Προς το περιεχόμενο

Just Look Up


hyperpanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους και τον καθένα ξεχωριστά για τα καλά σας λόγια :D

Ο εξοπλισμός μου είναι :

1. κιθάρα Ibanez JS 1000 prestige (signature ποιανού άλλου  ??? του Satriani βεβαίως  ;D).

2. ενισχυτής  Blackstar HT-20 combo 1X12.

3. και πάμε στα εφφέ,

α. vox wah

β. vox satchurator και

γ. digitech metal master, αυτά πριν το καθαρό κανάλι

και στη λούπα,

α. digitech ex-7

β. ehx pog

γ. digitech multi chorus

δ. digitech hyper phase

ε. digitech turbo flanger και

στ. digitech digidelay

βεβαίως όπως πιθανόν έχετε καταλάβει χρησιμοποιώ κατά κόρον το wah, το satchurator και το delay.

Γράφω στον φορητό υπολογιστή στο Audacity, μέσω μιας κάρτας ήχου Behringer UCG102 USB (όχι και ότι καλύτερο), όλα one take και χωρίς καμμία επεξεργασία, διότι και να ήθελα, δεν ξέρω  >:(.

Ούφ τελείωσα  ;D ;D ;D

 

 

 

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν εδώ άκουσα Ηyperpano και όχι Joe. Eπίσης αισθάνομαι δικαιωμένος? γιατί αυτή τη φορά δε παρασύρθηκες σε γρήγορο παίξιμο (που πολλές φορές δε χρειάζεται) μ' αποτέλεσμα όλο το κομμάτι να ρέει όμορφα. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος και παλι φιλος ;)....απ'ολο τον εξοπλισμο που εγραψες εχουμε κοινο μονο την κιθαρα ;D ;D ;D.....καλο ε? :D

 

Και αλλο κοινο το ωραιο παιξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος και παλι φιλος ;)....απ'ολο τον εξοπλισμο που εγραψες εχουμε κοινο μονο την κιθαρα ;D ;D ;D.....καλο ε? :D

Η κιθάρα εκτός του ότι είναι signature του Joe  8) , πιστεύω ότι είναι από τις λίγες Ibanez που μπορείς να παίξεις σχεδόν τα πάντα.

Λοιπόν εδώ άκουσα Ηyperpano και όχι Joe. Eπίσης αισθάνομαι δικαιωμένος? γιατί αυτή τη φορά δε παρασύρθηκες σε γρήγορο παίξιμο (που πολλές φορές δε χρειάζεται) μ' αποτέλεσμα όλο το κομμάτι να ρέει όμορφα. ;)

Είσαι πράγματι gentleman  ;)

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά σας ευχαριστώ όλους και τον καθένα ξεχωριστά για τα καλά σας λόγια :D

Ο εξοπλισμός μου είναι :

1. κιθάρα Ibanez JS 1000 prestige (signature ποιανού άλλου  ??? του Satriani βεβαίως  ;D).

2. ενισχυτής  Blackstar HT-20 combo 1X12.

3. και πάμε στα εφφέ,

α. vox wah

β. vox satchurator και

γ. digitech metal master, αυτά πριν το καθαρό κανάλι

και στη λούπα,

α. digitech ex-7

β. ehx pog

γ. digitech multi chorus

δ. digitech hyper phase

ε. digitech turbo flanger και

στ. digitech digidelay

βεβαίως όπως πιθανόν έχετε καταλάβει χρησιμοποιώ κατά κόρον το wah, το satchurator και το delay.

Γράφω στον φορητό υπολογιστή στο Audacity, από την γραμμή line out του ενισχυτή, μέσω μιας κάρτας ήχου Behringer UCG102 USB (όχι και ότι καλύτερο), όλα one take και χωρίς καμμία επεξεργασία, διότι και να ήθελα, δεν ξέρω  >:(.

Ούφ τελείωσα  ;D ;D ;D

 

 

 

 

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάιπερπάνε, πιο πολύ από σένα έχω ακούσει Satriani παρά από ορίτζιναλ εκτελέσεις  ;D Απ' ό,τι φαίνεται κι από τους γνώστες, τον εκπροσωπείς επάξια. Εγώ απλώς απολαμβάνω τα ωραία licks.

 

Ακριβώς το ίδιο θα έλεγα και εγώ!  ;D

Ο σατριάννης πρέπει να σου δίνει ποσοστά!  :P

 

Εξαιρετικό όντως, δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω εγώ αφού οι προλαλήσαντες είναι πολύ πιο αρμόδιοι να κρίνουν από μένα...  ;)

 

Τελικά ο Σατριάνης είναι ο πιο ''ουσιώδης'' guitar hero..

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον κομματάρα (αν και δεν είμαι φαν της κιθαροσολιστικής θρησκείας ;D)

 

Δεύτερον, respect ρε φίλε, με τον εξοπλισμό ηχογράφησής σου ούτε ένα ακόρντο μου δε θα ακουγόταν αξιοπρεπώς και εσύ το έχεις απογειώσει!!!!

 

Δύο ερωτήσεις, μου άρεσε πολύ το μπάσο και οι πλάτες που έβαλες και είμαι σίγουρος πως θα μου πεις κανένα απλό vst και θα τρελαθώ!!!

 

μπράβο φίλε, το έχω ακούσει ήδη 2-3 φορές!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο θα έλεγα και εγώ!  ;D

Ο σατριάννης πρέπει να σου δίνει ποσοστά!  :P

 

Εξαιρετικό όντως, δεν χρειάζεται να πω κάτι παραπάνω εγώ αφού οι προλαλήσαντες είναι πολύ πιο αρμόδιοι να κρίνουν από μένα...  ;)

 

Τελικά ο Σατριάνης είναι ο πιο ''ουσιώδης'' guitar hero..

 

 

 

 

 

 

Γιάννη σε ευχαριστώ πολύ  ;) ;)

Πρώτον κομματάρα (αν και δεν είμαι φαν της κιθαροσολιστικής θρησκείας ;D)

 

Δεύτερον, respect ρε φίλε, με τον εξοπλισμό ηχογράφησής σου ούτε ένα ακόρντο μου δε θα ακουγόταν αξιοπρεπώς και εσύ το έχεις απογειώσει!!!!

 

Δύο ερωτήσεις, μου άρεσε πολύ το μπάσο και οι πλάτες που έβαλες και είμαι σίγουρος πως θα μου πεις κανένα απλό vst και θα τρελαθώ!!!

 

μπράβο φίλε, το έχω ακούσει ήδη 2-3 φορές!!!

Σε ευχαριστώ φίλε. Το κομμάτι από πίσω είναι backing track , το βρήκα στο διαδύκτιο, δεν το έχω γράψει εγώ, μόνο η lead κιθάρα είναι δική μου.  :D

όχι άλλο κάρβουνο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου