Προς το περιεχόμενο

Μακρυ μαλλι και κοινωνικος ρατσισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταζομαι πολυ απο σας εδω περα θα εχουν μακρυ μαλλι (αλλη μια προκαταληψη).

 

Εχετε ποτε βρεθει σε δυσκολη κατασταση λογω αυτου?

 

Εγω πολλες φορες.

Πριν απο μερικες μερες γυρνουσα απο ενα γλεντι με το μηχανακι μου εχοντας την κιθαρα στην πλατη και με πηραν στο κυνηγι 2 αυτοκινητα με 4 ατομα το καθενα.

 

Περυσι περπατουσα στο δρομο σε ενα σημειο επειδη δεν ειχε πεζοδρομιο.Μια bmw ερχοταν αντιθετα μου και μολις εφτασε μπροστα μου εστριψε να κανει να με πατησει και με απεφυγε τελευταια στιγμη.

 

2 φορες με εχουν σταματησει "Αστυνομικοι".Τη μια γιατι στην περιοχη γινονταν φασαριες και φαινομουν υποπτος (γυρνοντας απο το σχολειο ΜΕ σχολικη τσαντα, την οποια εψαξαν ολοκληρη).Και τη δευτερη σταματησε ενα jeep και αρχισαν να με ψαχνουν και οταν στο τελος τους ρωτησα: "τι εγινε ρε παιδια??" Μου απαντησε ο αρχηγος: " Ετσι που σε ειδα ρε φιλε".

 

Και απειρες φορες στα μαθητικα μου χρονια καθηγητες με αντιπαθουσαν λογω του μαλλιου.

Και σημειωνω. ΟΧΙ ΛΟΓΩ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ. ΛΟΓΩ ΜΑΛΛΙΟΥ. Ουτε σκουλαρικια, ουτε τατουαζ, ουτε σκισμενα παντελονια, ουτε μποτες, ουτε μπαντανες, ουτε τιποτα.Απλα λογω μαλλιου.Το οποιο ειναι στο κλασσικο κουρεμα Mayall.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πριν απο μερικες μερες γυρνουσα απο ενα γλεντι με το μηχανακι μου εχοντας την κιθαρα στην πλατη και με πηραν στο κυνηγι 2 αυτοκινητα με 4 ατομα το καθενα.

(από περιέργεια)

Αυτό που συνέβη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μερικες μερες γυρνουσα απο ενα γλεντι με το μηχανακι μου εχοντας την κιθαρα στην πλατη και με πηραν στο κυνηγι 2 αυτοκινητα με 4 ατομα το καθενα.

 

 

Περυσι περπατουσα στο δρομο σε ενα σημειο επειδη δεν ειχε πεζοδρομιο.Μια bmw ερχοταν αντιθετα μου και μολις εφτασε μπροστα μου εστριψε να κανει να με πατησει και με απεφυγε τελευταια στιγμη

 

ΠΟΥ μενεις ανθρωπε μου?Στο ΤΕΞΑΣ? ;D

 

" Ετσι που σε ειδα ρε φιλε".

 

Ε,εχει και τα δικια του: μαλλια και μουσια ειναι εντελως πασε και αντιαισθητικα,κουρεψου και ξυρισου να γενεις ανθρωπος, 2011 εχουμε και ειμαστε στην Αθηνα (το μακρι μαλλι/μουσι ηταν της μοδας το  1970 στη Χιλη.. ;D)

 

(εκτος και αν ανηκεις σε φοιτητικη νεολαια οπου απο οτι εχω καταλαβει ειναι υποχρεωτικα και τα δυο...)

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(από περιέργεια)

Αυτό που συνέβη?

 

Ηρακλειο Κρητης, Θερισσο , 2 η ωρα το βραδυ, μπροστα απο το μελμπα της γειτονιας ξεκινησε το πραγμα.

 

ΠΟΥ μενεις ανθρωπε μου?Στο ΤΕΞΑΣ? ;D

 

;D

 

Ηρακλειο Κρητης

 

Ε,εχει και τα δικια του: μαλλια και μουσια ειναι εντελως πασε και αντιαισθητικα,κουρεψου και ξυρισου να γενεις ανθρωπος, 2011 εχουμε και ειμαστε στην Αθηνα (το μακρι μαλλι/μουσι ηταν της μοδας το  1970 στη Χιλη.. ;D)

 

(εκτος και αν ανηκεις σε φοιτητικη νεολαια οπου απο οτι εχω καταλαβει ειναι υποχρεωτικα και τα δυο...)

 

;D

 

17 χρονων ημουν, δεν ειχα βγαλει καν μουσια.Και δεν ανηκω ακομα στη φοιτητικη νεολαια γιατι μολις γραφτηκα και η σχολη εχει και θα εχει καταληψη.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

" Ετσι που σε ειδα ρε φιλε"

 

Είσαι σίγουρος ότι είναι μόνο το μαλλί; Δεν ανεβάζεις μια ολόσωμη φωτό να σου πούμε στα σίγουρα αν δείχνεις πράγματι ύποπτος ή όχι;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι είναι μόνο το μαλλί; Δεν ανεβάζεις μια ολόσωμη φωτό να σου πούμε στα σίγουρα αν δείχνεις πράγματι ύποπτος ή όχι;

 

Ρε παιδια σας ορκιζομαι.Φοραω τζην, ολ σταρ, και ενα κοντομανικο, χειμωνα καλοκαιρι (εδω ειναι κρητη), και δεν εχω τιποτα αλλο προκλητικο.Συγκεκριμενα εκεινη τη μερα φορουσα μια μπλουζα κλας, ενα blue jean, γκρι ολ σταρ, και κρατουσα μια φωτοτυπια οργανωση και διοικηση επιχειρησεων( εμπαινα πανελληνιες)

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρακλειο Κρητης, Θερισσο , 2 η ωρα το βραδυ, μπροστα απο το μελμπα της γειτονιας ξεκινησε το πραγμα.

 

Ηρακλειο Κρητης

 

 

 

Ε,Τεξας ειναι και εκει...δεν ανεχονται τετοια ντροπης πραματα τα κοπελια τσι Κρητης,ιντα ειπες μωρε θα αποθανεις!! ;D

 

17 χρονων ημουν, δεν ειχα βγαλει καν μουσια.Και δεν ανηκω ακομα στη φοιτητικη νεολαια γιατι μολις γραφτηκα και η σχολη εχει και θα εχει καταληψη.

 

Σιγα μη ΔΕΝ ειχε καταληψη.Δεν πειραζει ομως τουλαχιστον γλυτωνεις το μουσι.

 

μια μπλουζα κλας

 

βαλε μια με τον ΞΥΛΟΥΡΗ να σου πετανε καλτσουνια απο τα μπαλκονια! ;D

 

ακου εκει Κλας.. ::)....ντροπης πραματα κοπελι πραμα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμα ρε παιδια, εγω ξεκινησα το θεμα γιατι νομιζα οτι θα ειχαν πολοι εδω παρομοιες εμπειριες, αλλα απ'οτι φαινεται μονο εγω τα περναω, και μαλιστα σας κανουν και εντυπωση.Αμα το ξερα θα αφυγουμουν ολες τις ιστοριες με λεπτομερειες.

WATCH OUT! IT'S A TANK! IT'S A FUCKIN' REVERB TANK! DAMN!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπροστα απο το μελμπα

 

ρε κοπελι επειδη δεν κατεχω πραμα ΤΙ ακριβως ειναι ο ΜΕΛΜΠΑΣ?

 

γιατι νομιζα οτι θα ειχαν πολοι εδω παρομοιες εμπειριες

 

Εμεις μενουμε στην πολη και δεν εχουμε τετοια,εσυ παλι στο χωριο ..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου