Προς το περιεχόμενο

Προχωρημενος μπασιστας σκεφτεται για σπουδες(Αθηνα)


flanger

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι αλλα ο νακας δεν περνει πιστοποιηση απο το berklee?

Ρωταω γιατι του χρονου δινω για το πτυχιο μου και η διδασκαλια ειναι κατι που με ενδιαφερει...

 

Αφού το δηλώνει, προφανώς και τη δίνει, απλώς (κατά την ταπεινή μου άποψη) αυτές οι πιστοποιήσεις είναι μόνο ονομαστικές... δηλαδή αμφιβάλω για το αν κάποιος που έχει πάρει το RGT μπορεί να αποκαλείται "απόφοιτος το London College of Music" ή κάποιος που έχει το χαρτί του Νάκα μπορεί να ισχυριστεί πως έχει τελειώσει Berkley...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανως και ειναι μονο ονομαστικες . Οταν πας berklee δεν πληρωνεις μονο το χαρτι που θα παρεις στο τελος , αλλα και τις πολιτιμες εμπειριες να κανεις μαθηματα με master του οργανου οπως και τη συμμετοχη σε μπαντες με μουσικαρες.

 

για μενα αυτες οι πιστοποιησεις ειναι λιγο ψιλοαπατη γιατι δινεις παρα πολλα λεφτα για ενα χαρτι που δεν εχει καμια αξια ουτε στο ονομα ουτε και στην ουσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(κατά την ταπεινή μου άποψη) αυτές οι πιστοποιήσεις είναι μόνο ονομαστικές... δηλαδή αμφιβάλω για το αν κάποιος που έχει πάρει το RGT μπορεί να αποκαλείται "απόφοιτος το London College of Music" ή κάποιος που έχει το χαρτί του Νάκα μπορεί να ισχυριστεί πως έχει τελειώσει Berkley...

Συμφωνω απολυτα...αλλα για να λεμε και τα πραγματα με το ονομα τους το επιπεδο σπουδων στον Νακα ειναι αρκετα Ανεβασμενο και δεν εχει καμια σχεση με καποια ωδεια τα οποια σε διδασκουν απλα πως να παιζεις 5-6-100 τραγουδακια...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

 

Εγω θελω πολυ να μαθω κοντραμπασο ομως δεν υπαρχουν τοσα χρηματα(ενα κοντραμπασο εχει 2000 και τα μαθηματα ειναι ακομα πιο ακριβα)

 

Οποτε αυτη την στιγμη επειδη εχω οντως κενα στο μπασο αυτο που βλεπω ειναι ενα δημοτικο ωδειο για το μπασο..Λιγο να με συμαζεψει καποιος μετριος ισως καθηγητης αλλιως να κανω 2-3 ιδιαιτερα το μηνα(γυρω στα 20ευρω παιρνουν οι πιο φτηνοι)

Οσον αφορα τα θεωρητικα αν δλδ εγω κατσω και τα διαβασω και μονος μου μετα πως κανω κατατακτηριες; και που τις κανω;

 

Επειδη το ηλ.μπασο ειναι ενα οργανο που ακριβως στην Ελλαδα δεν υπαρχει τοτε αυτο που σκεφτομαι ειναι να κανω τα θεωρητικα μου φουλ ομως(κλασσικη θεωρια αρμονια ειδικο) και αν καταφερω σε αυτα τα χρονια να βρω φραγκα να κανω ενα πνευστο οπως το φλαουτο η τρομπετα η το κλαρινετο που μου αρεσουν για να παρω και πτυχιο μουσικου η οπως το λενε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας.

 

Εγω θελω πολυ να μαθω κοντραμπασο ομως δεν υπαρχουν τοσα χρηματα(ενα κοντραμπασο εχει 2000 και τα μαθηματα ειναι ακομα πιο ακριβα)

 

 

Αν θέλεις να μάθεις κοντραμπάσο, μάθε κοντραμπάσο, χωρίς παρακάμψεις, που θα σου στοιχίσουν τελικά ακριβότερα. Δεν είναι αλήθεια πως ένα κοντραμπάσο κάνει 2000 ευρώ τουλάχιστον, μπορείς να βρεις ένα που να κάνει τη δουλειά για 500 ευρώ και με 1000 παίρνεις αξιοπρεπέστατο όργανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα τα θεωρητικα αν δλδ εγω κατσω και τα διαβασω και μονος μου μετα πως κανω κατατακτηριες; και που τις κανω;

Επειδη το ηλ.μπασο ειναι ενα οργανο που ακριβως στην Ελλαδα δεν υπαρχει τοτε αυτο που σκεφτομαι ειναι να κανω τα θεωρητικα μου φουλ ομως(κλασσικη θεωρια αρμονια ειδικο)

Δεν υπαρχουν αυτα που λες...

το Ηλεκτρικο μπασο ειναι στα μοντερνα τμηματα ολων των ωδειων οποτε η αρμονια που θα κανεις ειναι η Τζαζ...τωρα πια μεθοδο θα επιλεξεις...αλλο θεμα...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου