Προς το περιεχόμενο

impulses for dual rectifier


sayan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα φιλοι μου,

 

Προσπαθω να φτιαξω μια προσομοιωση απο mesa dual recto με cab impulses μεσω reaper αλλα δεν εχω βρει κατι αξιολογο μεχρι στιγμης. Μπορει να με καθοδηγησει καποιος γιατι η αναζητηση μοιαζει αιωνια? Ηχο ενισχυτη παιρνω απο το amplitube και τα high gain που φτιαχνω παντα με τα cab impulses που βρισκω ειναι μεν καλα αλλα οχι τοσο ''διαυγη'' οσο θα ηθελα.

 

Οποιος μπορει να μου στειλει εστω 1 λινκ για να ξεκινησω θα του ημουν ευγνωμων  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα KEfir impulses είναι μια πολύ καλή λύση ειδικά απ'τη στιγμή που λες ότι χρησιμοποιείς το amplitube. Ψάξε απ'το google, δεν νομίζω να δυσκολευτείς να τα βρεις. Να και ένα λινκ για να δεις περίπου τι ήχο μπορείς να βγάλεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για kefir loader δεν έχω ιδέα. Impulses πάντως έχει σίγουρα, τα χρησιμοποιώ εδώ και μισό χρόνο τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν φίλε μου πηγαινε σε αυτο το site

http://lepouplugins.blogspot.com/2010/10/lecto.html

και κατεβασε αυτο το vst, το οποιο ειναι Free και απλα τα παταει ολα μα ολα μαζι με το LE456 . ΜΕτα βρες ένα καλό IR conv το kefir ειναι καλό και free. Τωρα για Impulses υπαρχουν απειρα απο free αλλα και επι πληρωμης.

Αυτά χρησιμοποιώ εγώ τα οποια ειναι free, και γαμ....ε. αν θελεις να ακουσεις κατι απο αυτα που γραφω pm me.

Impulses.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου