Προς το περιεχόμενο

Guns 'n Roses - Don't Cry (cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το άκουσα κι εγώ και κατ'αρχην θελω να σου πω μπράβο γιατι εισαι μερακλής και σίγουρα εκατσες καποιο χρόνο να τα μελετησεις τα πράγματα, να γραψεις να μιξαρεις να φτιαξεις βιντεο κλπ.

 

σχετικά με την φωνή καλή αλλά υποτονική σε γενικά πλαίσια.

 

σχετικά με την κιθάρα, επίσης πάσχει απο υποτονικότητα στο παίξιμο (δεν εννοω τους ηχους, εννοω μονο το παιξιμο)

 

προσωπικά δε πιστεύω καθόλου πως το έχεις σε καλό επίπεδο ειδικά το παίξιμο στην κιθάρα. Πολύ "μαγκωμένος", το βιμπράτο θέλει δουλεια, το δεξί χέρι χρειάζεται περισσότερη σιγουριά, βαράς και κάτι λάθος νότες, πνίγεις μερικές άλλες.

 

Αυτά που σου λέω στα λέω για ενα βασικό λόγο: Πιστεύω πως ΜΠΟΡΕΙΣ να τα φτιάξεις ΟΛΑ. Δεν βλέπω να σε κρατάει κάτι απο αυτό, δε νομίζω πως σου λείπει κάτι, απλά θα πρέπει να παιξεις το κομμάτι κάμποσες ακόμα φορές. Το βίντεο δείχνει πως είσαι μερακλής και σου αρέσει να επενδυεις κάποιο χρόνο, προσπάθησε να βελτιώσεις και το παιξιμο ωστε να ερθει στο ιδιο επίπεδο. ;)

 

 

εντελώς φιλικα

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολυ καλο αποτελεσμα!

δειχνεις βελτιωση απο κλιψ σε κλιψ!

 

προσεξε ομως οσα λεει ο IraklisZS

πιστευω οτι πιο πολυ "παιζεις" παρα μελετας!

προσπαθησε να μπεις σε ενα προγραμα και να μελετησεις και να βελτιωσεις την τεχνικη σου και στην κιθαρα και στο τραγουδι!

απο οτι εχω καταλαβει εισαι "χομπυστας" δεν ειναι ομως κακο προσπαθουμε να βελτιωνομαστε και να μαθαινουμε καποια πραγματα "σωστα"  ;)

καλη συνεχεια φιλε μου!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,μπραβο σου!

Δεν ξερω ποσο καιρο ασχολεισαι αλλα προσωπικα βλεπω τεραστια βελτιωση απο καποιο βιντεο που σε ειχα ξαναδει.

Φωνητικα εχεις τις προυποθεσεις να εξελιχθεις σε  εναν πολυ καλο ροκ performer.

Hσουν πολυ καλος και μιλαω κυριως για τα ψηλα,που χρειαζονται σ εναν ροκ τραγουδιστη.

Τα χαμηλα στο κομματι θα τα τραγουδουσε ο καθενας αξιοπρεπως.

Αυτα τα 667 takes που εκανες για να το ηχογραφησεις ηταν το κερδος σου και δειχνουν πεισμα για καλο αποτελεσμα,κατι που λειπει απ τους περισσοτερους που ασχολουνται με το σπορ,ακομα και απο επαγγελματιες...  >:(

Σε παροτρυνω,επειδη εχεις τα φοντα,να βλεπεις αυτη τη τριβη και το ψυχοβγαλσιμο των ηχογραφησεων σαν αχωριστο συντροφο και φιλο.ΜΟΝΟ ετσι θα φτασεις εκει που θελεις.

Γραφε ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!

 

Για την κιθαρα δε θα σου πω κατι(βιμπρατο,σταθεροτητα κλμ)γιατι ολα αυτα θελουν τριβη και θα ερθουν με τον καιρο.Αν συνεχισεις,να σαι σιγουρος,θα ερθουν... ;)

Εδω ακομα και οσοι ασχολουμαστε 20+ χρονια,μ αυτα παλευουμε.. ;)

Ηταν μια χαρα,εισαι στο σωστο δρομο.

ΑΚΟΥ κιθαριστες να γεμιζει ο εγκεφαλος πληροφοριες και αν το θεωρεις καλο,κανε 4-5 μαθηματα με καποιον,απλα για να επιταχυνεις την προοδο σου και να φτασεις μια ωρα αρχυτερα σε απλες κατακτησεις.Αν εχεις φιλους που ασχολουνται πηγαινε και παιξε μαζι τους,παρε πραγματα.

 

Ενα τελευταιο..

Ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο για καποιον να καταπιανεται με ολα.Παιξιμο,ηχογραφηση,μιξη.

Εισαι ηδη σε καλο επιπεδο και απ οτι φαινεται,πιανουν τα χερια και τ αυτια σου..

Μην το αφησεις,στο μελλον θα το απολαμβανεις ακομα περισσοτερο και ολα θα ναι πιο απλα.

Ξεκινα να γραφεις δικα σου. ;)(Παγια αποψη μου)

Καλη συνεχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,μπραβο σου!

Δεν ξερω ποσο καιρο ασχολεισαι αλλα προσωπικα βλεπω τεραστια βελτιωση απο καποιο βιντεο που σε ειχα ξαναδει.

Φωνητικα εχεις τις προυποθεσεις να εξελιχθεις σε  εναν πολυ καλο ροκ performer.

Hσουν πολυ καλος και μιλαω κυριως για τα ψηλα,που χρειαζονται σ εναν ροκ τραγουδιστη.

Τα χαμηλα στο κομματι θα τα τραγουδουσε ο καθενας αξιοπρεπως.

Αυτα τα 667 takes που εκανες για να το ηχογραφησεις ηταν το κερδος σου και δειχνουν πεισμα για καλο αποτελεσμα,κατι που λειπει απ τους περισσοτερους που ασχολουνται με το σπορ,ακομα και απο επαγγελματιες...  >:(

Σε παροτρυνω,επειδη εχεις τα φοντα,να βλεπεις αυτη τη τριβη και το ψυχοβγαλσιμο των ηχογραφησεων σαν αχωριστο συντροφο και φιλο.ΜΟΝΟ ετσι θα φτασεις εκει που θελεις.

Γραφε ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!

 

Για την κιθαρα δε θα σου πω κατι(βιμπρατο,σταθεροτητα κλμ)γιατι ολα αυτα θελουν τριβη και θα ερθουν με τον καιρο.Αν συνεχισεις,να σαι σιγουρος,θα ερθουν... ;)

Εδω ακομα και οσοι ασχολουμαστε 20+ χρονια,μ αυτα παλευουμε.. ;)

Ηταν μια χαρα,εισαι στο σωστο δρομο.

ΑΚΟΥ κιθαριστες να γεμιζει ο εγκεφαλος πληροφοριες και αν το θεωρεις καλο,κανε 4-5 μαθηματα με καποιον,απλα για να επιταχυνεις την προοδο σου και να φτασεις μια ωρα αρχυτερα σε απλες κατακτησεις.Αν εχεις φιλους που ασχολουνται πηγαινε και παιξε μαζι τους,παρε πραγματα.

 

Ενα τελευταιο..

Ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο για καποιον να καταπιανεται με ολα.Παιξιμο,ηχογραφηση,μιξη.

Εισαι ηδη σε καλο επιπεδο και απ οτι φαινεται,πιανουν τα χερια και τ αυτια σου..

Μην το αφησεις,στο μελλον θα το απολαμβανεις ακομα περισσοτερο και ολα θα ναι πιο απλα.

Ξεκινα να γραφεις δικα σου. ;)(Παγια αποψη μου)

Καλη συνεχεια!

συμφωνώ και εγώ  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άκουσα κι εγώ και κατ'αρχην θελω να σου πω μπράβο γιατι εισαι μερακλής και σίγουρα εκατσες καποιο χρόνο να τα μελετησεις τα πράγματα, να γραψεις να μιξαρεις να φτιαξεις βιντεο κλπ.

 

σχετικά με την φωνή καλή αλλά υποτονική σε γενικά πλαίσια.

 

σχετικά με την κιθάρα, επίσης πάσχει απο υποτονικότητα στο παίξιμο (δεν εννοω τους ηχους, εννοω μονο το παιξιμο)

 

προσωπικά δε πιστεύω καθόλου πως το έχεις σε καλό επίπεδο ειδικά το παίξιμο στην κιθάρα. Πολύ "μαγκωμένος", το βιμπράτο θέλει δουλεια, το δεξί χέρι χρειάζεται περισσότερη σιγουριά, βαράς και κάτι λάθος νότες, πνίγεις μερικές άλλες.

 

Αυτά που σου λέω στα λέω για ενα βασικό λόγο: Πιστεύω πως ΜΠΟΡΕΙΣ να τα φτιάξεις ΟΛΑ. Δεν βλέπω να σε κρατάει κάτι απο αυτό, δε νομίζω πως σου λείπει κάτι, απλά θα πρέπει να παιξεις το κομμάτι κάμποσες ακόμα φορές. Το βίντεο δείχνει πως είσαι μερακλής και σου αρέσει να επενδυεις κάποιο χρόνο, προσπάθησε να βελτιώσεις και το παιξιμο ωστε να ερθει στο ιδιο επίπεδο. ;)

 

 

εντελώς φιλικα

Eυχαριστώ για τις συμβουλές.  :) Έχεις δίκιο οτι το παίξιμο στη κιθάρα δε το έχω ακόμα πολύ καλά γιατί όπως είπα και πιο πρίν μετά απο ένα επίπεδο θές σπρόξιμο απο κάποιον δάσκαλο η κάποιον γνώστη και εγώ παλεύω μόνος μου και γιαυτό δεν έχω στηθεί σωστά, νομίζω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο αποτελεσμα!

δειχνεις βελτιωση απο κλιψ σε κλιψ!

προσεξε ομως οσα λεει ο IraklisZS

πιστευω οτι πιο πολυ "παιζεις" παρα μελετας!

προσπαθησε να μπεις σε ενα προγραμα και να μελετησεις και να βελτιωσεις την τεχνικη σου και στην κιθαρα και στο τραγουδι!

απο οτι εχω καταλαβει εισαι "χομπυστας" δεν ειναι ομως κακο προσπαθουμε να βελτιωνομαστε και να μαθαινουμε καποια πραγματα "σωστα"   ;)

καλη συνεχεια φιλε μου!

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό που λές ότι πιό πολύ παίζω παρά μελετάω. Θα ελεγά οτι ακριβώς αυτό συμβαίνει με τη περιπτωσή μου   . Θέλω να μπώ σε ένα πρόγραμμα όπως λές για να βελτιωθώ αλλά είναι δύσκολο χωρίς βοήθεια. Επειδή ζώ σε επαρχιακή πόλη της Λαμίας δε μπορώ να βρώ ούτε δάσκαλο ούτε καμία βοήθεια. Φαντάσου στη περιοχή μου είμαι ο μόνος που παίζει κάποιο όργανο. Πόσο μάλλον να βρώ δάσκαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,μπραβο σου!

Δεν ξερω ποσο καιρο ασχολεισαι αλλα προσωπικα βλεπω τεραστια βελτιωση απο καποιο βιντεο που σε ειχα ξαναδει.

Φωνητικα εχεις τις προυποθεσεις να εξελιχθεις σε  εναν πολυ καλο ροκ performer.

Hσουν πολυ καλος και μιλαω κυριως για τα ψηλα,που χρειαζονται σ εναν ροκ τραγουδιστη.

Τα χαμηλα στο κομματι θα τα τραγουδουσε ο καθενας αξιοπρεπως.

Αυτα τα 667 takes που εκανες για να το ηχογραφησεις ηταν το κερδος σου και δειχνουν πεισμα για καλο αποτελεσμα,κατι που λειπει απ τους περισσοτερους που ασχολουνται με το σπορ,ακομα και απο επαγγελματιες...  >:(

Σε παροτρυνω,επειδη εχεις τα φοντα,να βλεπεις αυτη τη τριβη και το ψυχοβγαλσιμο των ηχογραφησεων σαν αχωριστο συντροφο και φιλο.ΜΟΝΟ ετσι θα φτασεις εκει που θελεις.

Γραφε ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ!

 

Για την κιθαρα δε θα σου πω κατι(βιμπρατο,σταθεροτητα κλμ)γιατι ολα αυτα θελουν τριβη και θα ερθουν με τον καιρο.Αν συνεχισεις,να σαι σιγουρος,θα ερθουν... ;)

Εδω ακομα και οσοι ασχολουμαστε 20+ χρονια,μ αυτα παλευουμε.. ;)

Ηταν μια χαρα,εισαι στο σωστο δρομο.

ΑΚΟΥ κιθαριστες να γεμιζει ο εγκεφαλος πληροφοριες και αν το θεωρεις καλο,κανε 4-5 μαθηματα με καποιον,απλα για να επιταχυνεις την προοδο σου και να φτασεις μια ωρα αρχυτερα σε απλες κατακτησεις.Αν εχεις φιλους που ασχολουνται πηγαινε και παιξε μαζι τους,παρε πραγματα.

 

Ενα τελευταιο..

Ειναι ΠΟΛΥ δυσκολο για καποιον να καταπιανεται με ολα.Παιξιμο,ηχογραφηση,μιξη.

Εισαι ηδη σε καλο επιπεδο και απ οτι φαινεται,πιανουν τα χερια και τ αυτια σου..

Μην το αφησεις,στο μελλον θα το απολαμβανεις ακομα περισσοτερο και ολα θα ναι πιο απλα.

Ξεκινα να γραφεις δικα σου. ;)(Παγια αποψη μου)

Καλη συνεχεια!

 

Σε ύπερευχαριστώ για τα καλά σου λόγια  Είναι το εφόδιο μου για να συνεχίσω τη προσπάθια με μεγαλύτερο ζήλο.

Ασχολούμε με το *σπόρ* αυτό περίπου απο το Μάρτιο και το πρώτο μου βίντεο το έκανα το Μάιο. Σκοπός μου ήταν να φτιάξω ένα κανάλι(στο youtube) να μοιράζομαι το χόμπυ μου και την αγάπη μου για τη μουσική με τους φίλους μου όσους έχουν την ίδια αγάπη. Εκεί μπορείς να δείς τη διαφορά απο το πρώτο βίντεο στο τελευταίο. Αυτό το λέω γιατί κάποτε υπόθηκε πως ότι κάνω το κάνω απλά για το youtube χωρίς καμία ουσία άλλη. Μπορεί και να ήταν έτσι στην αρχή δε θα διαφωνίσω αλλά στη πορεία αποφάσισα να γίνω πιο ουσιαστηκός στις επιλογές μου και πιό προσεκτικός στα κομμάτια μου.

Έχω αρκετά κομμάτια δικά μου σε καλό επίπεδο απλά δέν έχω μάθει ακόμα να δουλεύω με προγράμματα για να προσθέσω ντράμς μπάσο και τα λοιπά. Είναι αυτό που λές ότι ασχολούμε με όλα μίξη κιθάρα τραγούδι βίντεο και δε ξέρω εάν χωράνε άλλες πληροφορίες στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή 

Πάντως ο σκοπός μου είναι κάποια στιγμή να παρουσιάσω τα δικά μου κομμάτια!

Ευχαριστώ πολύ και πάλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου