Προς το περιεχόμενο

mackie hr624 VS genelec 8040


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να αγορασω monitor speakers και ειμαι αναμεσα στο Mackie HR624 και στο Genelec. 8040.Εχουν 300 euro περιπου δοαφορα.Θελω να μου πετε πιο εναι καλλιτερο οσον αφορα αποδοση/τιμη.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμές στα Mackie να έχουν πέσει τόσο χαμηλά (στην Γερμανική αγορά), στην θέση σου θα κοίταγα και τα HR824, που μπορείς να τα βρεις με 514 euro το ένα! :). Αν βέβαια τα σηκώνει ο χώρος σου.

Όσον αφορά την σχέση απόδοση/τιμή σίγουρα πλέον τα Mackie υπερτερούν.

Όσον αφορά μόνο απόδοση τα Genelec είναι μακράν πρώτα. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Με τις τιμές στα Mackie να έχουν πέσει τόσο χαμηλά (στην Γερμανική αγορά)' date=' στην θέση σου θα κοίταγα και τα HR824, που μπορείς να τα βρεις με 514 euro το ένα! :)[/quote']

 

Συμφωνώ...με αυτή την τιμή των 824, κλείνεις τα μάτια ανοίγεις τα αυτιά και και κάνεις την δουλειά σου απροβλημάτιστα...(με το καλό room tune που διαθέτουν "βολευονται" και σε μικρούς χώρους...)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τιμές στα Mackie να έχουν πέσει τόσο χαμηλά (στην Γερμανική αγορά)' date=' στην θέση σου θα κοίταγα και τα HR824, που μπορείς να τα βρεις με 514 euro το ένα! :).[/quote']

 

Πού έχουν πέσει τόσο χαμηλα??? Εγώ γιατί βλέπω 599 παντού???

 

Μackie μπορείς να φέρεις από αμερική με 800 ευρώ το ζευγάρι!! +23-24% φόρους αν δεν μπορέσεις να τους αποφύγεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ στα 824 καταλήγω. Φαίνονται ιδιαίτερα καλά ηχεία που θα σου μείνουν!

 

fleamail εαν δε σου κάνει κόπος που τα βρήκες 800 το ζευγάρι γιατι η καλύτερη τιμή που βρήκα ήταν γύρω στα 1000!

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πού έχουν πέσει τόσο χαμηλα??? Εγώ γιατί βλέπω 599 παντού???

 

Μackie μπορείς να φέρεις από αμερική με 800 ευρώ το ζευγάρι!! +23-24% φόρους αν δεν μπορέσεις να τους αποφύγεις...

 

Σορρι 516 euro σε αυτό το λινκ για Ελλάδα

 

http://www.musicstore.de/en/global/5_0_G_276_REC0000515-000/0/0/0/detail/musicstore.html

 

Αναφέρει αυτή την τιμή σαν τελική. Τώρα αν είναι παραπλανητική και με τους φόρους ανέβει στα 614 δεν το ξέρω. Ένα τηλεφώνημα πριν την αγορά, που ούτως η άλλως επιβάλλεται, θα το ξεκαθαρίσει.

Στο άλλο γνωστό μαγαζί, η τιμή είναι αυτή που λες και εσύ, και που ακόμα και έτσι την θεωρώ αρκετά καλή για Ευρώπη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ βρέθηκα σε παρόμοιο δίλλημα πριν λιγο καιρο (genelec 8040 ,dynaudio bm5a,mackie hr624),τελικά προτίμησα τα adam a7 και είμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευχαριστημένος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να αγορασω monitor speakers και ειμαι αναμεσα στο Mackie HR624 και στο Genelec. 8040.Εχουν 300 euro περιπου δοαφορα.Θελω να μου πετε πιο εναι καλλιτερο οσον αφορα αποδοση/τιμη.

Ευχαριστω

 

 

Καλησπέρα και απο εμένα!

 

Φίλε John γνώμη μου ειναι οτι όποιο ηχείο και να πάρεις απο τα δύο

θα μείνεις πλήρως ευχαριστήμενος.

 

Αυτό που μένει μετά την αγορά ενος παρόμοιου studio monitor ειναι να εκπαιδευσεις το αυτι σου .

Απο monitor εχεις καθαρίσει πάντως για μιξη με οποιο απο τα δυο διαλέξεις.

Ta ADAM δεν τα εχω ακουσει και πιο σημαντικό δεν εχω κάνει μίξη με αυτά για να είμαι σίγουρος οτι κάνουν τη δουλεία (εκτός απο το να ακούγονται όμορφα!)

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου