Προς το περιεχόμενο

kokobloko - Γνωμες για ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ κομματι.


kokobloko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι LIKE EMILY ,

δημιουργήθηκαν τον Μάιο του 2011 από τον Παναγιώτη Νταβέλο και την Έμιλυ Παύλου. Έχοντας και οι δύο υπάρξει ενεργά μέλη σε διάφορα σχήματα, αναζήτησαν μιά ανανεωτική μουσική αλλά και στιχουργική αντίληψη γιά το σύγχρονο ελληνικό τραγούδι.

Λίγο αργότερα προστέθηκαν στο σχήμα ο Άρης Θεοδωρόπουλος και ο Ηλίας Τσιροβασίλης, δύο ταλαντούχοι και με φρέσκα ακούσματα μουσικοί και ξεκίνησαν τις μουσικές τους αναζητήσεις.

 

Μουσική: Παναγιώτης Νταβέλος

Στίχοι : Νίκος Νταρμής.

 

Έχουν χρησιμοποιηθεί πλάνα από την Ισλανδική ταινία Gangur.

Kιθάρα  Ηλίας Τσιροβασίλης

Tύμπανα Άρης θεοδωρόπουλος

Mπάσο Νίκος Κόντος

Tραγούδι Έμιλυ παύλου

Mίξη Παναγιώτης Νταβέλος

Mastering Ryan Smith at Sterling sound, New York

 

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καταρχήν συγχαρητήρια για την μπάντα, τη μουσική, κλπ...

 

Τώρα, θα μιλήσω αρκετά αυστηρά νομίζω, και ελπίζω να μη σε πειράξει.

 

Η φωνή της Έμιλυ είναι πολυ ώραία, αλλά είναι οριακά στον τόνο (ειδικά το αρχικό "Ταααααξιδεύω", αλλά και σε άλλα σημεία). Στο ρεφρεν, χωρούσε άνετα μία δεύτερη (και τρίτη) φωνή...

 

Από 'κει και πέρα, είναι λίγο προσωπικό αλλα δεν είναι και το στυλ μου τόσο πολύ. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο το κομματι και με ωραιες κιθαρες.μπραβο....γνωμη μου η φωνη της "εμιλυ" θελει λιιιιιιιγο δουλεια στις καταληξεις και στον τονο της......πολυ ωραια χροια και τις παει αυτο το στυλ που παιζετε......μπραβο και συνεχιστε δυναμικα

 

 

1 παρατηρηση......

πες τρελο/χαζο/βλακα/ηλιθιο/εξυπνο οοοοτι σου κανει κεφι....αλλα με αυτον τον μπασιστα θελω να τζαμαρω μια μερα  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 παρατηρηση......

πες τρελο/χαζο/βλακα/ηλιθιο/εξυπνο οοοοτι σου κανει κεφι....αλλα με αυτον τον μπασιστα θελω να τζαμαρω μια μερα  :D :D

 

Στον δανείζω αν θες. Είναι ο τραγουδιστής στο συγκρότημα μας, εκεί που εγώ παίζω μπάσο. :)

Need.More.Fuzz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστουμε ολους τους φιλους για τις πολυτιμες συμβουλες τους, περισσοτερες πληροφοριες εδω...

 

http://www.myspace.com/likeemilyband

 

να ειστε ολοι καλα and ... keep on rockin'  :)

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου