Προς το περιεχόμενο

Fantastic shuffle Inside


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τυχαια επεσα σε αυτο το video του Stevie Wonder..και πετυχα ενα φανταστικο shuffle παιγμενο αριστοτεχνικα απο εναν τρομερο drummer {Stanley Randolph}που παρακολουθω παρα πολυ το τελευταιο διαστημα.

Σας το εκανα αναλυση και το ανεβαζω σαν pdf.

Μεγαλη προσοχη τα 2 του χερια..

Θα δειτε οτι παιζουν 3ηχα 8ων και τα δυο....

Στο μεν δεξι παιζει οτι και ο Jeff Porcaro στο Ηοld the line..δηλαδυ 3ηχα 8ων τονιζοντας την πρωτη και την τριτη νοτα{της καθε τριπλετας}...

...ενω στο αριστερο παιζει παλι συνεχεια 3ηχα 8ων τονιζοντας ομως το 2 και 4 ..και κρατωντας ολα τα υπολοιπα σαν Ghost...

 

Ζητω εκ των προτερων συγνωμη για τα ζουμια απο τον Stevie {ηταν κολλητοι με τον Micheal}

Καλα παιξιματα guys!!

 

The_way_you_make_me_feel_{Beat_analysis}.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μια ακομα φορα, να ευχαριστησω ΠΑΡΑ πολυ αυτο το νεο  pdf, δεν υπαρχουν πολλοι που να παραθετουν pdf και το εκτιμω αφανταστα.

Θελω να πιστευω πως και αλλοι αισθανονται καπως ετσι προς ολους οσους αφιερωνουν προσωπικο χρονο  και γραφουν εδω.

Δεν το κανει ο καθενας.

Δεν εχετε καμμια υποχρεωση να το κανετε και ομως μοιραζεστε τις γνωσεις σας και την εμπειρια σας εδω στο Νοιζ. Μονο κερδος εχω που παρακολουθω και συμμετεχω (οταν συμμετεχω) σε threads του Drums&Percussion.

Thanx again. (o Stevie Wonder, παντα θα ειναι απο τους Αγαπημενους μου)

 

OK, το pdf ηταν σαφες...το προσπαθησα....

και οταν το αριστερο μου χερι φτασει να παιζει τριηχα ογδοων με αυτον τον τροπο, η χωρα θαχει  βγει απο το μνημονιο.

Σοβαρα, οποιος το παιξει και θελει να το μοιραστει , μονο καλο θα κανει σε κατι newbies/κουλους/αναπηρους σαν εμενα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε βαγγελη, εγω αυτο που ακουω παντως ειναι οτι στο hi hat τονιζει μονο το πρωτο και οχι το πρωτο και το τριτο.

 

Nevermind πολυ ωραιο groove. 

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε βαγγελη, εγω αυτο που ακουω παντως ειναι οτι στο hi hat τονιζει μονο το πρωτο και οχι το πρωτο και το τριτο.

 

Nevermind πολυ ωραιο groove. 

Θεωρησε το πρωτο ff, το δευτερο mp και το τριτο f.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου