Προς το περιεχόμενο

vst-i σε δυο καναλια


koxcygr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει περιπτωση να εχω 1 vst-i π.χ το atmosphere και να μου βγαζει δυο διαφορετικους ηχους για 2 καναλια midi χωρις να το ανοιγω 2 φορες??? Δουλευω με cubase sx 2.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πλαγκίνς που το κάνουν.Προχειρα θυμαμαι το hypersonic και όλα τις edirol,super quartet,hypercanvas,orchestral.

 

Σιγουρα δεν ειναι μονο αυτα.Μπορεις να κανεις patches με πολλες κ διαφορετικες λειτουργιες.Π.χ. να παιξεις διαφορετικα οργανα με το μιντι σου κ να εχεις την ιδια νοτα ή να βαλεις διαστηματα μεταξύ τους ή να χωρισεις το μιντι και να τα παιζεις το καθενα εκει που θες.Μπορεις να γραψεις ολοκληρο κομματι αν υποστηρίζουν 16 καναλια ανοιγοντας μονο μια φορα το πλαγκίν.Αυτο με τα 16 γίνεται σ'αυτα που ανεφερα εκτος του super quartet που περιορίζεται σε 4 εκπληκτικα καναλια μονο.Το πιο jazzy πλαγκιν που εχω δει ποτε μου κ ειναι παναλαφρο κ πανευκολο με απιστευτο ήχο.Παντα για τα 50-100 mb που πιανει ετσι μη μου αρχισετε την παραφιλοσοφία.

 

 

Στο atmosphere συμφωνω οτι δεν γινεται τπτ απ το να ανοιξεις καινουριο.Φανταζομαι οτι επειδη εχει ηχους πολυ δυσκινητους το κανανε ετσι.Η μηχανη του δεν θα αντεχε με μια να τρεχει ολο αυτο τον ογκο.Σκεψου οτι ολο το πλαγκιν ειναι 4 GB σε ενα αρχειο κ γινεται ερευνα εκει μεσα.Πολυ μαπα συνθεση για μηχανη αυτο.Αλλα απο ηχο το ατιμο κανει παπαδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου