Προς το περιεχόμενο

Εάν ο Malmsteen ήταν μπουζουξής...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 146
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτο που δεν εχουν , ειχαν και δεν θα εχουν χιλιαδες κιθαριστες ανα τον κοσμο . ο malmsteen ειναι απλα απλησιαστος. 8)

 

οσο για το μπουζουκι, ειχαμε το χιωτη. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα έφτιαχνε custom shop buzuki με scalloped εβένινη ταστιέρα, θα έβαζε βέργα στο μπράτσο, θα χρησιμοποιούσε custom μαγνήτες, θα ήταν 832 χρόνια μπροστά από όλους τους άλλους μπουζουκτζίδες εν Ελλάδι, Θα είχε τον Χ. Νικολόπουλο suport και να του κάνει open τα conserts, θα διασκεύαζε όλα τα κομμάτια του Χιώτη, με το γνωστό μοναδικό του τρόπο και θα έκανε πιό "κλασσικό" το παιξιμό τους πάνω από όλα δεν θα μπορούσε να τον αντιγράψει κανείς!!!! :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε... πλάκα έκανα. Ήταν που ήταν κουφό το ποστ του φίλου (ο Malmsteen μπουζουξής) και σας κάνει εντύπωση που δεν απαντάω σοβαρά...

 

Καλά τότε... ο Malmsteen σαν μπουζουξής θα ήταν πρώτος !!! τώρα θα μου την πέσετε ότι τον βρίζω... ) :) :) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε... πλάκα έκανα. Ήταν που ήταν κουφό το ποστ του φίλου (ο Malmsteen μπουζουξής) και σας κάνει εντύπωση που δεν απαντάω σοβαρά...

 

Καλά τότε... ο Malmsteen σαν μπουζουξής θα ήταν πρώτος !!! τώρα θα μου την πέσετε ότι τον βρίζω... ) :) :) :) :)

 

χαχαχα..οντως απο τα πιο κουφα post... :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που δεν εχουν ' date=' ειχαν και δεν θα εχουν χιλιαδες κιθαριστες ανα τον κοσμο . ο malmsteen ειναι απλα απλησιαστος. 8)

 

οσο για το μπουζουκι, ειχαμε το χιωτη. :wink:[/quote']

 

 

 

σε καμια περιπτωση δεν αμφισβητω την αξια του χιωτη...

 

εχει παραγινει ομως αυτο με τα μπουζουκια.

 

το μπουζουκι δεν εχει καμια επαφη με την κιθαρα.εχεις μονο μια τεχνικη να αναπτυξεις(πενα) και ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ευκολο να αρχισεις να "τρεχεις".

 

 

αυτα για τον χιωτη και εγω τα σκεφτομουν μεχρι που επιασα για ενα 3ωρο ενα μπουζουκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε παιδιά τι πάθατε όλοι και ταυτίσατε το μπουζούκι με την ταχύτητα? Και γω μπουζουξής είμαι (Μην βαράτε) αλλά ποτέ δεν θεώρησα την ταχύτητα απαραίτητη. Έχω αρκετή ταχύτητα και όντως θα συμφωνήσω είναι εύκολο να την αποκτήσεις αλλά δεν μου λέει κάτι. Στο ρεμπέτικο τραγούδι δηλ. έπαιζαν παπάδες? Προσωπικά ακούω Ζαμπέτα και μου σηκώνεται η τρίχα και ακούω Χιώτη και με αφήνει παγερά αδιάφορο. Είναι σαν μια συζήτηση που είχατε στο παρελθόν για τους κιθαρίστες. Πάνω απ' ολα να σου δώσει κάτι ο εκτελεστής, να σε κάνει να νιώσεις κάτι και μετά να σου δείξει τι ξέρει να παίζει. Αυτά από μένα.

εμμμ.... Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα για τον χιωτη και εγω τα σκεφτομουν μεχρι που επιασα για ενα 3ωρο ενα μπουζουκι

 

& τωρα τα παιζεις ολα τα κομματια του με κλειστα τα ματια,στη τριπλασια ταχυτητα & με ενα χερι ,πινωντας φραπε ,ετσι δεν ειναι?? 8O :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου