Προς το περιεχόμενο

Μακρυ μαλλι και κοινωνικος ρατσισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι να το 'χει και η φάτσα σου. Συνολικά έχω μαλλί γύρω στα 6 χρόνια (3 τώρα και 3 όταν ήμουν 21) και δεν με έχει πειράξει κανείς αν εξαιρέσεις ένα περιστατικό στην ..Κρήτη (τυχαίο?)

όπου έχουμε κατέβει 15 μεταλλάδες (και ένας μόικαν ;D) για live στην Ιεράπετρα και 5 λεπτά αφού κατεβήκαμε από το λεωφορείο, μας πλάγιασε ένα μπατσικό και άρχισε τις ερωτήσεις αλλά δεν μας έκαναν και ...ντα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εμένα ρε παιδιά μου έχουν τύχει και κάμποσα... Στο Μόναχο κατεβαίνω απο το U-Bahn και μου κάνουν έλεγχο για ναρκωτικά, όλα ok φεύγω και πάω στο Apple Store να πάρω κάτι μικρό...στο ταμείο δεν είχαν μικρή σακούλα και το πήρα στο χέρι, στην έξοδο ακούω καποιον να φωνάζει πίσω γιατί νόμιζε οτι το είχα κλέψει. Στη συνέχεια πάω σε άλλο μαγαζί και με στραβοκοίταγαν γιατί νόμιζαν οτι αυτό που είχα στο χέρι το είχα κλέψει απο αυτούς. Επίσης στη σχολή μου απο όταν κουρέυτηκα έχω εντελώς άλλη αντιμετώπιση απο τους καθηγητές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι που τελείωσα το λύκειο και για κανά χρόνο μετά είχα πλούσια χαίτη .Βασικά για να τη σπάω στη λυκαινα η οποία όμως πλην μαλλιών δεν μπορούσε να πει τπτ άλλο .

Εκτοτε καλλιέργησα και καλλιεργώ επιτυχώς, λουκ αμερικανού πεζοναύτη .Η έκπληξη λοιπόν ήταν τεράστια όταν πρωτοανέβηκα στη Σαλονίκη στο πανεπιστήμιο και όλοι άλλαζαν πεζοδρόμιο για κανά χρόνο όταν πρωτοέβλεπαν κοντοκουρεμμένο μαλλί με στρατιωτικά άρβυλα και στενό δερμάτινο μπουφάν  ;D

Μετά σταμάτησαν να ασχλούνται μαζί μου μια και εμφανίστηκαν τα μοικάνια ,τα σκισμένα τζην , οι αλυσίδες ,οι αρβύλες με τα σίδερα κλπ κλπ .

Τελευταίο θέμα με τα μαλλιά αμερικανού πεζοναύτη είχα στον ελληνικό στρατό  ;D

Ένας συνταγματάρχης με επέπληξε -λίγο πριν την απόλυση-για υπερβολικά κοντό μαλλί στυλ αμερικανού πεζοναύτη -επί λέξη .

Θάταν κομουνιστής  ;D

 

Μούσι καλλιεργώ συνήθως εις ένδειξη πένθους ,αλλά τότε είναι που περνάω για καναδός ξυλοκόπος ,λόγω χρώματος μαλλιών  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 5 χρονια πηγα στο σχολειο που ειμαι τωρα και πρεπει να πω οτι ανηκα στην κατηγορια ''μαλλιας''εως ''πολυ μαλλιας''και ενιοτε στην κατηγορια ''πατσαβουρας'' οταν φυσουσε πολυ... 8)

(οχι ψευτομαλλιας οπως τωρα που καθε χρονο ριχνω 2 ψαλιδιες παραπανω γιατι αρχισα να κουραζομαι..)

 

Προχθες συζητουσα με δυο συναδελφισσες και πανω στην πλακα μου ειπαν:

''A ρε Σταυρο,οταν ειχες ερθει πρωτη μερα στο γραφειο ειχαμε πει,τι φρουτο ειναι αυτος με τετοιο μαλλι?''

(Τωρα πια εχουν καταλαβει οτι ειμαι ενα ασυγκρατητα ρομαντικο παιδι με ευαισθησιες και αγνη αγαπη για το μαλλιαρόκ.. :P ;D)

 

Αρα μια επιφυλαξη οταν σε βλεπουν με αρκετα μαλλια,υπαρχει.Την εχω νιωσει αλλα ανατρεπεται ευκολα.

Ρατσισμο,οπως τον αντιλαμβανομαι εγω,δεν εχω βιωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρίν δύο χρόνια είχα ακόμα μακρύ μαλλί και γένια και έψαχνα σπίτι με ένα φίλο

παρόμοιας εμφάνισης. Βλέπουμε ένα μεγάλο διαμέρισμα, μας αρέσει, η σπιτονοικοκυρά

όμως φαινόταν να διστάζει και στο τέλος μας είπε, και κάτω μένουν δύο νεαροί αλλά

αυτοί είναι δύο παιδιά μάλαμα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω οταν αναγκάστηκα να φυγω απο την τραπεζα, και να μπω στην αγορά εργασιας... οποτε και τα μαλλια φύγανε και το κουστουμάκι μπήκε, ο μονος που το χάρηκε ειναι η κοπελα μου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ρε παιδιά μου έχουν τύχει και κάμποσα... Στο Μόναχο κατεβαίνω απο το U-Bahn και μου κάνουν έλεγχο για ναρκωτικά, όλα ok φεύγω και πάω στο Apple Store να πάρω κάτι μικρό...στο ταμείο δεν είχαν μικρή σακούλα και το πήρα στο χέρι, στην έξοδο ακούω καποιον να φωνάζει πίσω γιατί νόμιζε οτι το είχα κλέψει. Στη συνέχεια πάω σε άλλο μαγαζί και με στραβοκοίταγαν γιατί νόμιζαν οτι αυτό που είχα στο χέρι το είχα κλέψει απο αυτούς.

xaxaaxxaaxxxaaxxa xaxaxxaxaxa  xd οτι καλυτερο εχω ακουσει μακραν~!

 

 

Επίσης στη σχολή μου απο όταν κουρέυτηκα έχω εντελώς άλλη αντιμετώπιση απο τους καθηγητές...

:o

Σοβαρολογεις σε αυτο?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι να το 'χει και η φάτσα σου.....

 

 

Μα γιατί το λες αυτό...?  ;D ;D

 

Δηλαδή αυτός

 

troy.jpg

 

και αυτός

 

metalhead.jpg

 

μου λες ότι δεν θα τύχουν ίδιας αντιμετώπισης από γείτονες, σπιτονοικοκυρές, γιαγιάδες, συναδέλφισσες στη δουλειά κ.τ.λ. κ.τ.λ.??  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου