Προς το περιεχόμενο

ΚΑΙ εγώ Blues!!!


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πες και ένα ευχαριστώ για την ακρόαση.....Παρασκευιάτικα !  ::) :P

εάν δεν σχολιάσει ο Νέστωρ...δεν έχει τίποτα....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωω ρε φίλε μαμάς και δέρνεις.  :o :o :o :o

Το καλύτερο και πλουσιότερο, ψηλότερο, γρηγορότερο και βαθύτερο blues που έχω την τιμή να υποφέρω.

Τέτοια ηχάρα δεν έχω ξανακούσει τα τελευταία διόμιση λεπτά.

Τέτοιο συναίσθημα έχω να συναντήσω από σήμερα το πρωί πριν το ξύρισμα.

 

Αν σκεφτείς ότι τα ντραμς είχαν τις σωστές εντάσεις και η lead σου κιθάρα ήταν υποφερτή (αν και κούρασε λίγο μετά το 0:01 - akiro piatini moment) μπορείς να ενώσεις τις υπερδυνάμεις σου με τον Superfunk και να μεγαλουργήσετε σε blues στιγμές που θα κάνουν πραγματικά τον κόσμο να κλαίει.

 

Σε ευχαριστούμε φίλε Marathon που κάνεις την Αυγουστιάτικη εργασία μας να φαίνεται ευχάριστη (ειδικά μετά το 2:36).

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο και πλουσιότερο, ψηλότερο, γρηγορότερο και βαθύτερο blues που έχω την τιμή να υποφέρω.

Τέτοια ηχάρα δεν έχω ξανακούσει τα τελευταία διόμιση λεπτά.

Τέτοιο συναίσθημα έχω να συναντήσω από σήμερα το πρωί πριν το ξύρισμα.

 

ειδες ενα πραμα?

 

και φαντασου οτι,σε αντιθεση με εσενα,δεν εχει φαει τα νιατα του με τους brothers στα joints του Μισισιπιου & του Σικαγου... ;D,μολις ...προχθες αρχισε να κανει...καριερα μπλουζμαν.... :)

 

αν συνεχισει ετσι τον βλεπω headliner στο International Blues Festival της Αλαμπαμα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φαντασου οτι,σε αντιθεση με εσενα,δεν εχει φαει τα νιατα του με τους brothers στα joints του Μισισιπιου & του Σικαγου...

Και όμως...ζώ μέσα στις φυτείες (από καλάμια) του Μαραθώνα...αλίμονο στους bluesmen των Αμπελοκήπων και της Κυψέλης :D...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ποιος είσαι είσαι εσύ και τι έκανες στον Μάραθον;  ;D ;D ;D Που τον έχεις κλειδώσει και σφετερίζεσαι το avatar του;  ;D ;D ;D  

 

Βγάλαμε την Gibson από την θήκη;

 

Πλάκα στην πλάκα δεν είναι άσχημο το τεμάχιο- όχι πάντως blues (που ξέρεις ότι τους έχω και μια... χμμμ... αδυναμία  ::) - έχει ατμόσφαιρα

 

 

 

Τα υπόλοιπα από κοντά... Τρίβοντας...  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φαντασου οτι,σε αντιθεση με εσενα,δεν εχει φαει τα νιατα του με τους brothers στα joints του Μισισιπιου & του Σικαγου... ;D,μολις ...προχθες αρχισε να κανει...καριερα μπλουζμαν.... :)

Το ότι γεννήθηκα μαύρος και ταλαντούχος δεν έχει να κάνει με την καταγωγή. Είναι στο DNA μου.

Δεν είμαι μέτρο σύγκρισης γιατί φτιάχνω μπλουζ έπος με 3 μπιζέλια και ένα πηρούνι (με σπασμένο το ένα δοντάκι για να δείχνει πιο μπλουζ).

μολις ...προχθες αρχισε να κανει...καριερα μπλουζμαν.... :)

Έχω δει νυχτοπεταλούδες με μακροβιότερη μπλουζ καριέρα.

 

αν συνεχισει ετσι τον βλεπω headliner στο International Blues Festival της Αλαμπαμα.

Πάμε πρώτα για Καλαμπάκα και βλέπουμε.

Άλλα το "headliner" το χει στο βλέμμα και είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κάποια μέρα. Για αυτό και παρακολουθώ τα αστυνομικά δελτία ανελλιπώς.

 

Και όμως...ζώ μέσα στις φυτείες (από καλάμια) του Μαραθώνα...αλίμονο στους bluesmen των Αμπελοκήπων και της Κυψέλης :D...

Φίλος εμείς παίζουμε City blues και όχι της βλαχιάς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπλουζ είναι να σου έχουν τελειώσει τα τσιγάρα και ο μπακάλης να έχει κλειστή την πόρτα του μαγαζιού (για να μη φύγει η δροσά) και να πέρδεται.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου