Προς το περιεχόμενο

ΚΑΙ εγώ Blues!!!


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα μετα τον Freerock και τον SF που το ριξαν στα blues το μονο που μενει ειναι να κανει το ιδιο κι ο Marathon(τωρα θα με περιλαβει και δικιο

θα χει).

Επειδή υπήρξε πρό(σ)κληση από τη νεοσύστατη κλίκα της Βορείου Ελλάδας (...κάτι Λάκηδες... ;D), σηκωσα το γάντι.

Ιδού λοιπόν η δική μου άποψη περί blues.

Λευκό (γιατί ουδεμία σχέση έχουμε με τους μαύρους και τις φυτείες τους), "αντρικό"...2 διπλοί και να μυρίζουν νίτρο και όχι βλακείες με 2-3 μονούς και μία και έξω.

Προφανώς και αντέχω τη σκληρή κριτική διότι...

1) Στου κουφού τη πόρτα, όσο θέλεις βρόντα

2) Ότι και να γράψετε...δεν μπορώ να παίξω καλύτερα (γιατί μέχρι εδώ φτάνω) και παρά μόνο εάν κάτσω και προβάρω τις φράσεις, κάτι που δεν είναι στο στύλ μου

3) Ότι και να γράψετε...ζηλεύετε!

 

ΥΓ1 Είπα να το ανεβάσω κατευθείαν στη Παιδική Χαρά...αλλά του έδωσα μια μικρή ελπίδα ;)

ΥΓ2 Φυσικά και μετά από αυτό το μικρό διάλειμα θα συνεχίσω να γράφω ασανσέρ...

MyBlues.mp3

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επειδή υπήρξε πρό(σ)κληση από τη νεοσύστατη κλίκα της Βορείου Ελλάδας (...κάτι Λάκηδες... ;D), σηκωσα το γάντι.

Ιδού λοιπόν η δική μου άποψη περί blues.

Λευκό (γιατί ουδεμία σχέση έχουμε με τους μαύρους και τις φυτείες τους), "αντρικό"...2 διπλοί και να μυρίζουν νίτρο και όχι βλακείες με 2-3 μονούς και μία και έξω.

Προφανώς και αντέχω τη σκληρή κριτική διότι...

1) Στου κουφού τη πόρτα, όσο θέλεις βρόντα

2) Ότι και να γράψετε...δεν μπορώ να παίξω καλύτερα (γιατί μέχρι εδώ φτάνω) και παρά μόνο εάν κάτσω και προβάρω τις φράσεις, κάτι που δεν είναι στο στύλ μου

3) Ότι και να γράψετε...ζηλεύετε!

 

ΥΓ1 Είπα να το ανεβάσω κατευθείαν στη Παιδική Χαρά...αλλά του έδωσα μια μικρή ελπίδα ;)

ΥΓ2 Φυσικά και μετά από αυτό το μικρό διάλειμα θα συνεχίσω να γράφω ασανσέρ...

ΥΓ3 Είναι Παρασκευή.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όταν υπάρχει ένας Jack White που αρνείται πεισματικά να κουρδίσει οτιδήποτε (είτε είναι κιθάρα , είτε πιάνο) ό,τι και να παίξεις θα ακουστείς ως βιρτουόζος (θες, δεν θες) ;D. Εγώ με τη σειρά μου να σε καλωσορίσω στο club των Blues  :P (έχουμε γίνει πολύ αυτόν τον μήνα- προτείνω τον επόμενο να το γυρίσουμε στην country και bluegrass). Εγώ ζηλεύω και το παραδέχομαι ………και στο φινάλε δεν πάνε όλοι οι bluesmen από τις σκάλες. Κάποιοι παίρνουν  και το ανσασνέρ :P. By the way, μου άρεσε! Και εγώ θα άλλαζα το mix....αλλά δικό σου είναι ό,τι θέλεις το κάνεις ;) ;D

ΥΓ3 Είναι Παρασκευή.

Thank God!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ3 Είναι Παρασκευή.

και αυτό...και το interface Noiz που δεν δέχεται εύκολα τη μουσική μου!!!!!

Τώρα ανέβηκε κανονικά!

 

Μίξη δεν ασχολήθηκα...έφτασα αργά χθές στο σπίτι και το ξεπέταξα...αλλά θα το κάνω 2 μέρη για να γράψει και κανένας ακόμα

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με τη σειρά μου να σε καλωσορίσω στο club των Blues  :P

έχω φύγει από αυτό το club εδώ και 25 χρόνια...που και που ξαναγυρνάω, όταν προκαλούμαι :D

αλλά (για να μην γελιόμαστε)...πάντα θα είναι η βάση μου

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πιο ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ (προσεξε...ενδιαφερον οχι..."καλυτερο") απο τη συντριπτικη πλειοψηφια των..."μπλουζ" που εχω ακουσει εδω μεσα... ;)

 

η μιξη ειναι ΓΤΠ αλλα το ξερεις αυτο... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κούρασε να το ακούσω και να διακρίνω τι γίνεται μέσα στο κομμάτι.

Μπορείς καλύτερα. Έχει μπλουζ διάθεση.

Ξανακάνε την μίξη και ας είναι και Σάββατο.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου