Προς το περιεχόμενο

Η "ιεροτελεστία" του να ακούς μουσική στο σπίτι σου.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις πιο απολαυστικές, τις πιο αξέχαστες εμπειρίες ακρόασης μουσικής στο σπίτι τις έζησα ως φοιτητής, με ένα πραγματικά χάλια στέρεο, το οποίο δεν μπορούσε να σταθεί εμπόδιο στην όλη υπόθεση.

+10000000000000

 

H ιεροτελεστια της ακροασης μουσικης,και φυσικα η απολαυση του αποτελεσματος,απαιτει καθαρο-ανεμελο μυαλο.

Τωρα πια,κανουμε ιεροτελεστια για να το καθαρισουμε με τη βοηθεια της τεχνολογιας,της καταναλωσης και με..αμφιβολα αποτελεσματα...απολαυσης..

Πιστευω πως ολα ειναι θεμα ψυχικης διαθεσης και οχι μεσου αναπαραγωγης.

 

Παντως,απο τοτε που βγηκαν τα mp3,σταματησα να ακουω μουσικη.

Οχι απο σνομπισμο.Μαλλον χρονικη συγκυρια...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Να ρε σεις @ξάδερφε @ gdevelek , αλλά καμία φορά δεν είναι μόνο το φαγητό αλλά και το σερβίρισμα . Ίσως το πρώτο που θέλεις να ικανοποιήσεις είναι η πείνα, ίσως πάλι και όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ ρόδες έχουν όλα και σε πάνε απ' το A στο Β. Τις καλύτερες βόλτες μου σαν πιτσιρίκος τις έκανα με μια Alfa Berlina 2000. Τι πιο πάνω χρειάζεται κανείς;

Και τo Z650 με γύρισε όλη την Ευρώπη μια χαρά. Τι να τις κάνω τις άλλες μηχανές;

Και το κρασάκι απ' το χωριό αγνό και γλυκόπιοτο είναι και σαν το πρωτοείχα πιεί, είχα ξετρελλαθεί . Τι να τα κάνω τα ακριβά τα εμφιαλωμένα;

Και εκείνη η κόντρα πλακέ απομίμηση P-Bass που χα στα 18 μου τις ίδιες νότες έπαιζε. Τι τα θέλουν αυτά τα άλλα μπάσα που κυκλοφορούν;

 

Ευτυχώς που έχω μπει σε τόσα τριπάκια στη ζωή μου.

Και ευχαριστώ εμένα  ;D και αυτούς που μου έδωσαν τα φίλτρα να ξέρω πότε να τραβηχτώ απ' τα τριπάκια.

 

Να ρε σεις @ξάδερφε @ gdevelek , αλλά καμία φορά δεν είναι μόνο το φαγητό αλλά και το σερβίρισμα . Ίσως το πρώτο που θέλεις να ικανοποιήσεις είναι η πείνα, ίσως πάλι και όχι.

Yeap....  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευτυχώς που έχω μπει σε τόσα τριπάκια στη ζωή μου.

Και ευχαριστώ εμένα  ;D και αυτούς που μου έδωσαν τα φίλτρα να ξέρω πότε να τραβηχτώ απ' τα τριπάκια.

 

Κώστα , όταν σε πρωτογνώρισα internet-ικά , δεν θα μπορούσα να φανταστό ότι τελικά μοιάζουμε σε πολλά θέματα.  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρε σεις @ξάδερφε @ gdevelek , αλλά καμία φορά δεν είναι μόνο το φαγητό αλλά και το σερβίρισμα .

 

...κατάσταση που εγώ θεωρώ  σαφή ένδειξη αλλοτρίωσης και συνεπώς α-πα-ρά-δε-κτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...κατάσταση που εγώ θεωρώ  σαφή ένδειξη αλλοτρίωσης και συνεπώς α-πα-ρά-δε-κτη

Κουράγιο.

Ζωή είναι, θα περάσει......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το πρώτο που θέλεις να ικανοποιήσεις είναι η πείνα, ίσως πάλι και όχι.

Εγω παντως αμα δεν πειναω,το φιλετο του καλυτερου σεφ σε χρυσουν πινακιο,με αφηνει αδιαφορο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...κατάσταση που εγώ θεωρώ  σαφή ένδειξη αλλοτρίωσης και συνεπώς α-πα-ρά-δε-κτη

Θέλεις να επεκταθείς λίγο. Με ενδιαφέρει αυτό που λες , γι΄ αυτό στο ζητάω, πάντα αν δεν βαριέσαι.

 

Εγω παντως αμα δεν πειναω,το φιλετο του καλυτερου σεφ σε χρυσουν πινακιο,με αφηνει αδιαφορο. ;)

 

:P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αμα δεν πειναω,το φιλετο του καλυτερου σεφ σε χρυσουν πινακιο,με αφηνει αδιαφορο. ;)

Βεβαια,για να μην ειμαι υπερβολικος ,το θεμα εδω ειναι τι γινεται οταν πεινας... :-*

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αμα δεν πειναω,το φιλετο του καλυτερου σεφ σε χρυσουν πινακιο,με αφηνει αδιαφορο. ;)

Οκ. Και όταν ηχογραφείς, το αφήνεις όπως είναι first take ?

Έχω την εντύπωση πως όχι.....

Γιατί μωρέ; Αφού τα τύμπανα θα ακούγονται πάντα σαν τύμπανα.  ;)

 

Άμα ιδρώνεις όμως πάνω από την ηχογράφησή σου, δεν θα ήθελες να υπάρχουν κάποιοι ακροατές που θα προσπαθήσουν να ακούσουν και να αναγνωρίσουν αυτή σου την προσπάθεια;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου