Προς το περιεχόμενο

Να αποχαιρετήσω το αγαπημένο μου Digitech Jamman Stereo?


Reborn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι(ή μάλλον ήμουν)κάτοχος του υπέροχου Digitech Jamman Stereo....Εδώ και 2 βδομάδες το πήρα από συμφορουμήτη και για να φτάσω σε σημείο να το αποκτήσω έκανα τόσο κόπο....Πήρα το πετάλι σε απίστευτη κατάσταση....Ώσπου σήμερα καθώς πάω να το ενεργοποιήσω,δεν ανάβει καθόλου....Άλλαξα μπρίζες,άλλαξα καλώδια,άλλαξα όργανα,ενισχυτές,κονσόλες τίποτα όμως....Δεν λειτουργεί πια...Τι να κάνω....Σας παρακαλώ ζητάω μια συμβουλή,έστω και μικρή που θα με βοηθήσει......Και συγγνώμη για το ψυχοπλάκωμα...... :'( :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναί, όλα καλά.

Τι έγινε, τι έκανες και δεν παίζει;

Έτσι στα ξαφνικά;

Μήπως έβαλες κανένα περίεργο τροφοδοτικό;

Μήπως το καλώδιο του τροφοδοτικού;

Μήπως το τροφοδοτικό έχει κάποιο πρόβλημα;

 

Ηρέμησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κύριε Μανώλη....Το πετάλι το είχα μαζί με τα άλλα,στο δωμάτιο μου όπου και παίζω και εκεί δεν έρχεται κάποιος να ενοχλήσει ούτε να βάλει χέρι....Τροφοδοτικό του βάζω συνέχεια το ίδιο που περιείχε η συσκευασία...και όλα καλά μέχρι σήμερα.....τι μπορεί να παίχτηκε ένας θεός ξέρει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πριν κάνεις οτιδήποτε, δες αν το πετάλι παίζει και με μπαταρίες, βάλε μπαταρίες και δοκίμασε.

Α... κάτι σημαντικό.

Πολλά πεταλάκια, ίσως και το δικό σου, δεν το γνωρίζω, λειτουργούν μόνο όταν τους βάλεις βύσμα στο Input.

Το βύσμα πρέπει να είναι μονοφωνικό. Όχι στερεοφωνικό.

Γιά δοκίμασε... μήπως.... λέω τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες δυστυχώς δεν παίρνει,λειτουργεί με τροφοδοτικό μόνο...Και είναι απο τα πετάλια που πρέπει να έχεις ένα καλώδιο στο input για να λειτουργήσουν.....έχω εξαντλήσει πολλές πιθανές αιτίες ακόμη για να σας απευθυνθώ..... :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπαταρίες δυστυχώς δεν παίρνει,λειτουργεί με τροφοδοτικό μόνο...Και είναι απο τα πετάλια που πρέπει να έχεις ένα καλώδιο στο input για να λειτουργήσουν.....έχω εξαντλήσει πολλές πιθανές αιτίες ακόμη για να σας απευθυνθώ..... :( :(

 

Κοίτα μια φορά μου έτυχε το βύσμα ενός συγκεκριμένου καλώδίου να είναι λίιιιιιιιιιιιιιιγο πιο κοντό και το υπερσπάνιο πανάκριβο πετάλι μου να μην παίζει...πήγα να τρελαθώ για κανα δυο ώρες και τελικά το ανακάλυψα σχεδόν κατά τύχη συνδέοντας ένα άλλο καλώδιο λίγο πριν το πάω στον τεχνικό...

 

στην τελική όμως αν δεν βρεις τι έχει το πας σε έναν τεχνίτη. Αν αυτό σε παρηγορεί συνήθως τα πετάλια που χαλάνε από εσφαλμένη τροφοδοσία φτιάχνονται ευκολα. Αυτή τουλάχιστον είναι η δική μου εμπειρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ξέρουμε μήπως...Αντιπροσωπείες και λοιπά?ή κάποιο καλό μαγαζί στην Πάτρα που μένω....?:/

Επιμένω να ελέγξεις το τροφοδοτικό. Αλλιώς...

 

Digitech Διανομέας

 

BON STUDIO S.A.

6 ZAIMI STR.

ATHENS 10683

GREECE

0030 1 3809605-8

fax: 0030 1 3827868

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με την παραπάνω απάντηση!

Μπορείς να τσεκάρεις επίσης μήπως έχει κάποιο θέμα το συγκεκριμένο τροφοδοτικό.

Προσοχή όμως αν το δοκιμάσεις με κάποιο άλλο να τσεκάρεις τα specs και να είσαι σίγουρος ότι κάνει...

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου