Προς το περιεχόμενο

Μια κιθάρα V-shape βολεύει καθιστά;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για κάποιο λόγο αν και είναι άβολες όσο αφορά την τοποθέτηση είναι πολύ βολικές στο αριστερό χέρι(τουλάχιστον στο δικό μου χέρι). Stretch και περίεργα πιασήματα βγαίνουν ευκολότερα!!!  ;D

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο αν και είναι άβολες όσο αφορά την τοποθέτηση είναι πολύ βολικές στο αριστερό χέρι(τουλάχιστον στο δικό μου χέρι). Stretch και περίεργα πιασήματα βγαίνουν ευκολότερα!!!  ;D

και στο δικο μου ετσι ειναι φιλε janick.και μαλιστα εχω κατσει και εσω σκεφτει και το λογο.ειναι λογω της θεσης της κιθαρας που ο λαιμος της "σηκωνεται" αναγκαστικα και ετσι ειναι πιο ξεκουραστο το χερι.ειδικα στα ψηλα τα στα που απλως κατεβαινει και δεν χρειαζεται να "πηδαει" το αριστερο σου ποδι για να τα φτασει.το μονο προβλημα ειναι με αυτες που εχουν στο κατω ποδι το βυσμα και χρειαζεται βυσμα με γωνια καρφι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοασχετο, αλλα αυτες τις εχετε δει?

 

http://www.rsguitarworks.net/cms2/index.php?option=com_content&task=view&id=114&Itemid=92  

 

 ;D

 

want!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου οπως και να' χει, μια V κιθάρα είναι σαφώς πιο άβολη όσο αφορά τον τρόπο που παίζεις καθιστός...

ειδικά στα πρώτα τάστα, όταν θέλεις να παίξεις κάτι ρυθμικό, θα καταλάβεις τι εννοώ...

όσον αφορά το να παίζεις όρθιος και σε live, προσωπικά δεν πιστεύω πως υπάρχει καλύτερο σχήμα stage κιθάρας...!

για μένα (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) δοκίμασε τη αν σε βολεύει πρώτα πριν την πάρεις

(προσωπικά εγώ κατέχω μία V και είναι η αγαπημένη μου στα live και τις προβες αλλα στο σπίτι έχω μία strat για μελέτη...)

ελπίζω να μη σε μπέρδεψα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Frew-Up.jpg

μια απο τα ιδια - ελεος

telecaster specs πανω σε σχημα V ρε γαμωτο  ? ελεοςελεοςελεοςελεοςελεοςελεοςελεοςελεοςελεος

μακρια μακρια

 

πιο ωραια ειναι αυτηweird+guitar.jpg

 

παντως ειναι καθαρα θεμα συνηθεια το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ σχημα κιθαρας...................

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοασχετο, αλλα αυτες τις εχετε δει?

 

http://www.rsguitarworks.net/cms2/index.php?option=com_content&task=view&id=114&Itemid=92  

 

 ;D

 

 

Περί ορέξεως... Κι ο Zakk Wylde έχει μια graveyard καθώς και τη ZV(ταυράκι συν V). Kατά τ' άλλα το V σχήμα αφορά κυρίως το σώμα ενώ το headstock έχει πλέον διάφορα pointy σχήματα πέραν του κλασσικού βέλους της gibson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου