Προς το περιεχόμενο

Guns 'n Roses - Don't Cry (cover)


Vegeterian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eντάξει το κομμάτι καλά το πας,λιγάκι στο σόλο κάπου προς το τέλος δεν ακούγονται καλά κάποιες νότες (στο πρώτο σόλο) αλλά πταίσμα είναι αυτό.Σαν κομμάτι δεν είναι τίποτε φοβερό τεχνικά και απαιτητικό εκτός από τη φωνή φυσικά.Καιρός να πας σε πιο δύσκολα κομμάτια πιστεύω. (Δεδομένου κι όλας ότι ο Slash μπορούσε να το παίξει και μαστουρωμένος στο φουλ :P-όχι, ο slash δεν είναι φοβερός κιθαρίστας ;)):) :)

Κοίτα για μένα είναι σε καλό επίπεδο. Παραπάνω δε ξέρω εάν τα έχω στη κιθάρα. Πάντως προτιμώ να βγάζω εύκολα κομμάτια και να τα βγάζω σε ένα καλό επίπεδο παρά να βγάζω κάτι δύσκολο και το αποτέλεσμα να είναι μέτριο(η και κάτω του μετρίου όπως σε μερικές άλλες προσπάθιες μου).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Nα δεις ποιος μου το είχε πει αυτό... ''I always try to learn songs that are at a higher lvl than I am at a current time because by the time i get to play them i have surely improved''.

 

Kαλά τα κλιπάκια για να τα παίζεις τέλεια και να σου λέμε πόσο καλά τα πήγες αλλά μόνο αυτό θα ακούς.Άμα νιώθεις ότι βελτιώνεσαι από την θετική κριτική πάω πάσο βέβαια,δική σου υπόθεση.

 

Πάντως προτιμώ να βγάζω εύκολα κομμάτια και να τα βγάζω σε ένα καλό επίπεδο παρά να βγάζω κάτι δύσκολο και το αποτέλεσμα να είναι μέτριο(η και κάτω του μετρίου όπως σε μερικές άλλες προσπάθιες μου).  ;)

 

Ε τότε καθυστέρησε το upload μέχρι να το καταφέρεις τέλεια ;) Τι φοβάσαι μη γελοιοποιηθεις? ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθεια Veg...ειλικρινα!!! και να ξέρεις πιο πολλά έχεις να πάρεις απο αυτούς που θα σου πούνε κανα-δυό πραγματάκια που μπορεί να μη σου χτυπάνε καλά στα αυτιά, παρά από το να σου λένε όλοι μπράβο!!! συμφωνώ σε όλα όσα σου είπε ο MikeG!! Καλές μουσικές φίλε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μια δεύτερη (πίσω) φωνή. Από που είναι;

Eγώ κάνω 4 φωνές βασικά σε αυτό το κλίπ.

Κάνω τη βασική που ακούς άλλη μία που είναι μία οκτάβα κάτω (εάν το λέω σωστά) και σε μερικά σημεία έχω γράψει τα ΟΥΟΥΟΥΥΥΥΥΥ δε ξέρω εάν καταλαβένεις που  :P με πάνινγκ δύο δυαφορετικές οκτάβες πάλι δεξια και αριστερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα δεις ποιος μου το είχε πει αυτό... ''I always try to learn songs that are at a higher lvl than I am at a current time because by the time i get to play them i have surely improved''.

 

Kαλά τα κλιπάκια για να τα παίζεις τέλεια και να σου λέμε πόσο καλά τα πήγες αλλά μόνο αυτό θα ακούς.Άμα νιώθεις ότι βελτιώνεσαι από την θετική κριτική πάω πάσο βέβαια,δική σου υπόθεση.

 

Ε τότε καθυστέρησε το upload μέχρι να το καταφέρεις τέλεια ;) Τι φοβάσαι μη γελοιοποιηθεις? ;D ;D

 

Σε καμία περίπτωση δεν ανεβάζω κλιπάκια να μου λέει κανείς πόσο καλά τα πήγα. Αυτό μπορώ να το κάνω αλλού και με μεγαλύτερη επιτυχία (δηλαδή σε άτομα που δε ξέρουν απο μουσική και δε μπορούν να δούν τα λάθοι μου) και όχι εδώ.

Ο σκοπός μου με τα κλιπάκια αυτά είναι να κάνω αυτό που αγαπάω τόσο πολύ και να το μοιράζομαι με όλους. Διαλέγω λοιπόν κομμάτια τα οποία αγαπάω ανεξαρτητα το επίπεδο (πχ το Comfortable Numb μια φόρα και ένα καιρό το σκότωσα αλλά μου άρεσε  :P) και τα παίζω.

Επειδή όμως μου πέρασαν οι ματαιόδοξες τάσεις πλέον κάνω ότι μπορώ να το κάνω καλά.

Αυτό το κομμάτι το δούλευα πάρα πολύ μέχρι να βγεί ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα και πιστεύω ότι το αποτέλεσμα είναι καλό. Τέλεια δε γίνεται να καταφέρω κανένα γιατί τέλειος δέν είμαι και ούτε και ποτέ θα γίνω.

Πάντως εάν πιστεύεις ότι αυτό το κάνω για να είσπράξω μπράβο και καλά λόγια θα σε προλάβω και θα σου πώ σε καμία περίπτωση δε θα το έκανα αυτό, το έχω ξεπεράσει προ καιρού κάτι τέτοιο.

 

@constantinos9

Χαίρομαι που σου άρεσε Κωσταντίνε, συμφωνώ με αυτό που λές και φυσικά ποτέ δεν απέριψα τις πίο σκληρές κριτικές. Αυτές είναι που μας δίνουν κίνητρο να συνεχίσουμε δυνατότεροι.  ;) Καλές μουσικές και σε σένα φίλε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως εάν πιστεύεις ότι αυτό το κάνω για να είσπράξω μπράβο και καλά λόγια θα σε προλάβω και θα σου πώ σε καμία περίπτωση δε θα το έκανα αυτό, το έχω ξεπεράσει προ καιρού κάτι τέτοιο.

 

 

 

Όχι δεν το πιστεύω αυτό.Απλά μπορείς να πουσάρεις τον εαυτό σου παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν το πιστεύω αυτό.Απλά μπορείς να πουσάρεις τον εαυτό σου παραπάνω.

Έχω βάλει σκοπό σιγά σιγά να ανεβένουν σε δυσκολία τα κομμάτια που παίζω απλά επειδή δυστυχός δεν έχω σωστές βάσεις μου είναι λίγο δύσκολο και επειδή πιστεύω ότι απο ένα σημείο και μετά χρειάζεσε κάποια βοήθεια απο δάσκαλο και τα λοιπά και επειδή αυτή τη πολυτέλεια δε την έχω εγώ φοβάμαι θα μου πάρει λίγο χρόνο παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ κάνω 4 φωνές βασικά σε αυτό το κλίπ.

Κάνω τη βασική που ακούς άλλη μία που είναι μία οκτάβα κάτω (εάν το λέω σωστά) και σε μερικά σημεία έχω γράψει τα ΟΥΟΥΟΥΥΥΥΥΥ δε ξέρω εάν καταλαβένεις που  :P με πάνινγκ δύο δυαφορετικές οκτάβες πάλι δεξια και αριστερά.

 

Έδωσες - σωστά - αρκετή σημασία στις δεύτερες ΑΛΛΑ άφησες την πρώτη έκθετη στα χαμηλά. Στα ψηλά οφείλω να ομολόγήσω ότι ήσουν αξιοπρεπέστατος - δεν ήσουν Axl αλλά ήσουν μια χαρά. Τις κιθάρες θα τις βρεις σιγά σιγά. Μην ανησυχείς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδωσες - σωστά - αρκετή σημασία στις δεύτερες ΑΛΛΑ άφησες την πρώτη έκθετη στα χαμηλά. Στα ψηλά οφείλω να ομολόγήσω ότι ήσουν αξιοπρεπέστατος - δεν ήσουν Axl αλλά ήσουν μια χαρά. Τις κιθάρες θα τις βρεις σιγά σιγά. Μην ανησυχείς.

Η αλήθεια είναι ότι στη πρώτο κουπλέ πήγα να το παίξω λίγο Άξλ :P. Τι θέλω να πώ με αυτό?

Ότι ενώ το έιχα τραγουδίσει με τη δικιά μου χρειά και ήταν καλό μπορώ να πώ, μετά έβαζα το ορίτζιναλ και έβλεπα πως η φωνή στο κουπλέ ήταν ψιθιριστή σχεδόν, οπότε έτρεξα και γώ να κάνω το ίδιο  ;D. Άν και το μετάνιωσα μετά δε πειράζει άλλη φορά θα μάθω να ακούω το ενστικτό μου  :P

Χαίρομαι που σου άρεσαν τα ψηλά! Δυσκολεύτικα πολύ μιάς και δε ξέρω απο τραγούδι και φοβόμουν πως θα τα σκοτώσω και θα κάψω και τη φωνή, αλλα τώρα που το ακούω καλό μου ακούγεται (Άν δε πενέψεις το σπίτι σου έ?  :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου