Προς το περιεχόμενο

Vasmar - Το 2ο κομμάτι μου μετά από μήνες.


Vasmar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

So,here it is:

 

http://soundcloud.com/vasmar07/my-inner-fight/s-KBN5o

 

Δυστυχώς το να γράφω επάνω σε loops του addictive drums με περιορίζει πολύ συνθετικά κι έτσι το τελικό αποτέλεσμα διαφέρει από αυτό που είχα αρχικά στο μυαλό μου..

Όπως και να 'χει ,σχόλια,κριτική και υποδείξεις ..καλοδεχούμενα!! ;)

 

 

ps:Στο 1.27-2.12 ήθελα ένα hammond solo αλλά δεν έβρισκα τον παίχτη ;D

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δυστυχώς το να γράφω επάνω σε loops του addictive drums με περιορίζει πολύ συνθετικά κι έτσι το τελικό αποτέλεσμα διαφέρει από αυτό που είχα αρχικά στο μυαλό μου..

 

Έχεις δίκαιο σε αυτό, τουλάχιστον κάτσε προγραμμάτιζε εσύ τα drums να μην σε πάν αυτά όπου θέλουν! Το κομμάτι...ωραιότατον (πολύ ωραίο) !!! well done! (λίγο μεγάλο, αλλά το απαιτεί το style ;)  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So,here it is:

 

http://soundcloud.com/vasmar07/my-inner-fight/s-KBN5o

 

Δυστυχώς το να γράφω επάνω σε loops του addictive drums με περιορίζει πολύ συνθετικά κι έτσι το τελικό αποτέλεσμα διαφέρει από αυτό που είχα αρχικά στο μυαλό μου..

Όπως και να 'χει ,σχόλια,κριτική και υποδείξεις ..καλοδεχούμενα!! ;)

 

 

ps:Στο 1.27-2.12 ήθελα ένα hammond solo αλλά δεν έβρισκα τον παίχτη ;D

 

Φιλος...ωραιο...μου θυμιζει αρκετα porcupine tree..βασικα ειναι μια μιξη του Signify και του In Absentia...

 

το μονο πραγμα που μαλλον δεν θα εβαζα αλλα θα κραταγα για καποιο αλλο τραγουδακι ειναι το mellow...smooth jazz σημειο που παιζει καπου στην αρχη...

 

good stuff! :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεανία μου εύγε για το συνθετικό και εκτελεστικό σου επίπεδο, που δεν συνάδει με την ηλικία σου.

Τα περισσότερα μέρη του κομματιού σου έχουν από ενδιαφέρον και πάνω. Το μόνο κακό που βρίσκω είναι ότι δεν ταιριάζουν όλα μεταξύ τους. Αυτό σ' αφήνω να τ' ανακαλύψεις μόνος σου.

Το σόλο του τέλους έχει πολλά ευφάνταστα σημεία, με ωραίο παίξιμο και ήχο.

Χαίρομαι που άνθρωποι της ηλικίας σου έχουν (υποθέτω απ' αυτό που άκουσα) σωστα ακούσματα. ;)

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος...ωραιο...μου θυμιζει αρκετα porcupine tree..βασικα ειναι μια μιξη του Signify και του In Absentia...

 

+1

 

Ωραίος φίλε!Δυνατό και ευρηματικό.

Keep up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για τα μέχρι τώρα σχόλιά σας,ειδικά εσύ Νέστορα πάντα σχολιάζεις δίνοντας τροφή για σκέψη :)

 

Έχεις δίκαιο σε αυτό, τουλάχιστον κάτσε προγραμμάτιζε εσύ τα drums να μην σε πάν αυτά όπου θέλουν!

Ξύνεις μεγάλη πληγή! ;D

Για κάποιο λόγο θεωρώ το drum programming ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγγαρεία που μειώνει τη χαρά του να γράφω μουσική ::)Επειδή όμως μοιάζει μονόδρομος,ίσως τελικά τον ακολουθήσω για να έχω τα επιθυμητά αποτελέσματα.

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάποιο λόγο θεωρώ το drum programming ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγγαρεία που μειώνει τη χαρά του να γράφω μουσική ::)

 

+1000000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου