Προς το περιεχόμενο

Ο καλυτερος "μεταλλιαρης" Marshall


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1.Το ολο θεμα ειναι στη χροια, και στην "καθαροτητα" (clarity?) του ηχου την ωρα που παιζεις. Ποσο μαλλον σε μουσικες οπως αυτες που ανεφερα, οπου γινετε βαρια χρηση χαμηλων κουρδισματων (C Standard, Drop B, Drop A#/Bb), που θες να εχεις εναν ηχο με ογκο και @@  ;D ;D, αλλα το extra gain να μην αλλοιωνει αυτο τον ηχο.

 

 

2.καθως μπορει να χρησιμοποιησω το δικο σας input για να βρω εναν αντιστοιχο ενισχυτη/ηχο σε vst η και κανονικο στουντιο και γενικα να επεκτεινω τις γνωσεις μου στο θεμα metal ηχος.

 

3.και αναβουν τα αιματα πολυ ευκολα και χωρις ουσιαστικη αφορμη  ;)

1.Συμφωνω αλλα ρωτησες για μαρσαλ και γι αυτο σε παρεπεμψα σε Diesel.

Για clarity θες λεφτα... ;)

 

2.Τις γνωσεις σου θα τις επεκτεινεις κυριως οταν θα δοκιμασεις Ο ΙΔΙΟΣ και οχι απο γνωμες αλλων.

 

3.Τα αιματα μας τα χουμε σβησει γιατι κουραστηκαν..Τωρα απλα κανουμε πλακα... ;)

 

Λάκη ωραία φωτό έχεις στο Avatar. Δε μου λες, τότε που είχες πάει στο Μαλανδρίνο ήταν? ;D

;D ;D ;D

Περιμενε.

Πρεπει να ντυθει για ν απαντησει. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Συμφωνω αλλα ρωτησες για μαρσαλ και γι αυτο σε παρεπεμψα σε Diesel.

Για clarity θες λεφτα... ;)

 

2.Τις γνωσεις σου θα τις επεκτεινεις κυριως οταν θα δοκιμασεις Ο ΙΔΙΟΣ και οχι απο γνωμες αλλων.

 

3.Τα αιματα μας τα χουμε σβησει γιατι κουραστηκαν..Τωρα απλα κανουμε πλακα... ;)

;D ;D ;D

Περιμενε.

Πρεπει να ντυθει για ν απαντησει. ;D

 

1. Μα για Diezel (btw dieSel ειναι τα ρουχα dieZel οι ενισχυτες  ;D ;D) ξερω, εχω δοκιμασει τον VH4 και τον Herbert, και εχω και μπολικα vstια diezel τυπου, για marshall ψαχνω μπας και εχω παραλειψει κατι.

 

2. Μα δεν μπορω να ψαξω καθε marshall που εχει βγει για να τον δοκιμασω αυτοπροσωπως και να κρινω μετα, γιαυτο και ρωταω πρωτα για να εχω μια γενικη εικονα  ;)

 

3. Δεκτον  ;D

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και γω για μπύρες ήμουν ωρέ! Δεν σαν προφταίνει κανείς ;D ;D. Λεπόν Nestr Apos, η Φώτο είναι χθεσινή. Από τότε που έφυγε ο Σταύρος από εδώ και ενόψει του ότι δεν έχω σκοπό να βιντεοσκοπήσω τίποτις μέχρι το Σεπτέμβριο….χαλάρωσα λίγο τη δίαιτα και να τα αποτελέσματα!  Όλα καλά βέβαια, το μόνο που με απασχολεί είναι ότι πρέπει να αλλάξω όλα μου τα ρούχα μου στην καρδαρόμπα και κυρίως τα blues, διότι δεν με χωράει τίποτις! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όλα καλά βέβαια, το μόνο που με απασχολεί είναι ότι πρέπει να αλλάξω όλα μου τα ρούχα μου στην καρδαρόμπα και κυρίως τα blues, διότι δεν με χωράει τίποτις! ;D ;D ;D

Και συ.Να παρεις Diesel και συ. ;D

Ολοι Diesel ρε!

Βεβαια ειναι λιγο τσουχτερα,αλλα ειναι καλο για μπλουζ. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και συ.Να παρεις Diesel και συ. ;D

Ολοι Diesel ρε!

Βεβαια ειναι λιγο τσουχτερα,αλλα ειναι καλο για μπλουζ. ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Που diesel ρε συ!! Τα παντελόνια όλα είναι χαμηλοκάβαλα και τα πουκάμισα slim fit…που να χωρέσω εγώ πλέον σε δαύτα! Marshall θα πάρω! Σαν αυτά που έχει ο χοντρούλης Malmsteen!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D ;D ;D

Που diesel ρε συ!! Τα παντελόνια όλα είναι χαμηλοκάβαλα και τα πουκάμισα slim fit…που να χωρέσω εγώ πλέον σε δαύτα! Marshall θα πάρω! Σαν αυτά που έχει ο χοντρούλης Malmsteen!  ;D

Μηπως το χοντραινουμε? ;D

Ξερω γιατι χοντρυνες.

Για να κανεις βιντεο κλιπ ''Πως εβαλα 25 κιλα σε 2 βδομαδες παιζοντας με Μarshall''. ;D

Oλα για την 7η τεχνη! ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

[Off topic] Λεπόν MARSHALL JCM2000 TSL 602 να πάρεις [/off topic]

Αλλά όντως παχαίνει! ;D

 

Μηπως το χοντραινουμε? ;D

Ξερω γιατι χοντρυνες.

Για να κανεις βιντεο κλιπ ''Πως εβαλα 25 κιλα σε 2 βδομαδες παιζοντας με Μarshall''. ;D

Oλα για την 7η τεχνη! ;D

;D ;D ;D :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Off topic] Λεπόν MARSHALL JCM2000 TSL 602 να πάρεις [/off topic]

Αλλά όντως παχαίνει! ;D

Δεν ειναι ΧαιΓκειν.

Μεχρι Μειντεν με το ζορι παει.

Ο Frost θελει Celtic Frost... ;D

Aσε που τρωει μονο κατεψυγμενα και θα παχυνει ουτως η αλλως.. ;D

Για να δουμε,σηκωνει χιουμορ η σημερινη νεολαια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου