Προς το περιεχόμενο

Βάψιμο επιφάνειας των synth.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παίδες.Έχει βάψει κανείς το synth του εξωτερικά; Αν ναί πώς και πώς διατηρήθηκαν τα γράμματα και οι ταμπέλες επάνω στην επιφάνεια αν διατηρήθηκαν ; ας υποθέσουμε ότι θέλω να βάψω την επιφάνεια του συνθ μου σε μπλέ σκούρο χρώμα από ασημί που είναι.Γίνεται και πώς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πληροφορίες δεν θα παραμείνουν με την νέα βαφή.Εκτός εαν θέλεις γύρω από αυτές να υπάρχει το προηγούμενο χρώμα. Θα πρέπει να καταγράψεις - φωτογραφίσεις τις πληροφορίες και να τις γράψεις πάνω στην νέα βαφή είτε χειροποίητα είτε μέσω κάποιου laser εκτυπωτή wide format με χρώμα εξωτερικού χώρου.

 

Λίγη φασαρία δεν είναι, πέρα από το όποιο κόστος που δεν είναι και αυτό μικρό.

 

Για την κουβέντα, ποιο όργανο έχεις και πως θές να το κάνεις;

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για την κουβέντα, ποιο όργανο έχεις και πως θές να το κάνεις;

 

Γενική είναι η ερώτηση αλλά αν έβαφα κάποιο θα ήταν το yamaha cs6x το οποίο χρειάζεται πολύ καθάρισμα σε κάποια σημεία,κοινώς βάψιμο! Αν ήταν να το βάψω δεν ξέρω τί χρώμα αν και θα προτιμούσα το ίδιο με το κανονικό του αλλά θα ήθελα να κρατήσω και τις πληροφορίες που έχει επάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενική είναι η ερώτηση αλλά αν έβαφα κάποιο θα ήταν το yamaha cs6x το οποίο χρειάζεται πολύ καθάρισμα σε κάποια σημεία,κοινώς βάψιμο! Αν ήταν να το βάψω δεν ξέρω τί χρώμα αν και θα προτιμούσα το ίδιο με το κανονικό του αλλά θα ήθελα να κρατήσω και τις πληροφορίες που έχει επάνω...

το μυαλό μου ήταν σε cs2x  ;)..χωρίς να ξέρω.

Σε μαύρο ματ όπως το mo6x θα ήταν κουκλί κατ'εμέ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφίζεις το πλαίσιο με τις πληροφορίες.

Πάς το πλαίσιο για βαφή, όπου εκεί ο μακετίστας στο δημιουργικό τμήμα θα σου περάσει τις πληροφορίες πάνω στο φρεσκοβαμμένο πλαίσιο.

2 δουλειές σε έναν επαγγελματία.

 

Και εφόσον το ανοίξεις,το περνάς και ένα καθάρισμα και αλλαγές στα buttons και το όργανο είναι καινούριο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτογραφίζεις το πλαίσιο με τις πληροφορίες.

Πάς το πλαίσιο για βαφή, όπου εκεί ο μακετίστας στο δημιουργικό τμήμα θα σου περάσει τις πληροφορίες πάνω στο φρεσκοβαμμένο πλαίσιο.

2 δουλειές σε έναν επαγγελματία.

 

Και εφόσον το ανοίξεις,το περνάς και ένα καθάρισμα και αλλαγές στα buttons και το όργανο είναι καινούριο.

 

Μου βάζεις δύσκολα φίλε Korgious,αλλαγές στα buttons πώς θα κάνω δεν ξέρω! Πάντως για μαύρο χρώμα...ίσως γίνει ωραίο αλλά όταν (αν) έρθει εκείνη η ώρα θα δώ τί θα κάνω.Εσύ έχεις βάψει κανένα δικό σου; αν ναί τί σου κόστισε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα buttons εννοώ τα εσωτερικά και όχι τους διακόπτες.Αυτοι παραμένουν ώς έχουν. Κόστος δεν γνωρίζω.Δεν το έχω κάνει ποτέ.

 

Τους πας το πλαίσιο και τις λεπτομέρειες των πληροφοριών.Υπάρχουν εταιρείες που κάνουν τέτοιου είδους βαφές σε μέγιστο φορμάτ επιφανείας,με laser και χρησιμοποιούν βαφή εξωτερικού περιβάλλοντος.Το κόστος σου θα είναι στην μακέτα των νέων πληροφοριών και όχι στην τελική βαφή.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου