Προς το περιεχόμενο

να φευγεις unplugged version by marios f


marios f

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήσουν σωστός αυτή τη φορά. Βέβαια είχες το ίδιο ερμηνευτικό υφος (το οποίο δεν ξέρω αν είναι τόσο διασκεδαστικό για το φιλοθεάμον κοινό).

Θα σου συνιστούσα να επεκτείνεις τ' ακούσματά σου, γιατι στη μουσική δεν υπάρχει μόνο ο Μικρούτσικος*. :) Νά 'σαι σίγουρος ότι συνθετικά θα ανέβεις και οι μελωδίες που θα γράφεις θα έχουν περισσό ενδιαφέρον.

 

*Ο μεγάλος.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με το Νέστορα μόνο ως προς το ερμηνευτικό ύφος. Νομίζω ότι ένα τόσο οικείο άκουσμα είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό για ένα μεγάλο μέρος του φιλοθεάμονος  κοινού

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ. Οι επιρροές σου είναι σαφείς. Ο Αλκίνοος, ο Άσιμος, ο Μικρούτσικος κ.λπ., και γενικά αυτή η τάση του έντεχνου των δεκαετιών '80 και '90.

Το μόνο θέμα για μένα είναι ότι το άκουσμα δεν έχει κάτι καινούργιο - γεγονός που εσένα μπορεί να σε αφήνει παγερά αδιάφορο, οπότε δεν έχω να πω τίποτα.

Αν όμως θέλεις να ξεφύγεις, θα πρέπει να δώσεις ένα πιο φρέσκο ύφος στο είδος που γράφεις. Φυσικά δεν χρειάζεται να θέλεις να ξεφύγεις και οι επιλογές σου είναι μόνο δικές σου.

 

Πάντως το είδος το έχεις πολύ καλά και το κομμάτι είναι μια χαρά.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαφωνήσω με το Νέστορα μόνο ως προς το ερμηνευτικό ύφος. Νομίζω ότι ένα τόσο οικείο άκουσμα είναι ιδιαίτερα διασκεδαστικό για ένα μεγάλο μέρος του φιλοθεάμονος  κοινού

Πιθανόν να μην εκφράστηκα καλά. Εννοούσα τον τρόπο που "φαίνεται". Πρόσεξε και τα 2 βίντεο και μη μου πείς ότι το βρίσκεις διασκεδαστικό. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου