Προς το περιεχόμενο

Κατι ηξερα & δεν πηρα εισιτηρια για την Amy Winehouse


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδή 'εχω κάνει και εργασία στη ψυχιατρική για το άτομο του, ήταν σχιζοφρενής...

 

κύρια πρόταση : ήταν σχιζοφρενής

 

Ρήμα : ήταν

Υποκείμενο (εννοείται) : ο Barret

αντικείμενο : σχιζοφρενής

 

δευτερεύουσα επεξηγηματική πρόταση : επειδή εχω κάνει και εργασία στην ψυχιατρική

 

;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κύρια πρόταση : ήταν σχιζοφρενής

 

Ρήμα : ήταν

Υποκείμενο (εννοείται) : ο Barret

αντικείμενο : σχιζοφρενής

 

δευτερεύουσα επεξηγηματική πρόταση : επειδή εχω κάνει και εργασία στην ψυχιατρική

 

;D ;D ;D

 

Νταξ ρε φίλε...είπε έχω κάνει εργασία...δεν είπε ότι έχω πάρει και το δίπλωμα όμως ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για το πελώριο off topic αλλά θυμήθηκα χθες που έβλεπα έναν ειδικό Αμερικάνο ιστορικό ο οποίος με θέρμη και εμφατικά τόνιζε ότι ο Τζέγκινς Χαν δεν ήταν ψυχάκιας (παρόλο που καθάρισε από τα μικράτα του τον αδελφό του, έσφαζε κυριολεκτικά τους πάντες στο διάβα του, σκότωσε με βασανιστήρια τον καλύτερο φίλο του, ισοπέδωσε πόλεις και προέβη σε ολοκληρωτική γενοκτονία) διότι είχε στόχο.

Πάλι καλά. Σκέψου να τα κανε αυτά χωρίς στόχο. Σαν αλήτης θα γύρναγε.

 

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για το πελώριο off topic αλλά θυμήθηκα χθες που έβελεπα έναν ειδικό Αμερικάνο ιστορικό ο οποίος με θέρμη και εμφατικά τόνιζε ότι ο Τζέγκινς Χαν δεν ήταν ψυχάκιας (παρόλο που καθάρισε από τα μικράτα του τον αδελφό του, έσφαζε κυριολεκτικά τους πάντες στο διάβα του, σκότωσε με βασανιστήρια τον καλύτερο φίλο του, ισοπέδωσε πόλεις και προέβη σε ολοκληρωτική γενοκτονία) διότι είχε στόχο.

Πάλι καλά. Σκέψου να τα κανε αυτά χωρίς στόχο. Σαν αλήτης θα γύρναγε.

 

 

 

 

καθόλου offtopic : αρκεί να κάνεις εργασία στην ψυχιατρική και problem solved

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κύρια πρόταση : ήταν σχιζοφρενής

 

Ρήμα : ήταν

Υποκείμενο (εννοείται) : ο Barret

αντικείμενο : σχιζοφρενής

 

ο Barret ήταν σχιζοφρενής

 

Σωστα το ειπα δασκαλε?δεν εχω κανει εργασια στη ψυχιατρικη ουτε ειμαι νοσηλευτης...

Μπορω ομως να σου κανω αρμονικη αναλυση το beautifull love...μετραει?

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μπορω ομως να σου κανω αρμονικη αναλυση το beautifull love...μετραει?

Στο να μπορω να λεω ολους τους αλλους ασχετους για τον Syd Barret... ;D

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για τον παυλο συγνωμη που θα σε απογοητευσω αλλα χωρις τους Σπυριδουλα ο παυλος......δεν.......

 

οφ τοπικ ξανα

αλλα εισαι για ακομα μια φορα υπερβολικος

γιατι μπορω πολυ απλα να σου πω οτι και η σπυριδουλα χωρις τον Παυλο ....δεν.....

αυτος ο  καταπληκτικος δισκος ειναι ενα αποτελεσμα αυτης της συνεργασιας τους. ολοι τους βαλανε το "χερακι" τους  ;)

επισης μην ξεχναμε οτι και μετα ο Παυλος συνεχισε να γραφει πολυ ωραια τραγουδια και εβγαλε δυο αξιολογους δισκους με τους Απροσαρμοστους. ισως για τους περισσοτερους ο φλου να εχει μεινει στην ιστορια αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οφ τοπικ ξανα

αλλα εισαι για ακομα μια φορα υπερβολικος

Ενταξει σιγουρα και εμπεριεχεται μια καποια υπερβολη στα γραπτα μου ακριβως για να τονισω ποσο σπουδαια μπαντα ηταν και ειναι οι σπυριδουλα...ειδικα ο αξεχαστος Νικος Δοικας....

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας μαθε να μιλας σωστα σε ενα φορουμ...εδω δεν ειναι μπαρ που παιζεις τα καφρομεταλ σου και εδω μιλας με μουσικους σπουδασμενους που οτι λενε το λενε επειδη ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ...

 

 

Τα καφρομέταλα μου δε ξέρω που κολάνε στην όλη κουβέντα, απλά ήθελες να το πείς φαντάζομαι έτσι να βγεί απο μέσα σου.Καλά έκανες.

Επίσης δε ξέρω και που κολάει ένας σπουδαγμένος μουσικός με τα ναρκωτικά του Μπάρετ, που προφανός και δεν έχεις ιδέα για το όλο θέμα απλά ανέτρεξες πρόχειρα στο wikipedia να σώσεις τη μαμακία που είπες  ;D

Τέλος πάντων να μιλάς καλύτερα πόσο μάλλον σε άτομα που σου έχουν μιλήσει όμορφα και με το γάντι...

 

Υ.Γ,1: Το αστοιχείοτος δεν είναι βρισιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που προφανός και δεν έχεις ιδέα για το όλο θέμα απλά ανέτρεξες πρόχειρα στο wikipedia να σώσεις τη μαμακία που είπες  ;D

Ρε φιλε ελεος...οταν ακουγα floyd και διαβαζα την ιστορια του Barret δεν ησουνα καν ιδεα...Ξερεις καν τι σημαινει Pink FLoyd?την σχεση του Syd με τον Gilmour την ξερεις?Το γιατι μπηκε στους Floyd ο Gilmour ξερεις?ελεος με τον καθε πιτσιρικα που μπαινει σε ενα φορουμ και το παιζει και εγω δεν ξερω τι...Κατσε κανε cover το paranoid μαθε να παιζεις κιθαριτσα και ασε εμας να διαβαζουμε wiki...

ΕΛΕΟΣ!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου