Προς το περιεχόμενο

"I fought the law" (acoustic cover)


constantinos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα ήμουν θετικός αν ο στίχος δεν έλεγε I fought the law.

Δηλ. ωραία τραγουδάς, ωραίο ήχο έχει η κιθάρα σου, ένταση δεν εισπράττω. Δεν τα λες στο Greek Idol, πρέπει να τα χώσεις. Πιστεύω να έχεις ακούσει τον Bobby Fuller ή τους Clash. Δεν ξέρω από που το άκουσες και από που πήρες το συγκεκριμένο στυλ ερμηνείας.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nestora, ευχαριστώ πολύ για την κριτική!! φυσικά και το έχω ακούσει και απο Clash και απο Fuller!!

 

- Η διαπίστωση σου "Δεν τα λες στο Greek Idol, πρέπει να τα χώσεις", σωστή, αλλά το "πρέπει" δεν το πιάνω ρε αρχηγέ... τι εννοείς "πρέπει"??????????? ειλικρινά δεν έχω κανένα πρόβλημα να μου κάνουν τη χειρότερη κριτική του κόσμου (και μου την έχουν κάνει ουκ ολίγες φορές) αλλά όταν ακούω απο μουσικούς ή ανθρώπους που ασχολούνται με τη μουσική τη λέξη "πρέπει" εκεί καταλαβαίνω ότι δεν υπάρχει πεδίο συνεννόησης!!

 

- όσον αφορά το "Δεν ξέρω από που το άκουσες και από που πήρες το συγκεκριμένο στυλ ερμηνείας"... φίλε, ούτε η Κοκκίνου -στο greek idol- δε θα το έλεγε αυτό!! από πουθενά δεν πήρα το συγκεκριμένο στυλ ερμηνείας, αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν μία σχετικά lounge-Hawaiian διασκευή του κομματιού ώστε να έρχεται σε αντίθεση με τις εικόνες βίας που το έχω "ντύσει"... και γιατί όχι να βγάζει αυτή η αντίθεση και λίγο γέλιο!!!

 

Ευχαριστώ και πάλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήμουν θετικός αν ο στίχος δεν έλεγε I fought the law.

Δηλ. ωραία τραγουδάς, ωραίο ήχο έχει η κιθάρα σου, ένταση δεν εισπράττω

 

Δεν μπορω παρα να συμφωνησω.

 

Δεν ανεβαζεις κατι πιο κοντα σε αυτο που πραγματικα εχεις?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που είχα στο μυαλό μου ήταν μία σχετικά lounge-Hawaiian διασκευή του κομματιού ώστε να έρχεται σε αντίθεση με τις εικόνες βίας που το έχω "ντύσει"... και γιατί όχι να βγάζει αυτή η αντίθεση και λίγο γέλιο!!!

 

 

ΑΑΑααα... εμ αυτα πρεπει να τα οριζεις απο την αρχη.

Οκ εγω τοτε αναθεωρω ;)

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό που πραγματικά έχω? δηλαδή με λίγα λόγια να κάνω διασκευές που μου "ταιριάζουν" για να μη χαλάω την αισθητική αυτών που έχουν μάθει να ακούνε κάποια κομμάτια με συγκεκριμένο τρόπο? δεν το λέω με ειρωνεία, απλά ρωτάω γιατί μου αρέσει αυτή η συζήτηση!!! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... να κάνω διασκευές που μου "ταιριάζουν"

 

Κρατα μονο αυτο. Η εαν θες σβησε το διασκευες.

 

Δεν γνωριζω το ερμηνευτικο σου ευρος.

Θα χαρω να το ακουσω.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο. Εχεις πολύ ωραία φωνή. Θα μπορούσες να είσαι άνετα τραγουδιστής σε καλό ξένο συγκρότημα. Το κυριότερο είναι όμως ότι άκουσα το συνολικό αποτέλεσμα πολύ ευχάριστα και φδεν βαρέθηκα ούτε στιγμή.

 

Προσωπικά ο σαρκασμός μου φαίνεται ότι βγαίνει με τη μία και ότι επίσης είναι πολύ πετυχημένος. Γέλασα αβίαστα σε κάποια σημεία, αλλά το χιούμορ σε κανένα σημείο δεν του στέρησε τη σοβαρότητα.

 

Και εις ανώτερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου άρεσε ως έχει. Προσωπικά, μου αρέσουν πολύ οι ενορχηστρωτικές και ερμηνευτικές εκπλήξεις στις διασκευές.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου