Προς το περιεχόμενο

Hagstrom Deuce: Ερωτας με την πρωτη ματια...γνωμες..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 μήνες αργότερα...

πρόκειται για νέο μοντέλο της hagstrom, είναι βασισμένη πάνω στη super swede, ουσιαστικά είναι σχεδόν η ίδια κιθάρα απλώς με double cutaway σώμα και λίγο περισσότερα prima. δη ξέρω αν έχεις παίξει με hagstrom γενικά, εγώ έχω τη deuce χωρίς το f hole, και είμαι πολύ ικανοποιημένος με τη διαφορα p δίνει στον τόνο. σκέψου έναν ήχο punchy όπως μιας λες paul χωρίς την έλλειψη του tremble p συνήθως τις χαρακτηρίζει. η κιθάρα σονάρει καλά και είναι πολύ βολική. κάτι σημαντικό p ίσως θα σε ενδιέφερε με τις hagstrom είναι ότι έχουνε μεγαλύτερα "ταστα" από τις gibson, κοντεύουν τις fender. το f hole φαντάζομαι δίνει μια ακουστική αίσθηση στη κιθάρα, θα την κάνει λίγο σκαφάκι αλλα δε θέλω να σε πάρω στον λαιμό μου. προφανώς η γνώμη m είναι καθαρά υποκειμενική, και όλα έχουν σχέση με τη μουσική p παίζεις. εγώ πάντως που τη χρησιμοποιώ για μελωδικό punk, την λατρεύω. ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο. χαίρεται

 

edit (ndnikola): δεν γράφουμε greeklish.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου