Προς το περιεχόμενο

Χίλια Μύρια Κύματα (cover)


frankyproject2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ο τραγουδιστής δεν είχε τόσο ένρινη προφορά (πολύ σωστός βέβαια) τότε δεν θα απήχατε από το άριστα.

 

Νέστορα νομίζω ότι η ένρινη προφορά του τραγουδιστή έχει περισσότερο να κάνει με την Κρητική καταγωγή του (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος φίλε frankyproject2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

digisilence george956 sardas να είστε καλά..ευχαριστούμε πολυ.Φίλε george956 δυστυχώς είμαι στην δουλειά και δεν προλαβαίνω να σου απαντήσω σε αυτό γιατί σχολάω.Από άυριο  ευχαρίστως.

pkole έχεις δίκιο.Εγώ τραγουδάω εδώ.Μόνο τα φωνητικά ηχογραφήθηκαν σε στούντιο λόγο της έκτασης της φωνής.(καταλαβαίνεις θα μας άκουγε όλη η γειτονιά και το έβγαλα και από λάθος τόνο  ) Αγαπάω πολύ την Κρήτη και  είναι και η καταγωγή μου αλλά δεν μένω κάτω. Είμαι κάθε καλοκαίρι όμως.μου βγήκε  αυτό το κρητικό όμως στο τραγούδι αλλα πραγματικά αθελά μου και χωρίς να το καταλαβω.απλά συναίβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται να πω  πολλα...

Αυτος ο σεβασμος και η εκ βαθεων πιστη στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ αποκαλυπτεται αβιαστα απο τετοιες δουλειες σε ολα τα επιπεδακαι σε καθηλωνει.

Φιλε frankyproject2 εχεις ΜΕΓΑΛΗ φωνη.

Οι τονοι ουδεμια σημασια εχουν,οταν υπαρχει η αφηγηματικοτητα και το συναισθημα.

Σπανια πραματα.

Ενα απεραντο ΕΥΓΕ!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι αυτό με στέλνει πάντα σε εποχές πιό ξένοιαστες - το παίζαμε στη χορωδία στο Λύκειο. (Και ενώ μ' αρέσει πολύ πάντα έβρισκα ντανταϊστικούς τους στίχοι ;D)

Για τη συγκεκριμένη διασκευή δε θα βγάλω κι εγώ τα λιβανιστήρια...είναι αρτιότατη από κάθε της πλευρά και φαίνεται.

 

Τί άλλο υπάρχει έτοιμο να ακούσουμε; :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά..

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ.Αρκούμε στο ότι σας άρεσε και με τιμά.

όλο αυτό βέβαια δεν έγινε μόνο από μενα και πιστέυω πάρα πολύ στην συνεργασία και στους προβληματισμούς που δημιουργούντε..

Earendil και freerock1974 ευχαριστούμε πάααρα πολύ..Εφτιαξα και ένα clip στο οποίο θέλω να ευχαριστήσω πραγματικά ενα συμφορουμήτη.Τον Μανώλη Μουμουζιά που όταν είδα τα βίντεο του και γοητέυτικα πραγματικα θέλησα να το κάνω και έγω.Τον ρώτησα λοιπόν και μου απάντησε άμεσα και μου έλησε πάαααρα πολλές απορίες και τον ευχαριστώ πραγματικά γι'αυτο.Εδώ λοιπόν είναι το clip.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικο ΚΑΙ το βιντεο!

Αναμφιβολα εχεις υψηλη αισθητικη φιλε μου!

Κανε κι αλλα σε παρακαλω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

συνονόματε!

 

Εξαιρετικό και αυτό όπως και ότι άλλο έχω ακούσει από εσένα (ειδικά τον Ίκαρο τον λατρεύω κι εγώ και τα παιδιά μου! :))

 

Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σχόλιο να κάνω, πέραν του ότι ίσως σαν ενορχήστρωση μένει λίγο "στάσιμο". Αλλά πρόσεξε ότι αυτό το σχόλιο έρχεται από κάποιον που δεν έχει σχέση με αυτή τη μουσική ακριβώς, οπότε οι πιθανότητες να είναι εκτός κλίματος είναι μεγάλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

freerock1974 και Nikolas σας ευχαριστούμε πολύ...  :)

 

Νικο με τιμά και νιώθω πολύ όμορφα στο σου αρέσει ο ίκαρος και ιδίως στα παιδιά σου!!

Κοίτα..Είμαι αυτοδίδακτος με λίγα μαθήματα κιθάρας όταν ήμουν μικρός.είχα το μικρόβιο και ασχολήθηκα και με παραδοσιακά όργανα πάλι αυτοδιδακτος.όπως καταλαβαίνεις λειτουργό με το αυτί πολύ και την την αισθητική να το πω έτσι.Και έτσι λειτούργησα και ενορχηστρωτικά ας το πούμε και αυτό έτσι  ;D ;D Δεν έχεις άδικο αν κάτι σου φαίνεται που δεν λειτουργεί σωστά ενορχηστρωτικά.Χαίρομαι πραγματικά που μιλάω μαζι σας μιας και έχω ακούσει και εγώ τις δουλειες σας και ξέρω με ποιους ανθρωπους μιλάω.

 

Σας ευχαριστούμε πραγματικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου