Προς το περιεχόμενο

Zildjian 5A Sticks


BlackScorpio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ιδανικότερες μπακέτες για "βαρυ παίξιμο"...

 

PROMARK 747 ROCK

VICFIRTH 5AX

VATER POWER 5A

 

Χαρακτηριστικά σε γενικές γραμμές:

 

Μήκος...λίγο πιο μακριές από 5Α-5Β

Πάχος και Βάρος...κάτι ανάμεσα σε 5Α/5Β

 

 

 

αυτες δεν ειναι μπακετες,αυτες ειναι οδοντογλυφιδες.... ;D για ροκ.

 

Εγω παλι αν η μπακετα δεν γραφει πανω VIC FIRTH ουτε που την κοιταζω.

 

Μου αρεσει η maple σειρα της (αν και φυσικα σπαει ευκολοτερα) ,για καφριλες η SD1 (H rock μπακετα ΙΜΗΟ) & για ολα τα αλλα η SD9 (που ειναι και η καλυτερη μπακετα του γαλαξια.... ;D & παιζει τα παντα,οταν παιζω back beats τη γυρναω φυσικα αναποδα στο αριστερο χερι)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τελικά θα συνεχίσω να παίζω με τις μπακέτες του πατέρα που τις έχει 30+ χρόνια... Μπορεί να έχουν ξεβάψει και να μην έχω ιδέα ποιές είναι, αλλά είναι σαν καινούριες. Τελικά, ο παλιός είναι αλλιώς...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησα βασικα ποιες ειναι οι πιο μακριες μπακετες που εχετε βρει και οχι οι πιο βαριες..αντικειμενικα εχω πολυ βαρυ χερι αλλα και σχετικα κοντο...ψανω να βρω εν ζευγαρι σε βαρος 5α σαν τις vic firth που παιζω αλλα λιιιιιγο πιο μακριες σε μηκος,χωρις ομως να φευγει η ισορροπια του stick μπροστα (σαν καποιες ahead που αγορασα).νομιζω πως σε 2ωρα και 3ωρα live οι τοσο βαριες μπακετες που προαναφερατε παντως θα κουραζουν πολυ...και επισης συμφωνω πως ειναι ροπαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψανω να βρω εν ζευγαρι σε βαρος 5α σαν τις vic firth που παιζω αλλα λιιιιιγο πιο μακριες σε μηκος,χωρις ομως να φευγει η ισορροπια του stick μπροστα (σαν καποιες ahead που αγορασα).

 

Vic Firth X5A

Promark Ringo Starr

VATER POWER 5A

 

Αυτές είναι 5Α απλά πιο μακρυές. Με είχανε βολέψει πολύ καιρο..!

 

Γενικά αυτές είναι οι τοπ εταιρές, που έχουν κάθε πιθανή παραλλαγή, δεν έχει νόημα να ψάχνεις αλλού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα οι οπαδοι της χοντρης μπαγκετας να δηλωνουν παρουσια !!!!

Περικλης Νορντικ, Σουπερφανκ καταγραφηκαν

 

Παντα με κοιταζαν περιεργα λογω των 2Β που χρησιμοποιω. Οι δε δασκαλοι μου ροπαλα τις ανεβαζαν, πλαστη τις κατεβαζαν

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα οι οπαδοι της χοντρης μπαγκετας να δηλωνουν παρουσια !!!!

Περικλης Νορντικ, Σουπερφανκ καταγραφηκαν

 

Παντα με κοιταζαν περιεργα λογω των 2Β που χρησιμοποιω. Οι δε δασκαλοι μου ροπαλα τις ανεβαζαν, πλαστη τις κατεβαζαν

Αδικο ειχαν....?

Εγω με 2β ανοιγω φυλλο για τυροπιτα κουρου!! ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδικο ειχαν....?

Εγω με 2β ανοιγω φυλλο για τυροπιτα κουρου!! ;D ;D ;D

 

Οταν ανοιξεις φυλλο φωναξε μας να δοκιμασουμε Βαγγελη .Εχω ξαναγραψει πως η μπακετα οσον αφορα το παχος πρεπει να προσαρμοζεται στο χερι/παλαμη μας.Αν εχεις μεγαλο χερι η 5α ειναι οντως ''οδοντογλυφιδες '' .Λογω ομως πειρας('' εσκισα παλι '' ) παιζω και με 5α & 5β , το καλο μου νουμερο ειναι η 2β .Αλλα σε ξενοδοχοκαταστασεις και καζινο /καμπαρε 5α μεγαλε και παντα regal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δε παίζεις με μπακέτες, παίζεις με ρόπαλα και μάλιστα vintage  ;D...είσαι επικίνδυνος!!

 

Δηλαδη dangerous Vintage ? Και εσυ Σπυρο ομως την μερα που σε ακουσα μου φανηκες ΒΑΡΥΧΕΡΙΤΗΣ η κανω λαθος ; Παντα ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (Eισαι και 2 μετρα που να φτουρησω )

Ο december  μου κολλησε το ΕΠΙΤΙΜΟΣ  τωρα εσυ μου λες : DANGEROUS VINTAGE η αναποδα δεν εχει σημασια ...αντε να δουμε τι αλλο θα ακουσω (ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΕΝΟΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσυ Σπυρο ομως την μερα που σε ακουσα μου φανηκες ΒΑΡΥΧΕΡΙΤΗΣ η κανω λαθος ; Παντα ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ (Eισαι και 2 μετρα που να φτουρησω )

 

Ναι είμαι λίγο βαρυχέρης αλλά είμαι και 95 κιλα.

Λοιπόν για να λέμε τα πράματα με τονομα τους, οι 2Β για βαρύ rock παίξιμο ναι είναι κορυφη τις γουστάρω και εγω αλλά για δυνατα και συναμα γρήγορα παιξίματα δεν είναι.

 

Ας ξανασυντάξω λοιπόν:

 

Vic Firth X5A

Pro Mark 747 Rock

Vater Power 5A

 

είναι οι ιδανικότερες για γρήγορα παιξίματα aka Metal.

 

Βεβαια όλα ειναι θεμα γουστου, εγω με 2Β thrashoκαταστασεις δε βγάζω...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου