Προς το περιεχόμενο

joyo πεταλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε AuditoryDriving...χαρά στο κουράγιο σου...  :P

 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κατατοπιστικότατος.... με βάση αυτά και τις υπόλοιπες γνώμες πάω για American Sound αρχικα και περισσεύει και τίποτα άλλο και το ac tone.

 

Έχω "ξεφορτωθεί" ενισχυτή και για τώρα και το εγγύς μέλλον κιθάρα λογικά μόνο στο σπίτι και στο pc οπότε μίας και με τα vst δεν τα έχουμε βρεί για την ώρα ένα τέτοιο πετάλι φαντάζει η ιδανική λύση.

 

Σας μερσώ όλους!  ;D

 

Χαρά μου! Μακάρι να σου φτάσει το headroom και να βγάλεις σωστό ήχο! Περιμένουμε εντυπώσεις   ;)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μια διευκρίνηση μόνο προς ναυτιλομένους:

δεν είναι όλα τα Harley Benton ... Joyo.

Joyo είναι μόνο εκείνα με το footswitch διακόπτη, τα άλλα harley Benton με το footswitch τύπου Boss ΔΕΝ είναι made in Joyo.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μιας και μαζεύτηκαν αρκετοί γνώστες/χρήστες των joyo. Ποιο απο τα character μοντέλα θα μου προτείνατε για direct ηχογράφηση σε κάρτα ήχου για καθαρό ήχο (σαν το καθαρό ενισχυτή ντε) που θα είναι η βάση για πετάλια?

 

Απο youtube τείνω πρός το American Sound γιατί απο όσο έχω ακούσει νομίζω βγάζει τους περισσότερους* καθαρούς ήχους και σαν δεύτερη επιλογή το AC tone μιας και είχα 2-3 χρόνια τον AC4 και θα μου άρεσε να μπορώ να ξαναπλησιάσω τον ήχο του.

 

ΥΓ1. παίζει το ενδεχόμενο και τα δύο αλλά ντάξει... μην το παρακάνουμε.

ΥΓ2. το να τα ακούσω με τον τρόπο που θα τα χρησιμοποιώ μάλλον είναι δύσκολο....  :-\

 

Thanks  :)

 

 

Το δοκίμασα τώρα αυτό  που λες , δεν το προτείνω .Βγάζεις ΠΟΛΥ καλύτερο σε ποιότητα ήχο με δωρεάν vst (το british αλλά και τα τρία περίπου τα ίδια είναι, παρόμοια κυκλώματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Κινέζοι παραδέχτηκαν ότι έκλεβαν και φώναξαν τον ΙRONMAN να σας σώσει από τους κλέφτες!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε καθόλου στην κουβέντα , αλλά δεν κατάλαβα από που μπορούμε να αγοράσουμε joyo pedals (εκτος των Η. benton που τα χει ο Θωμάς) . Ενδιαφέρομαι για το delay D-Seed.

Επίσης είδα καποιους ενισχυτές στο site joyoaudio.com αντίγραφα κάποιων κλασσικών μοντέλων της fender . Έχει κανείς καμιά ιδέα για την ποιότητά τους και για το που μπορεί κάποιος να μάθει τις τιμές τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε καθόλου στην κουβέντα , αλλά δεν κατάλαβα από που μπορούμε να αγοράσουμε joyo pedals (εκτος των Η. benton που τα χει ο Θωμάς) . Ενδιαφέρομαι για το delay D-Seed.

 

joyo πετάλια έχει ο Νάκας και αρκετοί άλλοι ... αν κάνεις μια αναζήτηση στο skroutz.gr θα τους βρείς... πιθανόν να τα έχουν και άλλοι που δεν εχουν ιντερνετικά μαγαζιά.

 

Το d-seed μέχρι πριν λίγες μέρες δεν το είχα δει σε ιντερνετική-βόλτα στην Ελλάδα. Και νομίζω και ο Θωμάς πρόσφατα το έβαλε στον κατάλογο του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε καθόλου στην κουβέντα , αλλά δεν κατάλαβα από που μπορούμε να αγοράσουμε joyo pedals (εκτος των Η. benton που τα χει ο Θωμάς) . Ενδιαφέρομαι για το delay D-Seed.

Επίσης είδα καποιους ενισχυτές στο site joyoaudio.com αντίγραφα κάποιων κλασσικών μοντέλων της fender . Έχει κανείς καμιά ιδέα για την ποιότητά τους και για το που μπορεί κάποιος να μάθει τις τιμές τους?

 

Δε χρειάζεται φίλε μου...και στο ebay αν ψάξεις υπάρουν πολλά και σε πολλές περιπτώσεις ακόμα και με τα μεταφορικα βγαίνουν φθηνότερα και απο Θωμά και από Νάκα...χαρακτηριστικό παράδειγμα http://www.ebay.co.uk/itm/ALL-JOYO-GUITAR-EFFECT-PEDALS-ULTIMATE-OVERDRIVE-COMPRESSOR-DELAY-VINTAGE-TUNERS-/330836004893?pt=UK_Guitar_Accessories&var=&hash=item7dc3e3455c

 

Αν και out of stock πιθανον πάλι σε λίγο καιρό να τα έχει όλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου