Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση μαγνήτη σε Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.εχω μia les paul..θελω να της κανω μια αναβαθμιση στο μαγνητη της γεφυρας..βρισκομαι αναμεσα σε DIMARZIO DP100...GIBSON BURSTBUCKER PRO...GIBSON 500T.παιζω μπλουζ ,ροκ και θα εκτιμουσα τη γνωμη σας.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλησπερα - πια απο τις εκατομμυρια les paul εχεις φιλε μου ?? δωσε λινκ - και απο τους μαγνητες που θες επισης............και τι ενισχυτη εχεις  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 500T ειναι ceramic και ειναι πολυ hot, πιο καταλληλος για μεταλ και μοντερνο ροκ. Για Blues Rock κοιτα κατι σε PAF η hot PAF που να εχουν καλα καθαρα και να καθαριζουν οταν ριχνεις την ενταση.

 

π.χ duncan 59/pearly gates, dimarzio 36 anniversary κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορουμε να προτεινουμε 100 μαγνητες για αυτη την δουλεια - αμα ομως ο φιλος μας δεν μας δωσει λιγο παραπανω στοιχεια για την κιθαρα και για τον εξοπλισμο του ειναι δωρον αδωρον  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια epiphone lp standard εχω παιδια..ενισχυτη εχω ενα marsall mg30.εχω δει καποια βιντεακια με τους συγκεκριμενους μαγνητες που ανεφερα..ο dimarzio μου εχει αφησει καλες εντυπωσεις,καθως και ο burstbucker pro που φορανε καποια ακριβα μοντελα της gibson.οποιαδηποτε πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενισχυτη εχω ενα marsall mg30

 

Δεν αναβαθμιζεις αυτον πρωτα; Ο,τι μαγνητη και να βαλεις, προκοπη δεν προκειται να δεις/ακουσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ τι ενισχυτη προτεινεις φιλε μου?σε λογικα χρηματα..παιζω ufo ,eagles ,cinderella ,μερικα scorpions,γενικως πολλα και διαφορα θεματα εκτος απο heavy metal.μπαλαντες,και σολα με σηκωματα..δεν ξερω αν σε κατατοπισα,αλλα θελω να το κανω να "σκουξει" λιγο το εργαλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ήχο φτιάχνεις με πετάλια/πεταλιέρα, παίρνεις έναν bugera v22 με 270Ε περίπου

 

αν παίζεις καρφί στον ενισχυτή, παίρνεις έναν fender mustang II με 170Ε περίπου

 

τον mg30 τον κρατάς για άγκυρα του φουσκωτού σου, ή για να κρατάει κάποια πόρτα ανοικτή τώρα με τα μελτέμια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος φιλε!!!αυτο με την αγκυρα δεν το ειχα σκεφτει..θα πεταξω ενα ενισχυτη που κανει 200ε για να παρω ενα με 170ε..πρωτος!!!! εαν ειχα πεταλιερα δεν θα εψαχνα για μαγνητη.θα εβαζα και θα επαιζε αυτη για μενα!!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου