Προς το περιεχόμενο

Λιγο Punk-metal?


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και αυτο τον καιρο δεν ειμαι να γραφω δικα μου και το παιζω παραγωγος,ειπα να ανεβασω ενα γκρουπ που ηρθε πριν κατι μηνες και γραψανε στο στουντιο μου:

 

Βroken Legs,τριμελες σχημα απο την Καβαλα,με κοριτσι στο μπασο.

(Ναι,το θεωρω αξιοσημειωτο).

Παιξανε λαιβ για τον κορμο και περασαν 2η κιθαρα και φωνητικα μετα.

Δεν εχει editing και τετοια... 8)

Το κομματι λεγεται Upset και η αληθεια..με αναστατωσε λιγο οταν καθομουν στην κονσολα... :P

 

Κριτικες ευπροσδεκτες σε οποιοδηποτε πεδιο,μιας και τα παιδια ειναι απ τα σιωπηλα μελη του φορουμ και θα ηθελαν μια γνωμη.

Εγω θα την ηθελα για τον ηχο.

Καλη ακροαση,καλο Σαβ/κο!

UPSET.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σταύρο ο ήχος είναι άριστος, απόλυτα ισορροπημένος.

Ο τραγουδιστής βέβαια και από χροια αλλά και από προφορά είναι ανισόρροπος. 8)

Μουσικά δε μπορω να δώσω γνώμη-θετική ψήφο καθότι βρίσκεται τόσο κοντα στα γούστα μου όσο η Χαρά Βέρρα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κοριτσι στο μπασο.

(Ναι,το θεωρω αξιοσημειωτο).

ΚΑΙ ΕΓΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εγω θα την ηθελα για τον ηχο.

Μια χαρά μου φαίνεσαι σαν παραγωγός-ηχολήπτης φίλε. ;)

Ο ήχος είναι τόσο καλός που να δεις ότι ο "aris 17561" θα σε ρωτήσει με τι ενισχυτή βγήκε τέτοιος high gain ήχος! ;D

Καλή η δουλειά των παιδιών (not my cup of tea) αλλά ο τραγουδιστής θέλει "στρώσιμο" (ίσως αν η φωνή δεν έβγαινε τόσο μπροστά να ήταν λίγο καλύτερο το αποτέλεσμα).

Μου αρέσει πολύ που "ΔΙΝΕΙΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ" ΣΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ να ακουστούν! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

    Γεια, εγώ που τ'άκουσα από laptop ένιωσα ότι ξεχωρίζουν λίγο παραπάνω φωνή και ταμπούρο (σαν να τα ακούω λίγο δεξιά, δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς). Μάλλον έχει να κάνει με συχνοτικές περιοχές.

Σκέψου ότι σε δεύτερη ακρόαση δεν μου δίνει  την ίδια αίσθηση όμως (επειδή το συνήθισα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θύμισαν σαν άκουσμα τη σκηνή του του αμερικάνικου punk έως τα μέσα των '80ς. Κάτι σαν Black Flag ή Rollins Band ή Cro Mags στην πιο ήπια μορφή τους.

Δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη από ένα και μόνο κομμάτι αλλά θα σταθώ σε 2-3 σημεία.

Κατ' αρχάς το κομμάτι σαν σύνθεση δεν μπορώ να πω ότι με "κούνησε" αλλά ήταν προσεγμένο στο παίξιμο του (αλλά και στον ήχο του) και μου αρέσει η ατμόσφαιρα που βγάζει η μπάντα λόγω του ότι ο συγκεκριμένος ήχος μου είναι οικείος (από τη νιότη μου :P.) Θα πήγαινα να τους δω και live δηλαδή αν τύχαινε ποτέ.

 

Καλή συνέχεια στα παιδιά (και στον παραγωγό βεβαίως).  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με κοριτσι στο μπασο.

(Ναι,το θεωρω αξιοσημειωτο).

Καλα καλα, θα σας ακουσει η Ευη...

 

Τι δεν μου αρεσε.

Μπασσο. Εχει ενα μεγαλο μπουμαρισμα στην περιοχη των 250 +/- 50. Θα εκανα ενα eq εκει βυθιζοντας το αρκετα. (Μηπως σε επηρεασε το οτι ηταν γυναικα και της εδωσες χωρο να κινηθει ;) )

Kick. Αρκετα fluffy για το ειδος. Ισως αν παρει ανασα απο το μπασσο... Τελος παντων, περισσοτερες μυτες.

Snare. Πολυ ringing για μεταλλοκατι ειδος.

Hi hat. Ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με τα αλλα πιατα.

 

Ροκαδικη μειξη.

Αυτα απο εναν δηλωμενο καφρο και τα περι ορεξεως του.

 

Αληθεια γιατι τα πατας τοοοσο?

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ευχαριστω πολυ για τα σχολια σας!

 

Ο τραγουδιστής βέβαια και από χροια αλλά και από προφορά είναι ανισόρροπος. 8)

Μουσικά δε μπορω να δώσω γνώμη-θετική ψήφο καθότι βρίσκεται τόσο κοντα στα γούστα μου όσο η Χαρά Βέρρα.

;D

Χαιρομαι που σ αρεσε!

Ωρες ωρες,η σκληροτητα σου με λουζει με κρυο ιδρωτα που καταληγει σε ασταματητο γελωτα.. :D

 

@φιουζιον...Ποιος ειμαι,η Ροζιτα Σοκου? ;D

 

    Γεια, εγώ που τ'άκουσα από laptop ένιωσα ότι ξεχωρίζουν λίγο παραπάνω φωνή και ταμπούρο (σαν να τα ακούω λίγο δεξιά, δεν ξέρω πως να το περιγράψω ακριβώς). Μάλλον έχει να κάνει με συχνοτικές περιοχές.

Σκέψου ότι σε δεύτερη ακρόαση δεν μου δίνει  την ίδια αίσθηση όμως (επειδή το συνήθισα).

Η φωνη ειναι οντως πιο πανω απ οτι επρεπε.Εχω χουι..Θελω να ακουω τι λεει ο αλλος οσο γινεται.Εδω μαλλον το παρακανα...

 

@SonicX Να σαι καλα!

 

@digisilence...Ωραιες παρατηρησεις!

Μ επιασες!Ναι,ηθελα το κοριτσι ν ακουγεται...Επαιζε και με πενα και ειπα να την αφησω με τον χαρακτηρα της.

Το ταμπουρο δεν το μαζεψα επιτηδες.Ηθελα να κουδουνιζει για πιο πρωτογονο ηχο,οσο κι αν ακουστει παραξενο..για να συμβαδισει με τη φωνη.. 8)

Η μποτα οντως ψιλοθαφτηκε απ το μπασο.. ;) Σερσε λαφαμ.. 8)

Μ αρεσει το πατημα.Δεν ξερω,μ αρεσει.. :P

 

Χωρις να ειναι ελαφρυντικο η δουλεια(4 κομματια+μιξη)εγινε σε 3 ωρες..Και μια ωρα την αλλη μερα με καθαρα αυτια για το home-mastering :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα πω οτι εχουμε παιξει μαζι με τα παιδια και τα σπανε!  ;)

οταν τελειωσει να μας ενημερωσεις :)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα πω οτι εχουμε παιξει μαζι με τα παιδια και τα σπανε!  ;)

οταν τελειωσει να μας ενημερωσεις :)

Ωραιος!

Ψαχνουν ντραμερ ρε γαμωτ..

Η ηχογραφηση εγινε για να εχουν ενα ηχητικο δειγμα,τιποτα παραπανω.

Παντως,ηρθαν,και τα κομματια βγηκαν λαιβ με 3 τεικς το πολυ.

Αυτο σημαινει κατι για μενα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@φιουζιον...Ποιος ειμαι,η Ροζιτα Σοκου? ;D

Για Ροζίτα Σώκου δεν σε κόβω ρε φίλε. Αλλά υπάρχει και ο Γιώργος Κατσαρός. ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου