Προς το περιεχόμενο

Επιλογη Μονιτορ Και Καρτας ηχου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισχυει αυτο που ειπωθηκε οτι τα ηχεια αξιζει να παρεις ακριβα γιατι θα σου μεινουν

 

Εγώ προσωπικά δεν είδα να ειπώθηκε κάπου...Εκτός αν εννοείς ακριβά όσα προτάθηκαν στην περιοχή των 300-400 ευρώ!Που να μπούμε και στην κατηγορία του χιλιάρικου+!Στην τιμή που ψάχνεις και αν ανέβεις λίγο παραπάνω,οι διαφορές των ηχείων είναι ελάχιστες οπότε μην ψάχνεις να βρεις το καλό...Ψάξε είναι ένα ζευγάρι που να ταιριάζει στα αφτιά σου και το λίγο καλύτερο από τα υπόλοιπα...Και επίσης μια χαρά αξιοπρεπή είναι.

 

Με καποια καρτα απο αυτες που προταθηκαν και με το cubase, η ποιοτητα της ηχογραφησης θα ναι καλη? Θελω να πω, αν τυχον βγαλω ενα τραγουδι στο youtube  η καπου τελοσπαντων θα ειναι αξιοπρεπης ο ηχος?

Εσύ φτιάχνεις τον ήχο...όχι το πρόγραμμα από μόνο του!Κάτσε διάβασε,δοκίμασε,πειραματίσου και βλέπεις...ο εξοπλισμός από μόνος του δεν λέει πολλά!

 

Offtopic:Και ο ενισχυτής,και η σειρά των πεταλιών,και το παίξιμο του κάθε κιθαρίστα,κλπ..Σε κάποια πράγματα μην περιμένεις στάνταρ απαντήσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Neurotic : 1.απεσυρα την προταση για τα mackie , διοτι ετσι κι αλλιως , δεν ειναι στην τιμη που ζηταει ο φιλος.

2. τα fostex ΔΕΝ ειναι 8αρια.

 

φιλικα ,  :P

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Mackie είπα ότι είναι 8αρια...

 

Τα Fostex είναι 4αρια...

 

Η απορία μου εδώ βέβαια είναι με ποια λογική από τη μία προτείνεις 8αρια και καπάκια λόγω μπατζετ το γυρνάς σε 4αρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για Mackie είπα ότι είναι 8αρια...

 

Τα Fostex είναι 4αρια...

 

Η απορία μου εδώ βέβαια είναι με ποια λογική από τη μία προτείνεις 8αρια και καπάκια λόγω μπατζετ το γυρνάς σε 4αρια;

 

πρωτον , εκανα οπως ειπα λαθος στην τιμη , διοτι στα mackie ειναι "per piece" , η τιμη -πραγμα που δεν ειχα προσεξει , οταν τα προτεινα-

 

και δευτερον ,

 

μεχρι 200€ που εβαλε οριο ο φιλος , δεν υπαρχουν οχταρια της προκοπης.

Τωρα θα μου πεις , "υπαρχουν 4αρια? " . οχι , ομως αυτα εχω και δεν μπορουσα να προτεινω κατι που δεν εχω ακουσει ποτε.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγα να παραγγειλω απο Thomman την http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm που μου προτεινε ενα παιδι πιο πανω, αλλα λεει οτι χρειαζεται WinXP με SP2. Εγω στον υπολογιστη που χω εχω vista και Linux.

 

1) θα χω προβλημα αν τη βαλω με αυτα τα λειτουργικα?

2) Υπαρχει καποια αλλη παρομοια συμβατη με ενα απο τα δυο ΛΣ που ανεφερα?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν ψαχνετε ρε παιδια ??

 

για οτι λειτουργικο και εκδοση θες εχει βγαλει η M-AUDIO drivers http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver

 

για linux δεν σε κοβω να μπορεις να κανεις "μουσικη" καθολου.............ξεχνα τα τα linux - οχι γιατι μπορει να μην υπαρχουν drivers για καποια καρτα ηχου για linux αλλα σιγουρα δεν υπαρχουν plug ins και VST's

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι δεν ψαχνετε ρε παιδια ??

 

για οτι λειτουργικο και εκδοση θες εχει βγαλει η M-AUDIO drivers http://www.m-audio.com/index.php?do=support&tab=driver

 

για linux δεν σε κοβω να μπορεις να κανεις "μουσικη" καθολου.............ξεχνα τα τα linux - οχι γιατι μπορει να μην υπαρχουν drivers για καποια καρτα ηχου για linux αλλα σιγουρα δεν υπαρχουν plug ins και VST's

 

Φιλε Messalion,

προφανως και εχω ψαξει και εχω δει πολλες καρτες σε ιντερνετικα μαγαζια. Απλα αν μου πουνε τη γνωμη τους 2,3 η 4 ατομα απο το Νοιζ θα πεισθω καλυτερα απο μια περιγραφη σε ενα site.

Γι αυτο ακριβως ειπα και τις απαιτησεις που θα πρεπει να ικανοποιει αυτη η καρτα για να μου πει καποιος παρε συγκεκριμενα την ταδε.

 

οποιος μπορει να προτεινει κατι να δουλευει και σε vista ας το κανει  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγα να παραγγειλω απο Thomman την http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm που μου προτεινε ενα παιδι πιο πανω, αλλα λεει οτι χρειαζεται WinXP με SP2. Εγω στον υπολογιστη που χω εχω vista και Linux.

 

1) θα χω προβλημα αν τη βαλω με αυτα τα λειτουργικα?

2) Υπαρχει καποια αλλη παρομοια συμβατη με ενα απο τα δυο ΛΣ που ανεφερα?

 

Χρειάζεται ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ windows xp με το sp2!Άρα με τα Vista είσαι καλυμμένος!

 

Και όπως είπε και ο Messalion ξέχνα το linux(θέλω να ελπίζω βέβαια ότι κάποια στιγμή θα το υπολογίζουμε και πολύ μάλιστα όσον αφορά τις μουσικές εφαρμογές, αλλά μάλλον αργεί ακόμα αυτή η στιγμή)...

 

Βέβαια έτσι πληροφοριακά να πω ότι υπάρχουν κάποιες κάρτες me drivers για linux και κάποια προγράμματα ηχογράφησης αλλά είναι ελάχιστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος μπορει να προτεινει κατι να δουλευει και σε vista ας το κανει  ;D

μπηκες στο λινκ ??ειδες οτι εχει και drivers για vista ??επισης ειδες οτι δεν εχει για linux ??

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως και εχω ψαξει και εχω δει πολλες καρτες σε ιντερνετικα μαγαζια. Απλα αν μου πουνε τη γνωμη τους 2,3 η 4 ατομα απο το Νοιζ θα πεισθω καλυτερα απο μια περιγραφη σε ενα site.

 

Συγγνώμη κιολας αλλά καλύτερα από την ίδια την εταιρία και το site της,καθώς και από το manual των προϊόντων δεν νομίζω να στα πει κάποιος καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου