Προς το περιεχόμενο

Φόρος τιμής στα θύματα της 11/09/2001 από τη Fender


jaguarbass12

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασαν 10 χρόνια από τις επιθέσεις στους Δίδυμους Πύργους στις 11 Σεπτεμβρίου του 2001.

 

Με αφορμή την μαύρη επέτειο το Custom Shop της Fender αποφάσισε να αποδώσει φόρο τιμής στα θύματα της επίθεσης κυκλοφορώντας τρεις συλλεκτικές κιθάρες τις οποίες φιλοτέχνησε ο Lee Quinones. Η ιδέα ανήκει στον πυροσβέστη Tommy Clarke από τη Minnesota ο οποίος έτυχε να βρεθεί κοντά στο σημείο των επιθέσεων.

 

090911_NYPA_Flag_large.jpg

 

090911_NYPD_table_large.jpg

 

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Clarke είναι φίλος του διάσημου τρουβαδούρου του βρετανικού blues-rock Eric Clapton.

 

MK%20Eric%20Clapton%20Vancouver%20EC2011-3.jpg

 

Πληροφορίες θέλουν τον slowhand να κάνει χρήση αυτών των κιθαρών για τις φετινές εμφανίσεις του σε Λατινική Αμερική και Ιαπωνία προτού αυτές παραδωθούν στους φορείς που κατέβαλαν υπεράνθρωπες προσπάθειες για ν' απεγκλωβίσουν τους επιζώντες από τα συντρίμμια των Δίδυμων Πύργων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fender έχει φάει ιστορικό κράξιμο στο νετ για αυτές τις κιθάρες. Και όχι άδικα κατά τη γνώμη μου. Αν ήθελε να τους τιμήσει ας έκανε καμιά δωρεά, ας οργάνωνε καμιά συναυλία, όχι διαφήμιση.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ομορφια ειναι ενα υποκειμενικο θεμα. Ομως αυτη ειναι αντικειμενικα τοσο ασχημη που καταφερνει ακομα και μια στρατοκαστερ να φαινεται κακασχημη.

 

      Για αυτο το σκοπο θα μπορουσαν να υπαρχουν πολυ καλυτερες ιδεες και πολυ καλυτερες υλοποιησεις.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ομορφια ειναι ενα υποκειμενικο θεμα.

 

       Για αυτο το σκοπο θα μπορουσαν να υπαρχουν πολυ καλυτερες ιδεες και πολυ καλυτερες υλοποιησεις.

Aυτο!!! ;)

 

Θεωρω οτι ειναι στην ιδια κατηγορια με τα ουζομπουκαλα σε σχημα τσολια ! (σε πιο υπερπαραγωγη βεβαια) :P

 

 

Τουλαχιστον δεν ειναι σε γραμμη παραγωγης.

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έσοδα - ή έστω τμήμα τους - θα διατεθούν υπέρ των οικογενειών των θυμάτων ή σε κάτι σχετικό κοινωφελές, ή όχι? (Παρεπιπτόντως κι εγώ νομίζω πως είναι κακόγουστη)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δυό decal σε μια κιθάρα αποτελούν φόρο τιμής στους νεκρούς.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω! Ενθουσιάστηκα!

 

Μάλλον οι ωραιότερες κιθάρες που έχω δει.

Τολμηρά και πρωτότυπα σχέδια, μπράβο

μου έδωσαν ιδέες για μία squier που έχω

 

πριν, στον τομέα του σχεδίου, όλα ήταν αδιάφορα,συνηθισμένα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου