Προς το περιεχόμενο

Tαυτοχρονα ΤRS Input και XLR INPUT...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω παρει τα παρακατω μονιτορς ( M-AUDIO STUDIOPHILE BX5A DELUXE ).

Aυτα απο πισω εχουν δυο εισοδους μια TRS κ μια XLR... εχω συνδεσει στις TRS εισοδους τα πληκτρα μου L output κ R output αντιστοιχα κ στα XLR εχω συνδεσει τις L κ R εξοδους της πεταλιερας μου με καρφι που καταληγει σε male XLR στο L κ στο R των μονιτορς... κ φαινεται να δουλευουν αψογα απλως θελω να ξερω θα εχω καποιο προβλημα αργοτερα στην συγκεκριμενη συνδεσμολογια...

Καπου ειχα διαβασει ενα post οτι πρεπει να χρησιμοποιουμε μια εισοδο την φορα...

αν τις δουλεψω κ με τις δυο εισοδους θα εχω προβλημα...

Αργοτερα εξαλλου θα παρω μικτη κ θα χρησιμοποισω μια εισοδο αλλα μεχρι τοτε μαλλον θα τα αφησω ετσι ας ελπισω πως δεν θα τα χαλασω...

Περιμενω τις γνωμες σας... Ευχαριστω πολυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι, αν υπήρχε πρόβλημα με την συγκεκριμένη συνδεσμολογία θα το είχες καταλάβει ήδη!  ;D

 

 

Πάρε, όμως, ένα μίκτη για να είναι τα πράγματα πιο σωστά και να υπάρχει πιο σωστή προσαρμογή των αντιστάσεων input-output των συσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου