Προς το περιεχόμενο

Πιανο στα 32!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, ο Wood κοιτάει να μάθει απο τον δάσκαλο με την Gibson, αυτή η γιαγιά με τη Στράτο αριστερά ποιά είναι;;... ;D

Είσαι ασεβής, αλλά δεν θα χαλάσω το θέμα του παιδιού.... ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ασχετος ξε-ασχετος την signature την τσιμπησε.

Δεν είναι καθόλου άσχετος. Ειδικά τα άλμπουμ που έκανε με τους Faces το καταδεικνύουν. Γιατί στους δίσκους με τους Stones από το Black and Blue και εντεύθεν είναι λίγος?. Τώρα αν και οι ίδιοι ήθελαν βιρτουοζιτέ παίξιμο στα άλμπουμ τους, ας τους είχε κόψει να πάρουν τον Mclauphlin. ;D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ

 

Ps Είναι Mclaughlin (Μακ Λώχλιν) και όχι Mclauphlin (Μακ Λαφλιν).

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξέφυγε η συζήτηση...

Φίλε είμαι 50 κλεισμένα και ξεκίνησα κιθάρα ακουστική και ηλεκτρική πρίν 2,5 χρόνια.Στο ωδείο στην θεωρία, ο αμέσως επόμενος μεγαλύτερος μαθητής είναι 17 χρονών και ο μικρότερος 11. Και τι μ'αυτό??Ειχα τρέλλα με την μουσική αλλά ποτέ δεν έιχα χρόνο, κέφι αλλά και χρήματα για να το κάνω και έμενα πάντα ακροατής...Σκέφτηκα πρίν 3 χρόνια ότι δεν είναι δυνατόν η ηλικία να γίνει εμπόδιο και κάποια στιγμή να γεράσω και να μην έχω μάθει κάποια πράγματα που θα ηθελα πολύ. Ετσι και αλλοιώς όλοι θα φτάσουμε σε κάποια ηλικία, που δέν ξέρουμε ποιά θα είναι...Γιατι λοιπόν να μην ξεκινήσουμε εφ'όσον μπορούμε...?Εκτός βέβαια αν ο στόχος σου είναι να παίξεις σε καμία ροκ μπάντα. οπότε η ηλικία είναι ένα μικρό πρόβλημα...και αυτό συζητιέται...Οχι για σένα όμως..είσαι μικρός ακόμη..Τώρα σκέφτομαι να ξεκινήσω και πιάνο...Σε μία δεκαετία από τώρα θα παίζω...Δεν με χαλάει καθόλου...Ειναι ωραίο πράγμα να βάζεις στόχους...δίνει ενδιαφέρον στην ζωή...

Η αλήθεια είναι όμως ότι όσο περισσότερο χρόνο διαθέσεις, τόσο γρηγορώτερα θα φτάσεις στον στόχο σου...

 

Sorry αν σας κούρασα, αλλά με άγγιξε το θέμα...

 

Lans

 

"Lead, Follow or Get out of the way...."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξέφυγε η συζήτηση...

Φίλε είμαι 50 κλεισμένα και ξεκίνησα κιθάρα ακουστική και ηλεκτρική πρίν 2,5 χρόνια.Ειχα τρέλλα με την μουσική αλλά ποτέ δεν έιχα χρόνο, κέφι αλλά και χρήματα

Καλώς ήρθες...δεν θα ρωτήσω για τα χρήματα...αλλά χρόνο που βρίσκεις? Γιατί και εγώ τα έχω καβατζάρει τα 50 αλλά χρόνο δε.... :D :-[

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ξέφυγε η συζήτηση...

Φίλε είμαι 50 κλεισμένα και ξεκίνησα κιθάρα ακουστική και ηλεκτρική πρίν 2,5 χρόνια.....

 

Sorry αν σας κούρασα, αλλά με άγγιξε το θέμα...

Καλώς τον και δεν κούρασες κανένα.

 

Αφού στα 48 ξεκίνησες, είσαι μάγκας κι ομορφόπαιδο.&-

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου