Προς το περιεχόμενο

Πως μπορω να αποφυγω το βουητο ενος ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ανοιξα αυτο το φορουμ για να μου πειτε καμια λυση στο προβλημα μου.. Οταν ανοιγω λιγο την παραμορφωση στον μικρο μου ενισχυτη κανει το λεγομενο βζζζζ που σου σπαει τα νευρα . Πειτε μου καμια λυση για να το αποφυγω . .. Ευχαριστω

Ο ΕΝΙΣΧΥΤΗΣ :http://www.thomann.de/gr/peaveyrage_258.htm?sid=31dc964d7b38caf680d0c00e5a12df2b

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο βζζζζ ειναι λογικο αλλα μετα  εδω παιζουν πολλα...

8α σου πω ενα παραδειγμα εγω μενω σε ενα νεοκλασικο που στην αρχη τησ κατασκευησ του δεν ειχε ρευμα (μιας και οταν χτιστηκε παλια ηταν σε νησι και δεν ειχε προσβαση στο ρευμα)στην πρωτη εγκατασταση ρευματοσ επειδη δεν ειχε γειωση επιασαν την γειωση στουσ σωλινεσ του νερου...(αυτο το γνωριζω επειδη ειμαι υδραυλικος)πλεον φτιαξαμε μια κανονικη γειωση δυοτι ειχαμε τα προβληματα τ βζζζζ με ενισχητεσ και γενικα με διαφορες συσκευες

φαντασου δλδ  τι εφταιγε ηταν κατω απο τη μυτη μας τοσα χρονια...

 

τωρα υπαρχουν για το προβλημα σου noize gate και noise reducer

το πρβτο συνθετικο τησ λεξης κανει παραπλησια δουλεια η gate ΝΟΜΙΖΩ πως κωβει το σαστειν και τησ αρμονικες τις κιθαρας

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε αν το jack τησ κι8αρας η του ενισχητη εχουν κενα(μποσικα) αυτοσ μπορει να ειναι ενας λογοσ που αυξανεται με τα γκαζια

ειδαλωσ πεζεισ η με υπερβολικα γκαζια η το βζζζζζ σου φενεται υπερβολικο δυοτι ειναι στανταρ αυξανωμενο οσω αυξανεται η ενταση και τα γκαζια

για κανα πεταλι που μπορει να σου τα μειωσει δεν ειμαι ο ειδικος να σου μυλισει δυοτι ειναι πολυ ψειρας σε τετοια 8εματα (τι θυσιαζω και τι περνω στον ηχο)

σαν γενικη λυσι και σχετικα οικονομικη παρε ενα καλωδιο για την κι8αρα τυπου fender tonemaster  δυοτι μειωνει λιγακι το βζζζζζζ και ειναι πολυ ποιοτικο για την τιμη του

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μασ πεις σε τι αποσταση πεζεις απο τον ενισχητη

γιατι οσο πλησιαζεις αυξανεται το βζζζζ

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσες ισως να βαλεις τον ενισχυτη σε ενα UPS

Αν φταιει η γειωση ισως βοηθησει,

Μπορεις και να τραβηξεις νεα γειωση σωστη.

 

Επισεις εγω θα δοκιμαζα να κοψω την γειωση απο το καλωδιο της κιθαρας προς ενισχυτη αλλα μπορει να σε τιναξει το ρευμα, σε ενα φιλο ειχε δουλεψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου