Προς το περιεχόμενο

Harry Potter κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειδα την ταινια χθες,ΜΕΓΑΛΗ μουφα......ειδικα η σκηνη που ο Ποποτερ παει στον...παραδεισο μου θυμησε μια ταινια με τον ΤΣΑΚΩΝΑ που ειχα δει μικρος..... ;D

Δεν πάει στον Παράδεισο. Ένα βήμα πριν είναι :D

 

Εν τω μεταξύ, απόψεις γι αυτό από όσους διαβάσαν τα βιβλία βέβαια, εγώ θεωρώ πως στο τελευταίο βιβλίο η Ρόουλιγκ λιποψύχησε. Ήθελε και έπρεπε να σκοτώσει τον Χάρυ και δεν το έκανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 39
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν πάει στον Παράδεισο. Ένα βήμα πριν είναι :D

Καθαρτήριο;

 

Εν τω μεταξύ, απόψεις γι αυτό από όσους διαβάσαν τα βιβλία βέβαια, εγώ θεωρώ πως στο τελευταίο βιβλίο η Ρόουλιγκ λιποψύχησε. Ήθελε και έπρεπε να σκοτώσει τον Χάρυ και δεν το έκανε.

Και δεν με φώναζε;

Pro bono.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και δεν με φώναζε;

Pro bono.

Αν ήταν τα σκάγια να πάρουν και τον Daniel, τότε εντάξει... πληρώνω και τα αεροπορικά αν είναι!  :P

 

Την είδα κι εγώ την ταινία. Μου άρεσε. Πολύ. για αυτό που είναι. Χωρίς κάποιο βάθος (δες matrix), χωρίς πολύ έρωτα (δες 90% των άλλων ταινιών), με πάρα πολλά εφέ που λειτουργούσαν καλά και πολύ μπαμ μπαμ. Πήρα ΚΑΙ πατατάκια, ΚΑΙ ποπ κορν, ΚΑΙ πορτοκαλάδα μπλε! Και καραγούσταρα!

 

Τώρα οι πιο πολλές ερωτήσεις μου έχουν απαντηθεί, αλλά δεν ήμουν ποτέ φαν για να τρελλαθώ στο διάβασμα και να geekαρω σε υπερβολικό βαθμό. Τουλάχιστον είχε σοβαρούς διαλόγους (σε αντίθεση με τα εκτρώματα του Lucas! ;D).

 

Αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πάει στον Παράδεισο. Ένα βήμα πριν είναι :D

 

Εν τω μεταξύ, απόψεις γι αυτό από όσους διαβάσαν τα βιβλία βέβαια, εγώ θεωρώ πως στο τελευταίο βιβλίο η Ρόουλιγκ λιποψύχησε. Ήθελε και έπρεπε να σκοτώσει τον Χάρυ και δεν το έκανε.

 

Καλά.. μη στενοχωριέσαι.. αυτό τον μεγάλο ηθοποιό που έπαιζε, την επόμενη φορά που θα τον δούμε θα είναι μάλλον στα Παρατράγουδα κριτική επιτροπή.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά.. μη στενοχωριέσαι.. αυτό τον μεγάλο ηθοποιό που έπαιζε, την επόμενη φορά που θα τον δούμε θα είναι μάλλον στα Παρατράγουδα κριτική επιτροπή.

Δε λέω για τον ηθοποιό ρε, στα βιβλία λέω :P

Οι ταινίες είναι απαράδεκτες.-

Δες τη σειρά που έβαλα πιο πάνω, έχει τρελό γέλιο και εκτός του Radcliffe εμφανίζονται και Patrick Stewart, Sir Ian Mckellen, David Bowie κλπ παληκάρια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα ΚΑΙ πατατάκια, ΚΑΙ ποπ κορν, ΚΑΙ πορτοκαλάδα μπλε!

 

Που την είδες ρε άτομο; Στο "Άλσος" με τον Οικονομίδη;

Αυτό δεν ήταν σινεμά, ταβέρνα ήταν...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κι εγω, ως fan, την παπατζα μου: Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ πρωταγωνιστης πεθαινει. Ο Snape, ντε. ;D

 

Επισης διαβαστε τα βιβλια στα Αγγλικα. Διαβασα (μικρος) τα 3 πρωτα στα Ελληνικα, αλλα ολα τα υπολοιπα στα Αγγλικα. Καμια συγκριση. Οταν ξαναδιαβασα τα πρωτα 3 στα Αγγλικα, μου φανηκαν συνολικα καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ταινίες είναι απαράδεκτες.-

 

Όχι, δεν είναι, και αν πρόκειται να αρχίσουμε να μιλάμε σε κύκλους θα σε παραπέμψω στην αρχή του παρόντος θρεντ. Το ότι ήθελε να σκοτώσει τον Πότερ από πού το γνωρίζεις?

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, δεν είναι, και αν πρόκειται να αρχίσουμε να μιλάμε σε κύκλους θα σε παραπέμψω στην αρχή του παρόντος θρεντ. Το ότι ήθελε να σκοτώσει τον Πότερ από πού το γνωρίζεις?

Δεν το γνωρίζω, θυμάμαι νομίζω σε κάποια σχόλια που είχε κάνει λίγο πριν την κυκλοφορία του τελευταίου βιβλίου όπου νομίζω αποφάσισε να αλλάξει το τέλος της ιστορίας. Αλλά δεν θυμάμαι καλά γι αυτό. Εγώ πάντως από την όλη εξέλιξη της ιστορίας θεωρούσα σχεδόν σίγουρο πως θα πέθαινε ο Χάρυ. Μάλιστα οι πολλοί θάνατοι διάφορων ηρώων μου φαίνονταν σαν εναλλακτική για τον ένα θάνατο που δεν συνέβη.

 

Στην άποψη σου για τις ταινίες απαντάω σε διάφορα σημεία του θρεντ. Εν τω μεταξύ το θέμα με το trace το κατάλαβες τελικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου