Προς το περιεχόμενο

Λιγο Punk-metal?


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για Ροζίτα Σώκου δεν σε κόβω ρε φίλε. Αλλά υπάρχει και ο Γιώργος Κατσαρός. ;D ;D

Οχι,μηηη...

Θα παθω κανα σωκ ετσι οπως τα λες.. :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Εγώ έχω πάρει τον όρο να μην ακούω μουσική αυτόν τον καιρό, οπότε δεν μπορώ να το ακούσω τώρα.  :P ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει τον όρο να μην ακούω μουσική αυτόν τον καιρό, οπότε δεν μπορώ να το ακούσω τώρα.  :P ;D

Όρκο?

Γιατι ρε ξαδερφε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όρκο?

Γιατι ρε ξαδερφε?

 

Χα χα ναι όρκο (όχι όρο η ορό) ;D ;D .

Αποτοξινώνομαι και εξαγνίζομαι. 8)  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως από τις πιο ενδιαφέρουσες δουλειές που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό... Ταιριάζει στα γούστα μου... Στην μίξη έχω να παρατηρήσω είναι τα εξής:

Α) Η φωνή πολύ ξερή το οποίο δεν είναι κακό αλλά θα την ήθελα πιο καλά πλαισιωμένη από τα όργανα (πιο κάτω στη μίξη ίσως) γιατί φαίνεται πολύ αποκομμένη...

Β) Για κάποιο λόγο το μπάσο και η μπότα δεν δένουν καθόλου καλά... Από τη μία θάβεται η μπότα από την άλλη δεν είναι αυτό το massive που έχουν τα μπάσα σε αυτό το είδος...

Γ) Μου άρεσε πάρα πολύ το ταμπούρο και το hihat αλλά νομίζω πως τα πιατίνια και η μπότα είναι θαμμένα...

 

Στο συνθετικό κομμάτι:

Πολύ καλή δουλειά αλλά χρειάζεται προσοχή η προφορά...

Η εισαγωγή θα μπορούσε να λείπει με μόνο την κιθάρα νομίζω Καλύτερα μέτρημα drummer ή μπασίστα (1-2-3-4 αλά Ramones) και σπάστε τα...

 

Στο κομμάτι της παραγωγής:

Θα προτιμούσα άλλο ήχο κιθάρας για το είδος... Και ίσως να έμπαιναν 2 κιθάρες με ελάχιστα διαφορετικό ήχο γιατί έλειπε όγκος... Το έβαλα ξεχωριστά και όχι στην κριτική της μίξης γιατί φαντάζομαι πως αφού είναι Live η ηχογράφηση είναι και ο ήχος που προτιμούν τα παιδιά να παίζουν... Εκτός και αν έκανες φίλτατε freerock εσύ την επιλογή ήχου... Πολύ γυαλί ο ήχος ρε παιδί μου... Πολύ καθαρό metal... Θα γούσταρα μία Motorheadίλα με πρόσμειξη από Bongzillα... Για να ονομάσω συγκροτήματα που πιστεύω πως ταιριάζουν στον ήχο των παιδιών...

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός και αν έκανες φίλτατε freerock εσύ την επιλογή ήχου... Πολύ γυαλί ο ήχος ρε παιδί μου...

Εγινε κοινη συναινεση αφου περασε το δικο μου... :P

Ισως ηθελε λιγα μεσαια παραπανω για να μην εητομεταλιασει.. :-\

 

Σε υπερευχαριστουμε funkybassman για τα εκτενη και ουσιωδη σχολια σου!

Εννοειται πως,σε ο,τι μ αφορα,λαμβανω σοβαρα τα σχολια. ;)

Να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω στο συγκεκριμενο ειδος που παιζουν τα παιδια δεν υπαρχει υποδειγματικη παραγωγη.

Δεκαδες δισκοι του ειδους εχουν ατελειες οι οποιες τους κανουν να χουν το δικο τους υφος.

Το ιδιο και δω.Μπορει ο καθενας να χει τη δικη του γνωμη χωρις να ναι σωστη η λαθος

απαραιτητα.

Περα απο λιγη μποτα παραπανω και ισως να μην κουδουναγε τοσο το ταμπουρο(λεμε τωρα) μ αρεσε που ναι μπροστα το μπασο αλλα και η φωνη.Ακουγεται λαιβατο και in your face- βγαινει δηλ η ουσια του πραγματος.

Μπραβο στα παιδια και σε σενα Σταυρο.Βαλε και τα υπολοιπα καποια στιγμη.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nομιζω στο συγκεκριμενο ειδος που παιζουν τα παιδια δεν υπαρχει υποδειγματικη παραγωγη.

Αν συμφωνησω ανοιχτα,θα φανει οτι υπεκφευγω της κριτικης-ευλογω τα γενια μου... :P.

Βεβαια,γι αυτο ανεβαζουμε πραγματα εδω,για να πουμε την γνωμη μας,να εκφρασουμε το γουστο μας το οποιο πολλες φορες ειναι μια οπτικη που δεν σκεφτηκε ο κρινομενος.

 

Αυτο το in your face ηταν ο στοχος ο δικος μου.Τα παιδια συμφωνησαν και εδωσαν το ΟΚ αφηνοντας μου τα ηνια.

 

Μετα βίας κρατιέμαι. ::)

Eγω να δεις.Εχε χαρη που δεν ειναι δικο μου το κομματι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το in your face ηταν ο στοχος ο δικος μου.

Πώς θα μπορούσε να είναι διαφορετικά?? 'Ετσι πρέπει να είναι!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου