Προς το περιεχόμενο

pre και post roll στο Nuendo


chrispet

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες έχω στο pc μου το Nuendo το 4. Έχω κάποιες απορίες σχετικά με κάποιες λειτουργίες του. Στην σχολή μου είχαμε το Radar24 της iZ για ηχογραφήσεις. Αυτό το μηχάνημα μέσω του controller του μπορούσες να του ρυθμίσεις το pre και post roll και κάθε φορά που γινόταν κάτι πατούσες το Recall lock και σε πήγαινε στο τελευταίο σημείο 3 παράδειγμα δεύτερα πριν το λάθος ανάλογα με το pre roll πάταγες play έπαιζε ο μουσικός από πάνω και στο λάθος πατούσες rec και συνέχιζε κανονικά η ηχογράφηση. Αυτό πως σκατά γίνεται στο nuendo? Επίσης θέλω να βρω κάπου ολόκληρο το πακέτο της Waves σπασμένο με τα plugins. Τέλος θέλω κάπου να βρω ένα πακέτο με VST από όσα πιο πολλά όργανα γίνεται. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θέλω να βρω κάπου ολόκληρο το πακέτο της Waves σπασμένο με τα plugins.

 

 

 

4. Δεν επιτρέπεται η προώθηση και αναζήτηση πειρατικού λογισμικού και μουσικής μέσα από τη σελίδα.

 

Δεν διάβασες σωστά τους κανονισμούς του forum νομίζω....  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες έχω στο pc μου το Nuendo το 4. Έχω κάποιες απορίες σχετικά με κάποιες λειτουργίες του. Στην σχολή μου είχαμε το Radar24 της iZ για ηχογραφήσεις. Αυτό το μηχάνημα μέσω του controller του μπορούσες να του ρυθμίσεις το pre και post roll και κάθε φορά που γινόταν κάτι πατούσες το Recall lock και σε πήγαινε στο τελευταίο σημείο 3 παράδειγμα δεύτερα πριν το λάθος ανάλογα με το pre roll πάταγες play έπαιζε ο μουσικός από πάνω και στο λάθος πατούσες rec και συνέχιζε κανονικά η ηχογράφηση. Αυτό πως σκατά γίνεται στο nuendo? Επίσης θέλω να βρω κάπου ολόκληρο το πακέτο της Waves σπασμένο με τα plugins. Τέλος θέλω κάπου να βρω ένα πακέτο με VST από όσα πιο πολλά όργανα γίνεται. Ευχαριστώ!

Στα daw δεν χρειάζεται να κάνεις κολλήματα με την ίδια λογική όπως έκανες στο radar κάνε όσα takes θές και ας ''καβαλάει'' το ένα το άλλο ,γιατί το δεύτερο take δέν θα διαγράφει το πρώτο και θα μπωρείς έτσι να κάνεις crossfade στο σημείο που θέλεις να τα ενώσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου