Προς το περιεχόμενο

Samplitude 11


kbasilis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας  :) έχω  το Samplitude 11 και κάποτε καταλάθος είχα βρει πως να αλλάζω την ταχύτητα πάνω σε μια ηχογράφηση.

 

Τώρα δυστηχώς δεν μπορώ να το βρω μήπως γνωρίζει κανείς να μου πει.

 

Για να μην μπερδευτεί κανείς με το τι ζητάω θα το αναλίσω,ηχογραφώ,τελειώνει,το ακούω και δεν μου αρέσει και θέλω να το πάω το κομμάτι ή πιο γρήγορα ή πιο αργά.

 

Για να μην το ξανάγράφω από την αρχή θέλω να του αλλάξω την ταχύτητα από κάποιο εργαλείο του Samplitude 11 το οπίο δεν μπορώ να βρω το είχα βρει καταλάθος (άρα υπάρχει  :)).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ποιο απλός τρόπος να το κάνεις, στον object editor οπου υπάρχει το μενου time stretching-pitchshifting. Εκεί υπάρχουν πολλές επιλογές για αυτό που θέλεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ποιο απλός τρόπος να το κάνεις, στον object editor οπου υπάρχει το μενου time stretching-pitchshifting. Εκεί υπάρχουν πολλές επιλογές για αυτό που θέλεις.

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μου,τελκά αυτό πρέπει να ήταν   :D

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που βοηθησα :)

 

Υπάρχει και ενα εικονιδιο καπου πάνω (εχει ενα ρολόι) αλλα εξαρταταται και απο το σε τι mode το χρησιμοποιεις το samplitude (power, edit κτλ). Αν το εχεις πατημένο, οταν πιανεις τα handles ενος object και τα μετακινείς προς τα αριστερα ή δεξια αντι το συνηθες edit στην κυματομορφή, κανει timestretching.

 

Αλλά δεν ειμαι αυτη την στιγμη στο στουντιο να σου πω, που βρισκεται ακριβως.

 

To samplitude εχει αυτο το προβλημα-ευλογία αν θες να κανεις κάτι υπάρχουν παρα πολλοι τρόποι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου