Προς το περιεχόμενο

Καμμένο (?) Vint. Deluxe Memory Man


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

Απόγευμα Παρασκευής και ετοίμαζα την πεταλιέρα μου.Μεσα στα πετάλια βρίσκεται και ένα παλιό δελούξ μέμορι μαν,όπου τροφοδοτείται από το voodoo lab pp2+,με το σωστό καλώδιο (voltage doubler,reverse polarity) και τα switch του voodoo lab στα 12volt το καθένα.Το power switch του μέμορι το είχα αφήσει στο on (δεν το είχα καταλάβει).Δίνω ρεύμα,όλα λειτουργούν όπως θα έπρεπε,το ίδιο και το μέμορι.Τα power και level led λειτουργούν,με την μόνη διαφορά ότι δεν ακούγεται απολύτως τίποτα,ενώ δείχνει πως δέχεται σήμα.Το παράξενο είναι πως όταν συνδέω το direct out το σήμα ρέει μια χαρά.

Υπάρχει περίπτωση να το έκαψα (το circuit του wet out-delay)?Να βγάλω τον επικήδειο?

Βρίσκεται κανένας τεχνικός?Που απευθύνομαι?Γνώμες?

 

 

ps:μετά το δοκίμασα και με το δικό του τροφοδοτικό.Μία από τα ίδια.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα απο ολα ανοιξε το και δες το καλωδιο που παει στο wet jack αν ειναι ενταξει.μηπως εχει ξεκολησει.

 

Το έχω ήδη ανοίξει και το ήλενξα.Από συνδεσμολογίες είναι μιά χαρά.Αυτο βέβαια που παρατήρησα και με ανησυχεί πολύ,είναι κάποια καφετί χρωμάτος σημάδια πάνω στην πλακέτα σε κάμποσες ενώσεις,όπου στις συγκεκριμένες εμφανίζεται περιμετρικά τους κάτι σαν κόλλα λιωμένη.Δεν θα ορκιζόμουν,αλλά μυρίζοντας την πλακέτα μου άφησε μία οσμή καμμένου. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι θέσεις στις οποίες φαίνεται αυτό που περιέγραψα παραπάνω είναι όπως βλέπω πρόχειρα,των pots,των chips,μερικών πυκνοτών όπως και μερικών ενώσεων από το bypass switch κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αθήνα βρίσκομαι.

Απευθύνσου πρώτα στον επίσημο εισαγωγέα ή στο κατάστημα απ'όπου το αγόρασες.

Εάν δεν, τότε επικοινώνησε μαζί μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθύνσου πρώτα στον επίσημο εισαγωγέα ή στο κατάστημα απ'όπου το αγόρασες.

Εάν δεν, τότε επικοινώνησε μαζί μου.

 

To πετάλι είναι μεταχειρισμένο,δεν αγοράστηκε απο κατάστημα.Αν δεν κάνω λάθος ο επίσημος εισαγωγέας Ehx στην Ελλάδα είναι ο Στόλλας.Έχουν εξουσιοδοτημένο service που κάνει και επισκευές σε παλαιά πετάλια?Θα επικοινωνήσω,απλά δεν έχω εμπειρία με τις υπηρεσίες τους σε τέτοια θέματα.

 

edit:Αντιπρόσωπος μάλλον ο Διαμαντόπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου