Προς το περιεχόμενο

Ασανσέρ κλιπ...


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1) To κομμάτι είναι καταπληκτικό (αλλά βέβαια δεν το 'χεις γράψει εσύ). 8)

2) Στη συνοδεία είσαι καλός (στο μεγαλύτερο μέρος) με ορθή επιλογή οργάνων-ήχων-νοτών κυρίως στο πιανάκι. ;)

3) Στα σόλο είσαι μέτριος και κάτω, με άχρονο πιάνο (>1.58) και στη κιθάρα με τσαλαπατήματα, περίεργα σηκώματα αλλά και πιο γρήγορα του δέοντος περάσματα.

 

Ο αγράμματος. ;D

Ίσως όχι τόσο δραματικά όσο τα έθεσε αλλά με καλύπτει ο κυρ Προλαλήσας ο Αγράμματος.

Δεν με χάλασε να πω την αλήθεια.

.

.

.

Φωτό της κοπέλας υπάρχει;

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νταξ...θα τα ξαναγράψω....για το χατήρι και των 2 σας ;D Έτσι κι αλλιώς έχω αποφασίσει το χειμωνιάτικο Project μου να είναι ένας "δίσκος" 8) 8) από τα acappellas του mixter οπότε πολλά θα ξαναδουλευτούν :P

...γιατί δεν έχω πρόβλημα με το άχρονο γενικά? Τόσο πολύ ενοχλεί?

Ξανάκουσε το 1.58-2.14.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν καποιο δικιο τα παιδια σ αυτο:

Τα σόλα ήθελαν ολίγη παραπάνω προσοχή.

 

Αλλα στο τελος τελος το αποτελεσμα ηταν πολυ ωραιο.Το χεις το ειδος(πρεπει να το παραδεχτω αν και ανταγωνιστης ;D).Και η εξωτικη προφορα της κοπελας ωραια(ειδικα πως λεει το r ;D).

 

Στα λεη γραματτειζουμαινωσ αθροπος.

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η εξωτικη προφορα της κοπελας ωραια(ειδικα πως λεει το r ;D).

Όταν τελείωσε η πρώτη μίξη, είχε πολύ έντονο πρόβλημα με το Σσσσσ η φωνή της...πριν πάρω τον Superfunk να τον ρωτήσω τι κάνουμε...είδα ότι το EQ του Garageband είχε ένα preset που το έλεγε "Reduce S"...μα τι προγραμματάρα είναι αυτή!!!! 8) :-*

Γι αυτό η εξωτική προφορά ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o

ενα εχω να πω:

μη μου τους κυκλους ταρατε!!!!!!

 

γενικη εντυπωση πολυ καλη!!!!! Βεβαια παιζει ρολο κ η αισθησιακη φωνουλα που γραφει ωραια!!

Η ενορχηστρωση μου φανηκε λιγο ''ουδετερη'' , σαν να προσπαθει ο καλλιτεχνης(ο ενορχηστρωτης!) να κρυφτει πισω απο τα φωνητικα κ να μην δωσει μια χαρακτηριστικη πινελια περα απο το μποσανοβε τεμπο.

Τα κιθαριστικα λιγο ακαθοριστα κ μπερδεμενα αλλα μεσα στα χνωτα του κομματιου. Υπαρχει η ατμοσφαιρα κ το feeling δηλαδη!

Ωραιοοοοος!!!!!!!!!

 

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κέφι για μπίρι-μπίρι σήμερα... :-*

1) To κομμάτι είναι καταπληκτικό (αλλά βέβαια δεν το 'χεις γράψει εσύ). 8)

ΦΥΣΙΚΑ και το έχω γράψει εγώ...δεν κατάλαβα...Ας το κάνω πιό λιανά.

Έρχεται η πιστιρίκα και σου λέει "Κύριε Νέστορα, τραγουδάω...μπορείτε να γράψετε τη μουσική?". Εσύ, προφανώς, θα κάνεις αυτό που κάνεις εδώ και 30 χρόνια...ένα κομμάτι hard rock. Εάν πήγαινε στον Audiokosta, θα έγραφε ένα blues (άσε που θα είχε πρόβλημα με τη γυναίκα του γιατί είναι ζηλιάρα... :-*).

Η δική μου, άποψη επί του συγκεκριμένου, ήταν να το κάνω smooth bossa.

Δεν είναι καν διασκευή γιατί δεν υπάρχει πρωτότυπο. Αυτή είναι και η μαγεία της συγκεκριμένης άσκησης-οι διαφορετικές οπτικές γωνίες.

 

Η ενορχηστρωση μου φανηκε λιγο ''ουδετερη'' , σαν να προσπαθει ο καλλιτεχνης(ο ενορχηστρωτης!) να κρυφτει πισω απο τα φωνητικα κ να μην δωσει μια χαρακτηριστικη πινελια περα απο το μποσανοβε τεμπο.

Έτσι είναι πραγματικά...Όταν έχεις μία τόσο ωραία φωνή, δεν τη γεμίζεις σάλτσες...Έχω την εντύπωση ότι πολύ λίγοι θυμάστε τι κιθάρα παίζει πίσω από τη Νora Jones (δίνω ένα παράδειγμα, δεν κάνω σύγκριση) ;).

Το δύσκολο σε τέτοια θέμα τα είναι ότι δεν πρέπει να σκέφτεσαι σαν κιθαρίστας, αλλά σαν μουσικός. Εμένα με βοηθάει το σαχλόφωνο ;D...Bέβαια, εδώ δεν ξέρω εάν έχω δίκιο.

 

Η μελωδία βέβαια "φωνάζει" για επεκτάσεις στα ακόρντα ενώ έχεις βάλει τα απολύτως απαραίτητα αλλά στο κάτω κάτω είναι θέμα αισθητικής. Έτσι όπως το έχεις παίξει είναι πιο pop.

Αυτό έχει ενδιαφέρον, ειδικά γιατί το γράφει ο Σπύρος. Ίσως είναι το δεύτερο στάδιο. Το πρώτο ήταν ότι πάλευα για να "στήσω" το όλο θέμα αξιοπρεπώς. Τώρα επιδέχεται αλλαγών. Βέβαια δεν ξέρω εάν είμαι στο επίπεδο να "σκεφτώ" παραπάνω μουσικά...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου