Προς το περιεχόμενο

ΚΑΙ εγώ Blues!!!


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ξέρω εάν ο Μητροπάνος είναι bluesman...αλλά ξέρω ότι είναι γέιτονας γιατί έχει εξοχικό πολύ κοντά μου στο Μαραθώνα. ;)

Μήπως να του έλεγες ότι έχεις σαχλόφωνο? :)

Και ο Κατσαρός (ο γνωστός σαχλοφωνίστας) κάπως έτσι ξεκίνησε! ;D

Που ξέρεις? Μπορεί να έχουμε blues jam Μητροπά-rathon! ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λίγο offtopic,αλλά σε άμεση συνάρτηση με τα blues...

 

Θα ήθελα να ακούσω ΤΟΝΟΥΣ μουσική,στο ύφος του country σαμπλ που έχει το thomann στις tele (το οποίο θα το χαρακτήριζα διαβολικό country-blues ροκ).

 

πχ: http://www.thomann.de/gr/fender_american_deluxe_ash_tele_wt.htm

 

Το πιο κοντινό σε αυτό το συγκινητικό τρακ το έχω βρει στο delta blues,άντε και λίγο north mississipi (fred mcdowell),άντε με βία και muddy waters πχ.

 

Δεν υπάρχουν καλλιτέχνες να παίζουν country rock βαριά επηρεασμένη από τα μπλουζ της άγριας...προπολεμικής αμερικής (νομίζατε της άγριας νιότης ε?χαχα,σας την έφερα  :P)  χωρίς να είναι hillbilliκια και όχι...μπλουζ?? (δλδ χαρούμενη,γίχα,και τέτοια πράγματα,τα αποφεύγω  ;D)

 

Απορώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχαρβαλομενο blues  ! .. σα περιπατος εν μεσω βροχης σε ενα σοκακι γλυστερο που δεν τελειωνει ποτε, σαν επικειμενη καταστροφη που δεν ερχεται ποτε να μας λυτρωσει... αλλα παραυτα στο 02 09 αξιζει το χειροκροτημα ...στη νοτα αυτη που σβηνει...σα το τελευταιο σου τσιγαρο οταν σου εχει τελειωσει το πακετο.! εξαιρετικο !

IF THE SHIT FITS    ,  WEAR IT

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου