Προς το περιεχόμενο

zildjian zbt


thwood125

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειναι πολυ καλα για να σερβιρεις σαλατες. ;D χωρις πλακα τωρα, μεινε μακρυα απο μικρες σειρες εταιριων. Δεν αξιζουν μια. Ψαξε η για καλα πιατα μεταχειρισμενα η για καινουργια. Πχ, τα istanbul η τα bosporus δεν ειναι τοσο ακριβα οσο τα zildjian η τα sabian αλλα ειναι εξισου καλα. Ολα αυτα βεβαια αν υποθεσουμε οτι σε ενδιαφερει ο ηχος κ δε θες απλα να βαρας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ καλα για να σερβιρεις σαλατες. ;D χωρις πλακα τωρα, μεινε μακρυα απο μικρες σειρες εταιριων. Δεν αξιζουν μια. Ψαξε η για καλα πιατα μεταχειρισμενα η για καινουργια. Πχ, τα istanbul η τα bosporus δεν ειναι τοσο ακριβα οσο τα zildjian η τα sabian αλλα ειναι εξισου καλα. Ολα αυτα βεβαια αν υποθεσουμε οτι σε ενδιαφερει ο ηχος κ δε θες απλα να βαρας!

πολυ επιεικης εισαι  black αυτα δεν κανουν ουτε για.........(μπορεις να προσθεσεις οτι θελεις)

Αν ο φιλος σεβεται τον εαυτο του πρεπει να ψαξει και να βρη ωραιο ηχο σε καποιο πιατινι της αγορας ειτε καινουργιο ειτε μεταχειρισμενο απλα ΩΡΑΙΟ ΗΧΟ ..ΝΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ημουν επιεικης γιατι το δικο μου σετ, εκτος απο το οτι ειναι premier, τα καλυτερα πιατινια μου ειναι τα alpha. Δεν εχω δικαιωμα λοιπον να κραξω. Φιλε μου βαρα οσα πιο πολλα μπορεις κ κρινε ποιος ηχος σε τρελαινει. Το αυτι σου ειναι ο καλυτερος κριτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και τα Turkish επισης...Ακομα αμα εισαι Αθηνα περνα μια βολτα απο τον Τριμη που εχει Constantin,πολυ καλος ηχος και στις τιμες που ψαχνεις.

Μεινε μακρια απο χαμηλες σειρες μεγαλων εταιρειων...

ειναι πολυ καλα για να σερβιρεις σαλατες. ;D χωρις πλακα τωρα, μεινε μακρυα απο μικρες σειρες εταιριων. Δεν αξιζουν μια. Ψαξε η για καλα πιατα μεταχειρισμενα η για καινουργια. Πχ, τα istanbul η τα bosporus δεν ειναι τοσο ακριβα οσο τα zildjian η τα sabian αλλα ειναι εξισου καλα. Ολα αυτα βεβαια αν υποθεσουμε οτι σε ενδιαφερει ο ηχος κ δε θες απλα να βαρας!

Το Zildjian Planet Z Ride μου το εχω κανει φωτιστικο.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και τα Turkish επισης...Ακομα αμα εισαι Αθηνα περνα μια βολτα απο τον Τριμη που εχει Constantin,πολυ καλος ηχος και στις τιμες που ψαχνεις.

Μεινε μακρια απο χαμηλες σειρες μεγαλων εταιρειων...Το Zildjian Planet Z Ride μου το εχω κανει φωτιστικο.  ;D

 

μμμ ωραια ιδέα...έχεις καμιά φωτό? πως το εφτιαξες?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζω στην επαρχια και ετσι δν μπορω να δοκιμασω πιατινια. :( ψαχνω για ενα ικανοποιητικο σετ μεχρι 400 ευρω.παιζω κλασικο και χαρντ ροκ.τι μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thwood, όπως είπαν και τα παιδιά ποιό πριν, μην ασχοληθείς με φτηνές σειρές... θα το μετανιώσεις πικρά και θα κλαις τα λεφτά σου... μάζεψε λίγα λεφτάκια παραπάνω και πάρε ένα καλό σετ πιατά που θα γουστάρεις να τα ακούς.

 

Δεν γνωρίζω πολλά από την Zildian γιατί μία ζωή έπαιζα Paiste πριν το γυρίσω σε Masterwork αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ καλό: http://www.thomann.de/gr/zildjian_avedis_professional_pro_set.htm?sid=c86e9c3b5457ea81a2796bc6d580c574

 

Εμένα προσωπικά μου άρεσαν πολύ τα Avedis. Και πιστεύω ότι κολλάνε με τον Ροκ ήχο.

Σε ποιό καμμάτι είμαστε ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thwood, όπως είπαν και τα παιδιά ποιό πριν, μην ασχοληθείς με φτηνές σειρές... θα το μετανιώσεις πικρά και θα κλαις τα λεφτά σου... μάζεψε λίγα λεφτάκια παραπάνω και πάρε ένα καλό σετ πιατά που θα γουστάρεις να τα ακούς.

 

Δεν γνωρίζω πολλά από την Zildian γιατί μία ζωή έπαιζα Paiste πριν το γυρίσω σε Masterwork αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ καλό: http://www.thomann.de/gr/zildjian_avedis_professional_pro_set.htm?sid=c86e9c3b5457ea81a2796bc6d580c574

 

Εμένα προσωπικά μου άρεσαν πολύ τα Avedis. Και πιστεύω ότι κολλάνε με τον Ροκ ήχο.

 

Αυτα ειναι τσαμπα..... Αν σου αρεσει και ο ηχος τος...... καλοπαιχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου