαι ο μόνος που θέλει τεράστιο headstock και με το μικρό της am std ξενερώνω?! ;D

 

οχι και εγω προτιμω το CΒS headstock.

 

Στην Jaguar μου αρέσει και εμένα πάρα πολύ. Στη Strat δεν μου κάθεται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όσον αφορά τους μαγνήτες που σκέφτεσαι να βάλεις, επειδή τους έχω και εγώ, άκουσέ τους πρώτα γιατί είναι λίγο hot. Στα καθαρά τα σπάνε πάντως.

  Αυτό με τους μαγνήτες είναι ένα θέμα.. Κατ'αρχήν δεν έχω δοκιμάσει τίποτα "live". Σκέφτομαι να πάω σε ένα μαγαζί να δω τι strat έχει, να βρω τι μαγνήτες φοράνε και να δοκιμάσω τις κιθάρες.. Πραγματικά λατρεύω τον πριμαριστό ήχο στις fender ειδικά στον bridge αλλά οι μαγνήτες που έχει η κιθάρα τώρα "ξύνουν" πάρα πολύ. Όταν αυξάνω τα μεσαία και χαμηλώνω τα πρίμα στον ενισχυτή και αυξάνεται η βαβούρα και αν στον μεσαίο μαγνήτη ο ήχος είναι απλά λάθος..

  Στους texas special κατέληξα νοητά :P επειδή έχουν πιο μεσαίο ήχο. Γενικά πιστεύω ότι είναι καλύτερα να προσπαθείς να πετύχεις κάτι (μέσω eq, tones στα effects κτλ) παρά να προσπαθείς να το αποφύγεις. Το ότι είναι hot βολεύει γιατί παίζω κάπως πιο ηλεκτρισμένο rock n' roll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

M' αυτό όμως. >:(

 

αυτη αγορι μου ειναι η ωραιοτερη στρατ που εχω δει ('66) και το logo MAMEI. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ δικιο εχεις SF θα την αφησω ως εχει!!! Τωρα σχετικα με το logo παιδια εχετε ΠΡΟΒΛΗΜΑ! Ειπαμε και εγω ειμαι κολλημενος αλλα ρε παιδια εχετε ξεχωρισει και πιο logo ειναι καλυτερο!!! Ειστε μπροστα απλα! :) :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη αγορι μου ειναι η ωραιοτερη στρατ που εχω δει ('66) και το logo MAMEI. ;D

Εμένα δεν με πολυενδιαφέρουν τα logos αλλά οφείλω να πω ότι μία απο τις καλύτερες strat που έχω παίξει ever είναι η Custom Shop Limited 1966 Closet Classic με maple cap μπράτσο η οποία ανήκει στον pascal. :)

(..ίδια με αυτή στο video)...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μ αρεσει το logo της deluxe.

Oι Highway αν και αισθητα κατωτερες απ τις στανταρντ ειναι πολυ καλες για τα λεφτα τους.

Ενα οργανο(αν παιζεις λαιβ)νομιζω οτι κρινεται απο την ''παρουσια'' του στο ηχητικο φασμα της μπαντας.

(Μιλαω παντα με την προυποθεση ενος καλου ενισχυτη)

Σ αυτον τον τομεα μια Highway 2006 που περασε απ τα χερια μου,υστερουσε.

Στην ηχογραφηση,μια χαρα.Την ακους τη φεντεριλα και με λιγα λεφτα. ;)

Τιμια οργανα.

Μ ενα σετ μαγνητες,σιγουρα θα αναβαθμιστει.Ως εκει ομως. ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου