Προς το περιεχόμενο

Gretsch Renown Maple


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου για το νέο μου απόκτημα!  ;D

 

Ενα σετ Gretsch Renown Maple σε χρώμα cherry burst

10x8, 12x9, 14x12 toms, 14x5 SD και 20χ18 BD

 

Τα δέρματα είναι Evans G2 batter & G1 reso στα τομς, Gerena Dry στο ταμπούρο και τα μαμίσια στην κάσα. Παραθέτω κ ένα ηχητικό κλίπ το οποίο δεν είναι τίποτα σπουδαίο, το ηχογράφησα με το μικρόφωνο της κάμερας σε άθλια γωνία, αλλά τεσπα παίρνεις μια ιδέα...

DSC_3300_Large.thumb.JPG.a1a94b2d62a2d8465002203619b90788.JPG

DSC_3301_Large.thumb.JPG.01c9916ab0464604bee7e4fe876e453b.JPG

DSC_3302_Large.thumb.JPG.19117341572bb0f6c2e5e307e56ad042.JPG

DSC_3303_Large.thumb.JPG.fbd53b11992bd60eef9b1a3f2c9215bf.JPG

DSC_3309_Large.thumb.JPG.a3b1a6fce35726bc2a2488a517ae35c1.JPG

DSC_3311.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοριζικα & καλοπαικτα (βλεπω και στα πιατινια εχωσες χρημα !!!!) Ερωτηση περιεργιας απο που το αγορασες & τι προελευσης ειναι;; Η αληθεια ειναι οτι ετσι που ειναι γυρισμενα στον τοιχο δεν θα τα ακους σωστα προσπαθησε (ειναι δυσκολο λογω χωρου ;;) να τα γυρισεις αλλοιως και θα δεις διαφορα αρκετη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

 

http://www.gretschdrums.com/?fa=drums&sid=565

Η συγκεκριμένη σειρά φτίαχνεται taiwan αλλά με αμερικάνικα ξύλα (είναι η ''μεσαία'' σειρά της Gretsch, με τα ίδια σχεδόν χαρακτηριστικά των ακριβών αλλά σε περιορισμένες διαστάσεις και χρώματα). Εγώ τα πήρα μεταχειρισμένα (σχεδόν μισοτιμής), αλλά ο προκάτοχος τους τα είχε αγοράσει απο το Γαβρήλο όταν ήταν ακόμα αντιπρόσωπος. Βέβαια ήταν σχεδόν άπαιχτα, τα σηματάκια είχαν ακόμα το nylon...

 

Όσο για το στήσιμο, ο χώρος είναι το βασικό θέμα προφανώς... Πολύ θα θελα όπως όλοι μας να τα χα σε κάνα τετραπέρατο δωμάτιο μέσα στη μέση πάνω σε εξέδρα αλλά..... ;)

 

Τα πιατίνια ήταν η προηγούμενη μεγάλη αγορά όντως, αλλά μετά απο κάποια χρόνια με άθλια entry-level, έπρεπε να γίνει μια και καλή! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο σετ και εξυπνη αγορα μου φαινεται, επειδη ειμαι λατρης των καλων πιατινιων (ειτε zildzian ειτε paiste ) αυτα τα πηρες απο εδω η απο Θωμα ;Προσεξε μην κανεις την ανοησια που εκανα εγω πριν 3-4 χρονια και πουησα μια σειρα Paiste 602 formula  σε ενα συλλεκτη σχεδον τσαμπα και τωρα ετοιμαζομαι να τα ΞΑΝΑΧΩΣΩ  μολις ερθουν εδω στον αντιπροσωπο και τα διαλεξω ενα -ενα , γιατι τουλαχιστον τα πιατα ετσι πρεπει να αγοραζονται με το ΑΥΤΙ KAI OXI ME TO prospectous .Tωρα επειδη ειμαι και περιεργος αν θελεις στειλε τιμη αγορας με πμ μονο για τα drums .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο κιτ καλοπαιχτο και καλοριζικο !

Ως ''επενδυτης'' σε 3 Gretsch σε 2 χρόνια δε μπορω παρα να συμφωνησω με την επιλογη σου  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου