Προς το περιεχόμενο

'Στην επόμενη μέρα'


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο ειναι το πιο σημαντικο.Ακουσα μουσικη.

Υπαρχει λοιπον ενας αλλος κοσμος απ αυτον της ΤV που αγαπαει και παραγει τεχνη.

Σταύρο έχεις απόλυτο δίκιο και έχεις πιάσει την ουσία, γι' αυτό άλλωστε και οι δικές σου μουσικές είναι αυτές που είναι, πηγαίες, ανθρώπινες και 'πραγματικές'.

 

Όσο για την αισθητική που προβάλλει η τηλεόραση, αλίμονό μας αν ήταν η μόνη...

 

 

για να μην παρεξηγηθω ,το κομματι σαν συνθεση και εκτελεση ειναι πολυ καλο απλα η φωνη δεν του δινει αυτο το...εκφραστικο/ερμηνευτικο "κατι" που απαιτει για να γινει εξαιρετικο....(σε απλα ελληνικα η τραγουδιαρα ,εμενα τουλαχιστον,μου ακουγεται "λιγη" για το κομματι αυτο)...η χροια εμενα δεν μου ακουγεται...κοριτσιστικη αλλα...συριστική... ;D

Όχι βρε παιδί μου δεν σε παρεξήγησα! Κατάλαβα ακριβώς τι εννοείς και το δέχομαι σαν προσωπική άποψη και γούστο. Εξ άλλου πέρα από τα προσωπικά γούστα μπορεί να έχεις δίκιο, και με μια φωνή σαν της Κυρμιζή το κομμάτι να έφευγε τελείως (Παρεμπιπτόντως σε ευχαριστώ που μου τη ...σύστησες. Είναι όντως φωνάρα, και ο άχρηστος δεν την είχα πάρει χαμπάρι. Μα καλά που ζω; ;D)

 

παντως ακομα και ετσι ειναι ετη φωτος ανωτερο απο το.... 90% της συγχρονης ελληνικης μουσικης παραγωγης.

Το οποίο είναι ευχάριστο μεν για το συγκεκριμένο τραγούδι, θλιβερό δε για την ελληνική παραγωγή...

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου