Προς το περιεχόμενο

Η φτήνια τρώει τον παρά: Epiphone SG Junior LTD


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την έχω ερωτευτεί.

 

Μη με πιέζετε δεν θα την παραγγείλω    ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πιέστε λίιιιγο παραπάνω παρακαλώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν έχω την sg jr αλλά την lp special και μπορώ να πω ότι είναι μια χαρά για starter όργανο ως έχει. Προσωπικά της άλλαξα nut, knobs, pots, έφτιαξα τον επιλογέα (ευτυχώς η jr δεν έχει αυτό το σκ__τοεπιλογέα!) και τη μετέτρεψα σε set neck!... (φωτό)

Πέρα απ την τρέλα για diy stuff και το set in mod που έκανα, ως bolt-on η κιθάρα δεν ήθελε κάτι άλλο απαραιτήτως για να παίξει. Οι μαγνήτες με κάλυψαν και σε hardrock live λόγω του high output (κεραμικοί overwound...). Μόνο τα κλειδιά σκέπτομαι να αλλάξω πλέον αλλά για εμφάνιση και στυλ περισσότερο...

epi_sp_back.JPG.6c5baabe3db5f8497ebe925c46237bf9.JPG

epi_sp_fr.JPG.698de54e10d4767dea82a71514f42439.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επππ...τι ειν αυτο το ασπρο θηριο απο πισω???  ;D ;D ;D ;D ;)

 

...μου τρεχουν τα σαλια απο χτες....

 

Είναι ο νέος orange bright terror... σε πειραματικό στάδιο ακόμη. Δε λέω περισσότερα, θα το μάθει το r&d του thomann ή της bugera και καήκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο νέος orange bright terror... σε πειραματικό στάδιο ακόμη. Δε λέω περισσότερα, θα το μάθει το r&d του thomann ή της bugera και καήκαμε...

 

Orange Tiny Benton Top Boost...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδανική κιθάρα (όπως άλλωστε και όλες οι SG) για να την σπάσεις/κάψεις/κακοποιήσεις επί σκηνής ως άλλος Hendrix/Townshead κλπ.

 

Εμ μόστρα, εμ φτήνια :) :P

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδανική κιθάρα (όπως άλλωστε και όλες οι SG) για να την σπάσεις/κάψεις/κακοποιήσεις επί σκηνής ως άλλος Hendrix/Townshead κλπ.

 

Εμ μόστρα, εμ φτήνια :) :P

 

Έχω ένα όραμα... και δεν είναι καλό για σένα elavd... βλέπω το Θάνατο να πλησιάζει... έχει ύψος 1.86, ζυγίζει περίπου 110 κιλά και είναι πολύ τσαντισμένος μαζί σου...  :'(

 

You've been a bad boy Elias...  :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα όραμα... και δεν είναι καλό για σένα elavd... βλέπω το Θάνατο να πλησιάζει... έχει ύψος 1.86, ζυγίζει περίπου 110 κιλά και είναι πολύ τσαντισμένος μαζί σου...  :'(

 

You've been a bad boy Elias...  :P :P :P ;D ;D ;D ;D ;D

 

1.9...κάτι παρακαλώ. 110 κιλά τελείωσα την Ά Λυκείου. ;D ;D ;D

 

Ο elavd δεν πρόκειται να κινδυνεύσει από μένα, αφενός γιατί έχει πει ότι έχω ήθος (και λατρεύω τους αθώους χαρακτήρες :D), αφετέρου γιατί πιστεύω βαθιά ότι κάπου, κάπως, κάποτε θα βρεθεί με μια SG (or compatible). :P 8) ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφετέρου γιατί πιστεύω βαθιά ότι κάπου, κάπως, κάποτε θα βρεθεί με μια SG (or compatible). :P 8) ;D

 

Με μια SG... που;  :P :P :P 8) 8) 8) 8)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου